19 Ekim 2018 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
TGF’de Büyük Bir Ailedir
TGF’de Büyük Bir Ailedir
Öztürk’ten Çiftçilere ve Taşıma Sektörüne Müjdeli Haber
Öztürk’ten Çiftçilere ve Taşıma Sektörüne Müjdeli Haber
Ticaret Borsası’ndan enflasyon mücadelesi
Ticaret Borsası’ndan enflasyon mücadelesi
Fikir Sizin Kırıkkale Hepimizin
Fikir Sizin Kırıkkale Hepimizin
  YAZARLARIMIZ
YAZAR OLMAK
16 Haziran 2015 Salı Bu yazı 10923 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yazmak,yürekten dile,dilden kaleme dökülen ruhun abecesidir. İçindekileri dışarıya yansıtmanın yoludur.İnsanın yalnızlığında kendisini tanımasının adımıdır.Belli bir birikim sonucunda,çok okuyarak,araştırmacı bir ruha sahip olmakla,gözünü dört açıp eserlerini ortaya koymasıdır.

Yazarın,bakmakla görmenin arasındaki farkı anlamış olması gerekir.Etrafında her ne olursa olsun dünyadaki her canlıyı, her olayı, her hissi yakalayabilmesi önemlidir.İnsanların bakışlarından,kuşların,çiçeklerin,gökyüzündeki yıldızların ne anlatmaya çalıştığını ve bunlardan ilham alarak yazabilmesidir.Ürettiklerini toplumdan alıp yine topluma sunan,sürekli notlar çıkartan kişidir.Bir yazarın en büyük zenginliği üretkenliğidir ve bunun yanında etrafındakileri sürekli dinlemesidir.Yazar olan kişi özgür bir ruha sahip olmalıdır.Bu özgür ruhla sürekli gezmeli ve zihninde hikayeler biriktirmelidir.Yazarın kumbarası içinde tonlarca hikayeler sakladığı beynidir.

Yazar için yalnızlık en güzel ortamdır.Onun için en güzel arkadaş bir kağıt,bir de kalemdir.Onun bütün sırrının özeti budur.Yazar olan kişi yeniliğin ve yeniliklerin ardından koşan,okyanuslara yelken açan kişidir.Okuyan,okutan kişidir.Yazarın sevgilisi kelimelerdir.Onlarla oyunlar oynar,onları bozar değiştirir ve yeni bir şeyler ortaya çıkartır.Yazar olan kişi toplumu aydınlatan, toplumu karanlıktan kurtaran güçlü kalemlerdir.En önemlisi de iletişimi sağlayan rehberdir.İletişimdeki amaçsa yanlışlıkları düzeltmek,kendimizi düzeltmeye çalışmaktır.Zaten önce kendimizden başlarsak toplumdaki herkes de düzelmiş olur.Yazmak hayat yolculuğumuzdaki tecrübelerimizdir.Yazar,dünyanın yüzünü,insanoğlunun yüzünü ortaya çıkarmaya çalışır.. İnsanoğlu nasıl duyumsamakta, neyi düşünmekte, nasıl davranmakta diye…

Yazar,sadece kendini düşünen değil,kendisi için yazan insan değil tüm insanlık adına insanlığın gerçek sesi olmak isteyen aydın kişilerdir.Bir de şunu sormak isterim.Sizce insan neden yazar?Yazar olmak için mi,etrafında paylaşacak hayatıyla ilgili samimi insanlar olmadığı için mi,kendiyle yüzleşmek için mi,özlemlerini dile getirebilmek için mi,dertli olduğu için mi,yaşadıklarını ve yaşayamadıklarını haykırmak için mi yazar?Hepsi de olabilir ama yağmurunu boşaltmak isteyen bir bulut gibidir yazar.Yazarın tek amacı aslında bir ateş yakmak ve etrafındaki tüm insanları o ateşin aydınlığına çağırmaktır.O ateşte birilerinin ısınmasını sağlamaktır kısacası.Dilerim, yaşadıklarımız ve yaşayacaklarımız artık daha anlamlı olur ve yazacaklarım muhatabına ulaşır.

Hoşça kalın!


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ÜLKÜ  -  16-06-2015 - 10:13
\'\'Yazar yağmurunu boşaltmak isteyen bulut gibidir\'\' Çok güzel ve doğru bir söz aslında tebrik ederim yazınız çok güzel kaleminize sağlık.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Şevket ÖZSOY
Fazlı GÜVENTÜRK
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2018 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net