28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
YÜZDE ELLİ İKİ
19 Mayıs 2015 Salı Bu yazı 26067 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Siyasetin kızıştığı ve son gümlerde artık siyasi liderlerin birbirlerine son derce set sözlerle yüklendiği bu günlerde Mısır’dan gelen haber ile belki ülkenin gündemi de bazı konulara yön aldı.

            Kendine büyük denilen gazetenin bir başlık atıyor. Yüzde elli iki ile gelen Cumhurbaşkanı idam ediliyor.

            Bu ne demek? Bana kalırsa aba altından sopa göstermek. Zira bizde de yüzde elli ikiye yakın bir oyla seçilmiş ve asla alışagelmiş olduğumuz şekilde olmayan bir Cumhurbaşkanı var.

            Bizde ki Cumhurbaşkanı her yerde konuşuyor, siyasi hayata farklı bir anlam getirterek başta da dediğim gibi alışkanlıkları yıkıyor. Bazen muhtarları topluyor, demek istediğini açıklıyor, bazen toplu açılışlar ile halkın karşısına geçip, çoğu liderin özlediği mitingleri yapıyor.

            Mısır’dan gelen idam edilecek haberi aslında ülkemin içindeki demokrasi düşmanlarını da iştahlandırdı.

            Mısır’da olan bizde neden olmasın anlayışını ortaya koyan açık veya gizli algı9 operasyonları ile bu konuyu dillendirenlerin sayısı azda değil gibi. Bu ülke Adan Menderesleri gördü. Demokrasi için şahadet şerbetini içenleri gördü. Bugün hakkını teslim ettiğimiz Menderes gibi demokrasi şehidi olmak isteyen çok sayıda da siyasetçi vardır emin olunuz.

            Bu kelimeleri yazarken Erdoğan Cumhurbaşkanı veya Davutoğlu Başbakanın böyle bir sonuca yakın olduğunu veya bazıları gibi algı operasyonunu yapanların ne denli ileri gittiğini söylemek istemiyorum. Eminim ana muhalefet veya muhalefet partilerini de bu konuda iktidar partisi gibi demokrasi şehidi olmak için tankın topun önüne geçerler.  

            Mısır gerçekten Ortadoğu’nun kalbidir. Bize çok yakın özellikleri vardır. Mısır’da yaşanalar çok çabuk Ortadoğu’nun her yerine yayılır. Aslında Ortadoğu ile de kalmaz ve dünyaya yayılır.

            Bu nedenle Arap baharı adı altında yayılan demokrasi hareketinden aslında pek çok ülke etkilendi. Bu etkilenme ile Sisi denen darbeci bir Generalin yönetime el koyması ile sonuçlandı.

            Darbelere karşı olduğunu deklare eden gerek batıda gerek doğuda pek çok ülke bu darbeye sessiz kaldı. Aslında nedenini sorgulamaya bile gerek yok, gayet açık.

            Doğu ülkeleri ellerindeki saltanatı yitirme derdine düştüklerinden Müslüman’a zulüm yapılıyormuş onlara ne. Onlar sadece iktidarlarını koruma derdindeler. Böylece bu darbeye destek oldular ve şimdilerde de onlarla yani darbecilerle saltanat derdindeki yöneticiler kol kola olduğunu görüyoruz.

            Batı ise İslami bir yükselişin önünü kesmek için bu darbeye destek oldu. Amerika dahil bu darbeye çanak tuttular. Belki de tüm ülkelerin yani mazlum ülkelerin sesi olarak ülkemiz karşı çıktı.

            Tüm bunlardan yola çıkarak Mısır’da olan bir darbe ile yüzde elli iki ile seçilen iktidarını darbeci cuntaya kaptıran Mursi’nin beklide idam kararını alanlardan çok sevinen bizdekiler ! birilerine mesaj verme derdindeler.

            Bu ülke bu tür yaklaşımlardan çok çekti. Seçilmiş bir insanın devletinin iradesini hiçe sayarak idam edilmesi yüzünden bu ülkem yıllar sonra Menderes gibi bir değere hakkını vermek zorunda kaldı. Şimdi ne oluyor da manşetlerle siyaseti dizayn etmeye kalkıyorsunuz anlamak imkansızlaşıyor.

            Darbeye de darbeci zihniyete de zorbalığa da diktatörlüğe de karşıyız ve demokrasi ve sandık dışında iktidar değişimine de hayır diyoruz.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ali Dursun  -  29-05-2015 - 20:41
Hükümetler ve siyasetçiler geçicidir.Devlet ise devamlıdır.Biz devletimize sahip çıkacağız.Şu bir gerçek ki adalet,dürüstlük,doğruluk olmadan demokrasi olur mu?Şimdi biz Mısır devleti değiliz.Önce kendi memleketimize bakalım.Birde yaşadığımız memleket ve şehir ne kadar gelişmiş .İşsiz sayısı Kırıkkalede ne.Sayın Gencer in sizce yanlış söylediği bir şey var mı?İstanbul Çağlayandaki adalet sarayındaki operasyona,eleştiri yapanların nerde olduklarına bakın.Sayın gencer 1 kg kına yüzünden yargılanmadı mi!Size ben daha ne sayayım.
Fazlı  -  22-05-2015 - 13:45
Saygıdeğer Başkanım; Bu konu ile yorumunuzu bizzat ilettiğinizde de konuştuğumuz gibi bazı şeyleri siyaset üstü düşünmek lazım. Bu Ülke Başbakanını bir hiç uğruna idam etmedi mi? Bakanları bir hiç uğruna ölmedi mi? O halde neden bizden mesafeolarak uzak ama kader olarak pek çok benzerlikleri bulunan Mısır\'da yaşanan bir olayı bize \"bak ayağını denk al\" dayatması yapılarak manşetlere çekiliyor. Sizde iyi bilirsiniz algı oluşturma amaçlı yapılmış olamaz mı? Benim isyanım buna. Demokrasi ile gelmiş birlierini sandık ile göndermek yerine bu tür yakalşımlar doğru mu? Burada söylemek istediğim tamda budur. Yazık etmemek lazım demokraisiye. Saygı selamlar...
Mehmet gençer  -  21-05-2015 - 11:40
Sevgili kardeşime2115. Hangi demokrasi. Eline kuranı alıpta meydanlarda sallamakmı. kızım baş örtüsü yüzünden ABD de okudu demokrasisimi. Kızlarını ABD de kim ve ne karşılığı okuttu. Batıda bayrak bir vatan bir millet bir söylemleri. Doğuda kürdistan söylemleri demokrasisimi. Hangi demokrasi millet iş bulamayıpta çöplükleri karıştırırken on milyar liralık klozete yapma demokrasisimi. Hangi demokrasi beni meydanlardan kimse indiremez diyerek meydanlarda AKP ye destek mitingleri düzenleme demokrasisimi. Hangi demokrasi, tarafsızlık üzerine namus ve şerefi üzerine yemin ederek meydanlarda AKP nin hizmetlerini övüpte diğer partilere hakaret etme tarafsızlığının neresi demokrasi. Bu nasıl demokrasi anlayışı. Buna kim dur diyecek. Beni kimse durduramaz diyerek anayasaya ve devletin tüm kurumlarına meydan okuyan ve kendisine kim karşı çıkarsa vatan haini ve darbeci ilan etme demokrasisimi. Hangi demokrasi. Benim yargım benim polisim benim askerim, benim benim benim demokrasisimi. Hangi demokrasi sesini çıkarttığın anda ses kesme demokrasisimi. BAlyozda, ergenekonda, davaların savcısı olupta daha sonra kandırılmışız diyerek yöneten bir demokrasimi. ALLAH cc. aşkına 17-25 Aralık hırsızlıklarının üstünü örten hırsızlar ve yolsuzlukların yapılmasını kapatan bir demokrasimi. müslümanlığa ve insanlığa yakışmayan bir yönetim şekli sergileyipte arkasından cuma namazını hatırı için bir saat geç kılınmasına göz yuman ve hırsızlık ve yolsuzluğun mübah görüldüğü meydanlarda eline kuran alarak müslüman olduğunu iddia etmek ne insanlığa nede müslümanlığa sığmaz. Her insan yaptığının bedelini gerek bu dünyada gerekse ahirette ödemelidir.Saygı ve sevgilerimle.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net