04 Ekim 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale’de Yeni Dönem
09 Haziran 2015 Salı Bu yazı 34676 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Nihayet yoğun ve yorucu bir süreç sonunda 7 Haziran’da genel seçimleri sonuçlandırdık. Öncelikle ülkemize  ardından ilimize hayırlı olsun diyorum. Bu seçimleri özellikle ülke genelinde nasıl okumamız gerektiğini  siyasetçiler ve konunun uzmanları  açıklıyorlar.

 

Ama öncelikle bu seçim gösterdi ki ;

Başkanlık sistemi bitti,

Tek başına iktidar bitti,

Padişahlık hevesi bitti.

 

Ülke genelinde MHP 2011 seçimlerine göre yaklaşık % 3,5 oranında artırarak %16.4’e çıkarmıştır. Bu oran beklentilerin altında olmasına rağmen oylarını artırmış olması sevindirici bir durum.

 

Maalesef seçim sitemindeki adaletsizlik sonucunda HDP’nin milletvekili sayısı ile MHP’nin vekil sayısının aynı olması seçim sisteminin de sorgulanması gerektiğini ortaya koymaktadır. Bu oyların HDP’nin kendi tabanında aldığı bir oy olmayıp baraj sebebiyle ve AKP'nin iktidara tek başına gelmemesi için verilen “ödünç oylar”  olduğunu düşünüyorum. HDP seçimden sonra yine Kandilin emrine gireceği ve düşmanca siyasete devam edeceği için Kürt halkının  desteğini kaybedecektir.

 

Önümüzdeki günler hükümetin ne şekilde kurulacağını gösterecektir. Bunu söylerken bir erken seçim olabileceğini düşünmüyorum. Meclis içinde bir şekilde hükümet formülleri oluşturulacaktır.

 

Ülke siyasetinden ziyade biz  birazda Kırıkkale’ye bakalım. Kırıkkale’de en son yapılan 2011 genel seçimleri sonunda AKP 104 bin 696, MHP 31 bin 768, CHP  25 bin 547  oy alırken bu seçimde AKP 81 bin 673, MHP  46 bin 539 oy, CHP ise  24 bin 766 alarak Kırıkkale’de aslında seçimim galibinin MHP olduğu ortadadır.

 

MHP artık sur’da bir delik açmış, AKP’nin üç sıfır söylemleri karşısında MHP büyük bir başarı kazanmıştır. Artırdığı oylarla özellikle Kırıkkale’de bir umut olarak doğmuştur. Seçim sonunda gençlerin sevgi seli, heyecanı, mutlulukları görülmeye değerdi.

 

Hiçbir menfaat gözetmeden sadece partisinin vekil çıkardığını duyan milliyetçiler sokağa çıkmış sevgi gösterilerinde bulmuştur. Bu sebeple her zaman söylediğimiz gibi MHP’li olmak ülkücü olmak, Türk milliyetçisi olmak böyle bir şey işte.

 

Bundan sonra Kırıkkale siyasetinde yeni bir dönem başlamıştır. Sahipsiz Kırıkkale’yi MHP’nin vekili sahiplenecek, Kırıkkale’nin sorununu meclise taşıyacaktır. Sorununu anlatmada bile muhatap bulamayan Kırıkkale halkının artık bir muhatabı olacaktır.

 

Gençliğin heyecanı, dinamizmi ile her yerde MHP olacaktır. Bu sebeple şimdiden çiçeği burnunda vekilimiz Seyit Ahmet Göçer’i kutluyor. Başarılarının devamını diliyorum.

 

MHP’nin diğer genç adayları Halil Öztürk ve Merih Karayol’ da verilen görevin bilincinde olarak hiç durmadan çalışmışlar ve MHP’nin başarısında büyük payları olmuştur. Bu başarıda yine en büyük pay sahiplerinden birinin de  Kadın kollarına ait olduğunu ifade etmek gerekir.

 

MHP kadroları uzun zamandır ilk defa bütün yan kuruluşları, gönüllüleri, ülkücüleri ile canını dişine takmış büyük gayret göstermişlerdir. Büyük bir disiplin içinde seçim propaganda dönemi atlatılarak başarı sağlanılmıştır.

 

Bu azim ve inanmışlığın hem milliyetçi harekete hem şehrimize hem de ülkemize hayırlar getireceğinden hiç şüphem yoktur.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
armağan  -  10-06-2015 - 14:14
mhp nin oy durumunu abartmamışmısınız biraz, öyle ise demekki hdp hepden başarılı sayılması lazım. tehdit mehdit biraz ters köşey yapmadılarmı. kimse beklemiyordu bu kadarını. ama millet mhp den bu başarıyı belki biraz daha fazlasını bekliyordu. mhp nin bu başarıyı akıllıca kullanması lazım. kapıları kapatırsa gelecek seçimde bu başarıyı mumla arar.
Profesör siyaset  -  09-06-2015 - 18:37
Bu nasıl galiplik. 3 milletvekilinden 1 ni alabilmiş. Türkiye genelinde 80 milletvekili, ilk gün ana muhalefet olmak isterken, bir iki gün içinde tüm partiler koalisyon yaparık demeye başladı. bence bir erken seçim korkusu sardı partileri.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ekim 2022 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net