28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
Açılışı yapılan 71 Hizmet nedir?
03 Haziran 2015 Çarşamba Bu yazı 20369 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırıkkale’yi ziyaretinde 71 açılışını gerçekleştirdiği ve bu eserlerin neler olmasını sorusuna Ak Parti İl Başkanı Mürsel Akçay, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kırıkkale Valiliğinin misafiri olarak Kırıkkale’ye geldi. Bu açılışlar ile ilgilide açılmış olan yerler gerçekten de 71 den de çok fazla hizmetler var. Açılan yer ama 71 Kırıkkale'nin plakası olduğu için ve 71’e düşürüldü. 71 tane hizmet diyelim bunu siz sayın valimizden isterseniz size nerelerin açıldığı ile ilgili mutlaka bir liste verecektir. Tabi ben şuanda size bir bir 71 tane şunlar diye şey söyleyemem. Yani bunu valimizden temin edebilirsiniz” dedi.

İstifa edecek misiniz?

MHP İl Başkanı’nın partisinin Milletvekili çıkartamaması halinde istifa edeceği, 3-0 olmaz ise de sizin istifa edeceğiniz söyleniyor sorusuna AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay, “Biz görevimizin başındayız. Bizim görevi bırakıp bırakmayacağımızda muhalefet partilerine düşmez.  Şunu söylemek istiyorum ona kaldıysa işte MHP’nin Milletvekilleri de 3 - 0 yapacağız diyor. Herkes bir şeyler söylüyor. Çalışmalarımız ortada, yaptıklarımız ortada, herkesin çalışmaları da ortada. 7 Haziran akşamı inşallah bunu göreceğiz” dedi.

 

 

KIRIKKALE EN DOĞRU KARARI VERECEKTİR

Seçimlere yaklaşırken iktidar partisi Ak Parti İl Başkanı Mürsel Akçay çalışmaları gazetemiz köşe yazarı Hakan Gökkaya’ya değerlendirdi. Seçimi kazanacaklarını söyleyen İL Başkanı Akçay, “Biz Ak Parti olarak yapacağımız hizmetleri anlatırız. Kimsenin kötüsüyle iyisiyle uğraşmıyoruz”  bu manada da muhalefet partilerine şöyledir böyledir demek istemiyorum. Ama seviyeli siyaset yapmak lazım yani biz her zaman söylediğimizi yaparız. Yapacağımızı da söyleriz. Yapamayacağımızı söylemeyiz” dedi.

 

Hakan GÖKKAYA; 7 Haziran’da yapılacak seçim sürecini değerlendirebilirimsiniz?

Mürsel AKÇAY; Genel Merkezimiz tarafından adaylar tespit edildikten sonra Genel Merkezimizin milletvekili adayları ile ilgili bir tanıtım toplantısı oldu. Ankara’da akabinde Kırıkkale’de Milletvekillerimizi teşkilatımızda bir karşılama ve miting havasında bir programımız oldu. Çok kalabalık, coşkulu, heyecanlı bizim için o seçimin startı oldu. Biz milletvekillerimizi çalışmalarımızı yaparken bölgelere ayırdık. Ramazan bey Balışeyh tarafı, Oğuz bey Yahşihan ve merkez, Abdullah bey’de Keskin, Karakeçili, Çelebi bölgelerinde çalışmalar sürdürdü. Öte yandan 3 adayımız bütün ilçelerde, beldelerde ziyaretlerde bulundu. Sivil toplum örgütleri ile ilgili çalışmalarda yapıldı. Seçim büromuzu açtık çok heyecanlı coşkulu bir miting havasında seçim büromuzun açılışını yaptık. Gençlik kollarımız ve Kadın Kollarımız miting havasında Kültür Merkezi’nde program yaptı. Başbakan Yardımcımız Yalçın Akdoğan kapalı spor salonunda İmam Hatipliler ile birlikte sivil toplum örgütlerinin katılımı ile programımız oldu. Kırıkkale’de ilk defa kapalı pazar yerinde yaklaşık 3000 kişilik Kırşehirlilerin Ak Partiye destek mitingi toplantısı oldu. Bunların hepsi seçimde yapılan çalışmalar ve seçimin sonucunu belirleyecek faktörler olarak diye düşünüyoruz. Bunun dışında da Kırıkkale’de çalmadığımız kapı, gitmediğimiz esnaf, elini sıkmadığımız Kırıkkaleli hemşerilerimiz kalmadı.

Seçim çalışmalarını biz seçim başlamadan önce başlatmıştık. Çok önem verdiğimiz Türkiye’de sandık yönetim kurullarının toplanmasıyla ilgili bir çalışma yaptık. Her sandık başında bizim 9 tane sandık yönetim kurulu toplantımız var. Sandık yönetim kurulundaki arkadaşlarımız o sandıkta oy kullanılan oyları hangileri Ak Partiye veriyor, hangileri Ak Partiye vermiyor, hangileri tarafsız çekimser bunları belirleyerek birebir bu arkadaşlarımızla çalışmalar yaptılar. Bu çalışma çok önemliydi.

 

Hakan GÖKKAYA; Cumhurbaşkanının katıldığı programda 71 açılış yapıldı. Bu açılış özellikle muhalefet tarafından eleştiriler aldı. Bu açılışları tek tek açıklar iseniz kamuoyu aydınlanmış olur.

 

Mürsel AKÇAY; Özellikle şunu belirtmeliyim, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kırıkkale Valiliğinin misafiri olarak Kırıkkale’ye geldi. Bu açılışlar ile ilgilide açılmış olan yerler gerçekten de 71 den de çok fazla hizmetler var. Açılan yer ama 71 Kırıkkale'nin plakası olduğu için ve 71’e düşürüldü. 71 tane hizmet diyelim bunu siz sayın valimizden isterseniz size nerelerin açıldığı ile ilgili mutlaka bir liste verecektir. Tabi ben şuanda size bir bir 71 tane şunlar diye şey söyleyemem. Yani bunu valimizden temin edebilirsiniz.

Hakan GÖKKAYA; Muhalefet Partileri hakkında söylemek isteğiniz birkaç cümle var mı diye sorsam?

Tabi ben şunu da söylemek istiyorum muhalefetin yaptığı şey sadece karalamada yalandan işte olmayacak vaatlerden başka bir şey değil. Biz daha öncede 2011 seçimler de milletvekilimiz Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Beşir Atalay’ın bir sözü var. “Biz Ak Parti olarak yapacağımız hizmetleri anlatırız. Kimsenin kötüsüyle iyisiyle uğraşmıyoruz”  bu manada da muhalefet partilerine şöyledir böyledir demek istemiyorum. Ama seviyeli siyaset yapmak lazım yani biz her zaman söylediğimizi yaparız. Yapacağımızı da söyleriz. Yapamayacağımızı söylemeyiz.

 

Hakan GÖKKAYA; Geçtiğimiz seçimleri de kıyaslarsak şehir seçim havasına bürünmedi. Bir tutukluk var sanki. Siyasi partilerin seçim kampanyaları mı değişti?

Mürsel AKÇAY; Bu soru Cumhurbaşkanımıza da Başbakanımıza da soruldu. Türkiye de bir yıl içersinde 3 tane seçim geçirdi. Belediye Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi olmak üzere bunun etkisi olduğunu düşünüyoruz. Yoksa Türkiye’nin sadece Kırıkkale’de değil şuanda Türkiye’nin her yerinde her tarafında seçim bu şekilde gidiyor.

Her şeye rağmen yinede en hareketli en heyecanlı en coşkulu partinin Ak Partili seçmen olduğuna inanıyorum. Ak Parti teşkilatı olarak ufak çaplıda olsa mitinglerimizden bahsettik. Programlarımızdan bahsettim ama baktığımızda diğer muhalefet partilerinde hiç olmadığını görüyoruz. Yine bu manada teşkilatlarımızın heyecanlı bir şekilde çalıştığına inanıyoruz.

 

Hakan GÖKKAYA; Başbakanın gençlere yönelik bir mektubu var. Gençlere verilen önemden bahsediyor. Siz Kırıkkale İl Başkanı olarak gençler ile ilgili bir program var mı?

 

Mürsel AKÇAY; Bunlarla ilgili çalışmaları gençlik kolları başkanımız yapıyor. Hakan bey biz gençliğe çok önem veriyoruz. Bunu sadece seçim zamanı işte başbakanımızın gönderdiği mektup ile değil biliyorsunuz 18 yaşına seçme ve seçilme yaşını düşürme ile ilgilide teşkilatımızda çalışmalar yapıldı. Biz gençliğimize çok güveniyoruz. Bütün bunlar ile ilgili çalışmaları da gençliğimiz ve geleceğimiz için yapıyoruz.

Bizde Kırıkkale’de gençler ile ilgili programlarımızı devamlı devam ettiriyoruz. Özellikle Genel Başkan yardımcımız Prof. Dr. Beşir Atalay mümkün olduğu kadar her ay gençlerle toplantılar yaparak onları Türkiye’nin geleceği ile ilgili görüş ve önerilerini alıyor. Düşüncelerini alıyor.

 

Hakan GÖKKAYA; Kadınların çalışmasının yansımasını alıyor musunuz?

Mürsel AKÇAY; Bizim mahallerde kadınlar ile ilgili yaptığımız çalışmalar gerçekten çok güzel olumlu yansımaları geliyor. Stantlarda yaptığımız çalışmalarla birebir anlatımdan ziyade broşürlerimiz dağıtıyor. Bizim gençlik kollarımızın bastırdığı bir gazete var “Eski Türkiye” diye bu gazeteyi dağıtıyorlar.

 

Hakan GÖKKAYA; Siyasi kulislerde dillendirilen bir söz var: MHP İl Başkanı’nın partisinin Milletvekili çıkartamaması halinde istifa edeceği, 3-0 olmaz ise de sizin istifa edeceğiniz söyleniyor. Bu konuda ne diyeceksiniz?

 

Mürsel AKÇAY; Ben bu söylediğinizi hiç duymadım. Biz görevimizin başındayız. Bizim görevi bırakıp bırakmayacağımızda muhalefet partilerine düşmez.  Şunu söylemek istiyorum ona kaldıysa işte MHP’nin Milletvekilleri de 3 - 0 yapacağız diyor. Herkes bir şeyler söylüyor. Çalışmalarımız ortada, yaptıklarımız ortada, herkesin çalışmaları da ortada. 7 Haziran akşamı inşallah bunu göreceğiz.

Yerel yönetimler seçiminde de o zaman işte sizin değerlendirme yaptığınız manada da MHP hakimdi. Herkes diyordu ki Ak Parti belediyeyi alamaz. MHP kesin alır düşüncesi içerisindeydi. Ne oldu? Kırıkkale’de yerel yönetimlerde Kırıkkale’nin siyasi tarihindeki en yüksek oyu aldı. Ak Parti belediyesi bizim inancımız tamdır. Allah'ın izniyle biz Kırıkkale de inşallah 2011 yılında almış olduğumuz oyu milletvekilliğinde alacağız.

 

Hakan GÖKKAYA; 3 Milletvekilliğini de Ak Parti’nin kazanacağını söylüyorsunuz? Bu söylevinizi neye dayandırıyorsunuz?

Mürsel AKÇAY; Genel Merkezin yaptırmış olduğu çalışmalar var. Bizim kendi çalışmalarımızı da göz önünde bulundurarak söylüyorum. Biraz önce yine söyledim her mahallede hemen hemen gezdim. Mahallerdeki mahalle aralarında evlerde dolaştım. Esnafları dolaştım. Sanayide dolaştım. Bu manada çalışmalarımızı değerlendirdiğimizde yapmış olduğumuz çalışmalar insanlarımızın teveccühü desteklerinden dolayı ve de Genel Merkezimizin yapmış olduğu ve piyasadaki durumu göz önüne aldığımızda ve biz yine 3 - 0 alacağımızı düşünüyoruz.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
bedri  -  03-06-2015 - 13:53
bizim eve çelik kapı taktırdık onu saymayı unutmuşlar doğrusu 72 açılış olacaktı.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net