19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
HADİ HAYIRLISI
08 Haziran 2015 Pazartesi Bu yazı 28280 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülkem büyük bir maratondan çıktı. Şükürler olsun hayırlısı ile seçimleri neticelendirdik.

            Yazıyı kaleme aldığımızda henüz neticeler belli değildi. Ne ülkem genelinde nede Kırıkkale için henüz bir şey belli değil. Ancak siz bu yazıyı okuduğunuzda doğal olarak sonuçlar açıklanmış olacak.

            Kim ne kadar oy aldı bilmiyorum, kim ne kadar vekillik kazandı oda belli değil şimdilerde.

            Ama genel bir değerlendirme yapacak olursak;

            Her şeyden önce adil bir seçim olduğunu kabul etmek gerekiyor. Tabii ki ülkemde seçim barajı diye bir olgu var. Bu seçim barajının belki istikrar için düşürülmemesinin uygun olanı ancak temsil anlamında da biraz daha gerilere çekilmesinde ve biraz daha fazla katılımın olması daha doğru olur diye düşünenlerden biri de benim.

            Bu seçimlerde öne çıkan bazı konular oldu. Belki bunun en başında cumhurbaşkanının bu seçimlerde çok daha fazla rol almasıydı.

            Bunu çoğumuz fazla müdahale gördük ama Erdoğan seçime girip ben adayım dediğinde bunun ilk sinyalini vermişti. Yani “ben alışılagelmiş bir Cumhurbaşkanı olmayacağım” demişti zaten. Dolayısıyla Erdoğan’dan köşesinde ekranlardan mitingleri izlemesi beklenemezdi. Oda aktif olarak siyasetin içinde halk ile beraber olma yolunu seçti. Doğru mu değil mi? Daha doğrusu halkın bu konudaki kararını şimdi ben bilmiyorum ama sandığa yansıyan şeklini siz bu yazıyı okurken daha net çözmüş olacaksınız.

            Seçimin bir başka dikkat çekeni ise bölücü örgütün siyasi uzantısı olduğunu inkâr etmeyen partiye bu denli bir desteğin verilmesidir. Legal olarak seçime girdiğinden doğaldır insanların da ona teveccüh göstermesi. Ama düne kadar onlarla kanılı bıçaklı olanların onların sözcüleri kesilmelerini de anlamak mümkün değil. Sabah programından gece yarılarına kadar şirin göstermek için her şeyi denedikleri saz çaldırıp türkü söylettikleri, sabah camlı köşkten ailesi yayın yapıp demokrasi elçisi gösterip “sayın başbakan adayı” diye hitap ettikleri eş başkana ne kadar oy gitti şuan bilmiyorum. Baraj altında kalıp kalmadığını da ben bilmiyorum şimdi ama yine siz şu anda biliyor durumdasınız. 

            Bir diğer dikkat çekeni söylemlerin halkın önünde çok ağır gerçekleşmesi. “şerefsiz, haysiyetsiz, onursuz “gibi kelimelerin çok rahat miting meydanlarında liderlerin ağzında gezmesi oldu. Öyle kibar siyaset, efendilik, suçlamadan kendi programını anlatmak gibi efendi siyaset olmaması dikkat çekti.

            Klozet kapağı altın olduğu iddia edilen Cumhurbaşkanlığı sarayı veya diğer adıyla külliyesi bu seçimin ön materyali oldu. Kaçak mı değil mi, bardağı kaça, klozeti neden, avizelerinin fiyatı konuşuldu. Konuşanın söyleyecek başka devlet konusu yokmuş gibi tekrarlaması, söyleteninde çıkıp fişi faturası ruhsatı ile ortaya bunu dökmememsi bu seçimden aklımızda kalan olacak.

            Tabi seçim deyince paralel yapının da bu seçimdeki etkisine değinmek gerekiyor. İktidar partisi olmasında kim olursa olsun anlayışı ile dün meclisten kovanların yanında yer lamaları veya dershaneler kapanırsa gençler bölücü örgüte katılır dedikleri örgütün uzantıları ile uzun görüşmeler yapması ve sağı solu herkesi iktidar partisi karşısında birleşmeye çağırması unutulmayacak seçim enstantanelerinden olarak kalacak.

            Hülasa seçim bitti. Şimdi bize düşen  birlik beraberlik içinde ve tek derdimiz vatan, millet, bayrak, din ve iman olacak şekilde çalışmalara nezaret etmek. Siyasilere düşen ise bu değerlerle bizi temsil etmek.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net