27 Şubat 2021 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
Kaos senaryoları havada uçuşuyor
13 Mayıs 2015 Çarşamba Bu yazı 22550 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türkiye 7 Haziran 2015 seçimlerine yaklaştıkça hesapta olmayan mı yada bilinçli olarak hesaplanan mı bir takim kirli senaryolar planladığına dair ciddi boyutta gelişmeler yaşanıyor.

Öncelikle CHP genel sekreteri Gürsel Tekin’in hükümetin bir iki gün içerisinde Suriye’ye savaş açacağı yönünde ki açıklamaları kulak arkası edilecek bir açıklama değildi.

 

Arkasından Genelkurmay Başkanı’nın 10 gün rapor alıp görevinden uzaklaşması Türkiye tarihinde eşine pek az rastlanan bir durumdur. Genelkurmay başkanı bazı yapılan uygulamaları pek hazmedemediği görülüyor desek yeridir. Çözüm süreci adi altında PKK ve terör örgütü mensuplarına verilen imtiyazlar maalesef TSK personeline verilmiyor aksine tamamen itibarsızlaştırıyor.

 

Hükümetin Suriye ile olan politikaları da TSK’yı zor durumlarda bırakan ve kendi hırs ve arzuları yüzünden ülkeyi zora sokacak tamiri ve telafisi imkansız serüvenlere sürükleyecektir.

 

Seçim öncesi PKK’nın Doğu ve Güneydoğu'da beklenmeyen eylem ve gösteri yapacağı seçim güvenliğini tehlikeye atacağı söylentileri de hızla yayılmaya başladı.

 

Tüm bunlar bir anda mantar gibi ortaya çıkacak durumlar değildir. Bu senaryoları kimse üstlenmeyecektir. Herkes karsısındakini suçlayacaktır. Kimi paralel diyecektir, kimi dış güçler, kimide hükümeti suçlayacaktır.

 

İsterseniz olacak söylemleri şimdiden sıralayabiliriz.

 

AK Parti SÖYLEMİ;

cehape paralel ile is tutup sokakları ateşe verdiriyor, HDP barajı aşmak için PKK ile birlikte silahların gölgesinde seçim yaptıracak.

 

CHP SÖYLEMİ;

AKP günden güne eridiği için iktidarı kaybetmemek adına her türlü oyuna başvuruyor. Ülkeyi savaşa götürmek ve yangın yerine çevirmek için elinden geleni ardına koymuyor.

 

HDP SÖYLEMİ;

 

AKP bizim barajı asacağımızı bildiği için istihbarat elamanlarına sahte eylemler yaptırıyor ve bu isi bize yıkmaya çalışıyor diyecektir.

 

Burada MHP ve TSK’nin söylemi çok önemli olacaktır. Çünkü bu iki kurum ülkenin emniyet sibobudur. Verecekleri mesajlar ülkenin kaderini değiştirebilir.

 

Konunun özetine gelirsek bir seçim, iktidarın devamı veya bitmesi için bu milletin sırtına daha fazla yük yüklemeyin zaten vatandaşın omzunda yeterince ekonomik yük mevcuttur. Gıda fiyatlarının artışında artik önüne geçilemiyor. Hemen hemen her şeye her gün zamlar yağmur gibi geliyor. Gıda, giyim, akaryakıt, ulaşım, elektrik, su kısaca yaşamımız için ne gerekiyorsa nisan yağmurları yerine ZAM YAĞMURU yağmaktadır.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net