28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
KİMİNLE BERABERİZ
12 Mayıs 2015 Salı Bu yazı 30510 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir süre önce ruhumuzun ayarını yerine getirmek için kutsal topraklara yolculuk yaptık. Düşüncemizi uzunca kelimelerle yazdık bu konuda. İçimiz acırcasına ağladık oralarda ve vatana millete bayrağa devlete ve de insanlığa dua ettik oralarda. Gün dolup dönerken de yine gönlümüzün başköşesi dağlandı. Ağladı içimiz. bir an önce oralara dönme duygusu sardı içimizi. Herkese rabbim nasip etsin inşallah.

Biz uzunca süre umre ile uğraşırken doğal olarak siyaset seçime son derece ısımmış durumda. 

Siyasiler ellerindeki son kozları da oynayıp seçmene kendi projelerini anlatma ve doğru seçimin kendileri olduğunu belirtme durumunda.

            Ülke genelinde siyaset kazanı iyice kaynamış ve liderler mitinglerden mitinge koşar olmuş biz kutsal topraklardayken. Yerel siyasette de son derece hızlı bir kampanya dönemi yaşanıyor.

Akparti seçimlere bir dönem önceki iki vekil ile giriyor. Bu iki vekilin ilk iki sırayı alması avantaj mıdır? Bana göre evet. Çünkü her ikisi de yani Oğuz Kaan Köksal'da Ramazan Can da seçim çalışmalarını etkin ürütmekte tecrübeli. Seçmenine nasıl yaklaşılacağını biliyorlar. Hele bazı yapmış oldukları ve takip etmiş oldukları işler dolayısıyla seçmene daha sıcak durumdalar. Biz sizin şu işinizi takip etik sizde şimdi gereğini yapın diye düşünmeleri gayet normal.

Akparti’nin üçüncü sıra adayı Abdullah Öztürk gerçekten kişilik olarak kendini geliştirmiş biri. her şeyden önce para hırsı ve makam hırsı yok. Ben vekillik yapacağım ve bu işi en güzel yapacağım yaklaşımında. Dalga film entrika çevirmeden nasıl iyi vekillik yaparım derdinde. Yapar mı yapar neden olmasın. Seçmene kendisini anlatması seçilmesine yeter mi derseniz hem oğuz beyin hem de Ramazan beyin performansına bağlı. Gemisini kurtaran kaptandır yaklaşımı olmadan biz meclise üç kişi gideceğiz demelerine bağlı. Öyle oluyor mu? Evet belki uzunca süredir Kırıkkale’de değiliz yurtdışından da ancak takip ediyoruz ama evet öyleler. Bu kampanyayı beraberce yürütüyorlar bu çok güzel.

Milliyetçi hareket partisi adayı Seyit Ahmet göçer ve Halil Bey güzel bir kampanya yürütüyor. Belki hiç bu kadar ciddi bir kampanya yürütülmedi son yıllarda. Kendilerince ümitli olduklarını her fırsatta duyuyoruz. 

            Ana muhalefet ise adayı ile bende varım diyor ama Kırıkkale için yeterli mi zor görünüyor. Diğer partilerin adaylarının nedense bu seçimde sesi çıkmıyor.

            Birde bağımsız kadın aday var. Ayşegül Bişkin onu da basından takip ediyoruz. Ev ev geziyor, maçlara gidiyor, esnafla buluşuyor, hastane pastane dolanıyor her yerde varım diyor. Seçilmesi için partili adaylarla yarışıyor olması işini zorlaştırıyor çünkü sıfırdan başlayıp halkı inandırmak kolay değil.

Şimdi biz neredeyiz. 

Her şeyden önce kim vatan millete devlete bayrağa saygılı ve onun için varsa biz oradayız. Dinine bayrağına devletine milletine düşman olan gerek bu düşmanlığı alenen yapan yada gerekse Paralel üçgen dörtgen yuvarlak yapılanmalarla bu kutsallarımıza zarar vereceklerin yanında olmadığımız gibi canları cehenneme der geçeriz. Bizim çizimiz devlet millet bayrak ve maneviyatımızdır. kim sağlıyorsa oradayız.

Kim Kırıkkale için bir şeyler yapacaksa kim göçü durduracaksa kim yaşanır bir il yapma düşüncesindeyse kim yatırımcıları yöremize çekecekse, kim milletin içinde ve samimi bir vekillik yapacaksa, kim vatandaşın elinden tutup, boynuna sarılıp, derdi ile dertlenecekse biz oradayız. Kim ölüsünde dirisinde düğününde derneğinde vatandaşın içinde olacaksa bir oradayız.

Evet belki ekmek parası ve manevi duyum için umredeyiz hacdayız yurtdışındayız ama kalbimiz Kırıkkale ve memleket sevdası ile dolu.

Biz kiminle beraberiz biz doğru ile dürüst ile şerefi ile gözü yukarıda olmayan vatan millet aşkıyla yanan ve dışarıda düşmana içeride saçma yapılanmalara karşı dimdik duran ile beraberiz.

            Seçim ile ilgili daha çok sözümüz var ve yazacağız ve elbette adaylar ile de ilgili sözümüz var. Onları da az kaldı ama yazmaya devam edeceğiz.

Selam ve dua ile...


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  19-05-2015 - 09:46
Yazı yazan biri için yorum görmek yön verir, yeni yazılarda şekil olur, yani güzeldir. Ama bir yorumun beni bu denli memnun edeceğini düşünmezdim. Bir oğlum daha !! olduğunda sevinmiş mutlu olmuştum. Bir kızım !! daha olduğunda da aynı mutluluğu yaşayacağım galiba şükürler olsun. Sağol evladım. Sağol senin güzel bakış açın o.
Seval Ç  -  19-05-2015 - 05:37
Tüm yazılarınızı büyük bir merak ve keyif içinde okudum. Sanattan edebiyata,siyasetten kimlik arayışına, Şeref timsali bayrağa, kutsallar kutsalı Dine,mabetlere kadar her soruya bir cevap,her karışıklığa bambaşka bir bakış açısı, her kelime;geçmişten bugüne sağlam bir köprü.... Bu yüzden Sabırsızlıkla bekliyorum yeni yazılarınızı.... Biz gençlere bu karmaşık düzende pusula, doğru ve yanlışın karanlığın ardında kalmış haline ; gün ışığı oluyorsunuz. Sonsuz tesekkürler kalemizden dökülen gönlünüze.Saygılarımla....
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net