19 Ekim 2018 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
TGF’de Büyük Bir Ailedir
TGF’de Büyük Bir Ailedir
Öztürk’ten Çiftçilere ve Taşıma Sektörüne Müjdeli Haber
Öztürk’ten Çiftçilere ve Taşıma Sektörüne Müjdeli Haber
Ticaret Borsası’ndan enflasyon mücadelesi
Ticaret Borsası’ndan enflasyon mücadelesi
Fikir Sizin Kırıkkale Hepimizin
Fikir Sizin Kırıkkale Hepimizin
  YAZARLARIMIZ
Bütün Anneler Ölümsüz Olsa
09 Mayıs 2015 Cumartesi Bu yazı 15459 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Şu dünyada bizi bizden çok seven,düşünen,merak eden tek insanlar hiç şüphesiz ki,annelerimizdir.Bizleri hayata bağlayan dünyanın en şefkatli canlıları onlardır.Anne demek,bir evlat için sevgi pınarı demektir.Karşılıksız seven,evladının iyiliğini isteyen,evladının küçücük bir mutluluğuyla daha da  çok mutlu olan adeta iyilik melekleridir anneler..

 

Sevginin en safını,en çıkarsızının,en yalansızının ve en masum halinin tek adresidir anne kucağı...İki eli kanda da olsa evladım diye yine kendini ateşe atacak ne yüce varlıktır.Söyleyin onun ayaklarında cennet saklı olmayacak da kimin olacak?Anne demek yılmayan,yorgunluk nedir bilmeyen ama aslında onca yorgunluğu olmasına rağmen yine de dik durmaya çalışan büyük sorumluluğun adıdır.Göbek bağımızın kopmasına rağmen  yürek bağımızın asla kopmaması gereken kutsal varlıklardır.

 

Varlığımıza anlam katan,bizleri hayata getiren,yaşamayı,gülmeyi, erdemi,sevgiyi ve bütün insanca şeyleri öğreten tek insan mukaddes analarımızdır.Sevginin ilk ve içten şeklini annelerimizden öğreniriz. Hayata bağlanmamız, insanlığı sevmemiz hep onların sayesindedir.Fedakarlığı,ödenemeyecek kadar  büyük öneme sahip olan bu değeri onlara borçluyuz.Bu kutsal varlıklara karşı bizim de birçok görevlerimiz vardır; onları sevgilerin en derin ve en ölmezi ile sevmek, saymak bu görevlerimizin en başında gelmelidir.

 

Analarımız bizim içten inanç kaynağımızdır.Sırdaşımız,hayattaki en büyük dostlarımızdır.Bir evlat olarak,fedakar annelerimize her zaman iyi davranmalı,onları yaptığımız her hareketle ve başarılarımızla sevindirmeliyiz.Onları sadece anneler gününde değil her gün hoş ve güzel sözler söylemeliyiz.Onlarla olan ilgimizi asla koparmamalıyız.Bu bilince sahip evlatlar olarak onları yüreklerimizde saygıyla taşımalıyız.Yüreğimizin köşesine taht kurmuş tek prensesler annelerdir.Onları kırmamaya,onları ağlatmamaya çalışalım.Sevgi bağımızı asla koparmayalım.

 

Anneler günü bugün ama unutmayalım bu günde değil annelerimizi her gün saygıyla,sevgiyle analım.Bir tek bugün göstermelik şeylerle annelerimizin anneler gününü kutlamayalım.Onlar bu yeryüzünün unutmayalım ki,tek melekleri..Keşke diyorum keşke bu kadar zorluklar karşısında yılmayan bu kutsal varlıklar ''anneler'',''annelerimiz'' keşke ölümsüz olsalar.Bütün annelerin ve anne adaylarının anneler günü kutlu olsun.

 

Yüzünüzden gülümsemeler eksik olmasın,anneleri evladından ayıran anneleri üzen olaylar iç parçalayan,yürek dağlayan olaylar olmasın.Bir annenin gözünden yaşlar akmasın,akıtılmasın.Bütün  kutsal varlıkların,bütün annelerin ve anne adaylarının anneler günü kutlu olsun.Hepinizin önünde saygıyla eğiliyor ve sizleri selamlıyorum..


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
fazlı  -  10-05-2015 - 21:31
Sarılacak ve gününü kutlayacak bir anneniz varken bilin kıymetini. İş işten geçince dönüş mümkün olmuyor.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Şevket ÖZSOY
Fazlı GÜVENTÜRK
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2018 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net