08 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Love Erdoğan  görseli LED ekrana yansıtıldı
Kırıkkale'de Love Erdoğan görseli LED ekrana yansıtıldı
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
  YAZARLARIMIZ
7 Haziran Seçim Sonuçları
17 Haziran 2015 Çarşamba Bu yazı 23047 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülkemiz en önemli seçimlerinden birisini  yapmıştır.  Yurttaşlarımız özgür tercihleri ve iradesiyle  13 yıldır iktidarda olan AKP’ nin baskıcı, anti demokratik politikalarını, uygulamalarını  onaylamadığını göstermiştir. Seçimlerin  eşit   bir ortamda yapılmadığı devlet olanaklarının ,yerellerde belediye olanaklarının   kullanıldığı halka hizmet olarak sunulması gereken ekonomik    imkanlar  seçimlerde  en üst noktaya çıkartılarak harcanmıştır. Seçimlerin bitmesiyle  ekonomi  biraz soluklanmıştır. Seçim sisteminin kendisi  şeffaf olmadığı için , Seçim  harcamalarının  açık ve şeffaf olması beklenilemezdi.   Adına “örtülü ödenek “denilen halka ait olan mal ve birikimin  zaten örtülü olarak ifade edilmesi doğru değil  net ve açık olmalı  hesap verilebilir,denetlenmeli,incelenebilir olmalı.   Hangi sermaye çevrelerinin ,tekellerin , kartellerin kimlere destek oldukları seçimlerde kimin ne kadar harcama yaptığı bilinmemektedir. Öncelikle işsizler ordusu, yoksullar,madenlerde , İş   cinayetlerinde hayatlarını kaybeden  emekçilerin yakınları , dar gelirli tüm toplum kesimleri ile birlikte özgürlükten,Eşitlikten ve adaletten yana olan sol sosyalist aydınlar ,demokratlar aylarca  bu manzarayı izlediler.Elbette ki tercihleri de bu haksız gidişatın  durdurulması yönünde olması  gerekiyordu.bunun aksi  insan aklına,vicdanına yakışmazdı.  İktidarın yetkili ağızları yenilgi aldıklarını söylemeseler bile “sendelediklerini “ ifade  ediyorlar. Halk  7 Haziran seçiminde  12 Eylül Faşist askeri darbe ürünü olan baraj sistemini  yıkarak tercihini doğru yönde yapmıştır.  Yok olmaya  yüz tutan Demokrasinin  ve ilkelerinin , yeniden işlerlik kazanması  için  ,Hukukun üstünlüğü, Laiklik ,İnsan haklarının ,Özgürlük için  ,eşitliğin  barış  içinde bir arada kardeşçe büyük insanlık sofrasının etrafında  yaşamanın mümkün olduğunu göstermiştir.Her fırsatta halkları ,İnançları biri birine  kırdırma politikalarına dur denilmiştir.Halk zulme ve baskıya boyun eğmeyerek ,Karanlık güçlerin Jitem benzeri , işit  işbirliği ile  yapılmak istenilen   kitle  imha saldırıları halktan  olumsuz cevap almıştır. Katiller ortaya çıkartılarak yargılanmalıdır.

    Hükümetin emek karşıtı  uygulamaları ile  17-25 Aralık  rüşvet ve yolsuzluk   iddialarının üzeri kapanarak kamuoyu vicdanında rahatsızlık yarattığı , aklanmadığı .  Yeniden  bağımsız yargı  tarafından  yargılanmaları ve hesap vermeleri   geniş toplum kesimlerince ,demokrasi güçlerince her fırsatta  talep edilmektedir.Ülke siyaseti bu olumsuzluklardan temizlenmeli Seçmenin savaşa karşı  barış, kardeşlik ve Demokrasi özlemlerini ,özgürlük  isteklerini öne çıkardığı görülmektedir. Sonuç da Ülkemiz Demokrasisi kazanmıştır.Bu iyi değerlendirilmeli halkın öncelikli taleplerine çözüm bulunmalı.

   İlimizde ve ülkemizde seçilen herkesi kutluyorum. Yararlı  ve  başarılı olmalarını  diliyorum.

Sevgiyle kalın. 15. Haz. 2015

Hüseyin GÜNEY


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
İsa  -  22-06-2015 - 21:30
Bir kere Akp %52 oy almadı bu bir.Mhp de hala Akp ile koalisyon kurmadı bu iki.Hiç kimse bir partiye bağımlı değil bu üç.Erken seçimde en karlı çıkacak parti Hdp olacaktır kimse bunu aklından çıkarmasın şu an Mecliste 80 milletvekili var erken seçim de bu sayı kaç olur hiç düşünmeyin.Ve en olumlu söylemde seçim öncesi olduğu gibi seçim sonrası da Sayın Demirtaşın.Ben söyleyeyim eğer Hdp Türkiye partisi olsaydi.Ne Akp niz kalırdı ne Mhp niz.Şu an iktidar partisiydi.Şu halde bile 80 milletvekili ile mecliste.Milli irade hiç bir partiyi tek başına iktidar yapmadı.Birde tutturmuş gidiyorsunuz paralel örgüt diye dün bu paralel dediklerinizle daha önce kim iş yapıyordu.Şimdi ne oldu.
kırıkkaleli  -  22-06-2015 - 00:57
\"Yüce Allah\'ı her şeye özellikle siyasete alet etmeyin\" sözünü söyleyen yorumcu. Allah hiç bir şeye alet edilemez, her türlü noksanlıktan münezzehtir. Bazı sohbet ve konuşmalarda ayet, hadis ve atasözü örnek verilerek desteklenir. Ayrıca Osmanlı 600 yıl nasıl yönetti cihanı, dini mi alet etti, Allah\'ı mı (haşa), birileri bellemiş Allah\'ı alet etme, dini alet etme, kur\'anı alet etme, eeee besmele bile çekme yaw.böyle böyle kısıtlıyorsunuz. Din sadece namaz kılarken mi lazım. Diyanet işleri neden var o zaman. Siyaset içinde din olursa dindar siyaset mi olur. Öyleyse demokratik sol siyaset dinsiz mi? Birazda siz gözünüzü açın.
Canaydın  -  20-06-2015 - 20:20
Sayın Mehmet Gençer. Yazdıklarınız tamamen anti tayyibist, anti akpci ifadeler. Ben sizi muhatab almadım. size herhangi bir ithamda da bulunmadım. siz bana yanlış diyemezsiniz. Bana göre de siz yanlışsınız. İnanarak yazdım tabi. size mi soracaktım neye inanacağımı, kime oy vereceğimi, size göre siz haklısınız sizin karşınızdaki tüm görüşler haksız. İslam ülkelerindeki durumlar, Paralel denen örgütün operasyonları bunların hepsi düzelecek inşallah. Bu millet uyandı. Recep Tayyip Erdoğan\'ı destekleyen yüzde 52\'yi aptal yurduna koyan zihniyetler yanıldıklarını anlayacaklar. Şu an erken seçim olsun bu millet onu yüzde 50 ile iktidara taşıyacaktır. Bunu bildikleri için partiler koalisyon için çırpındılar. MHP de aklını kullandı ve AKP ile koalisyona evet dedi. yakında hükümet kurulur ve işler yoluna girer. Siz bana yanlış diyeceğinize asıl kendi zihniyetini bir gözden geçirin. Yüce Allah hiçbir şeye alet olmaz Mehmet bey, O herşeyden münezzehtir. Olsa olsa bizler onu anarız. hangi işimizde olursa olsun. Bu siyaset olsa nolur olmasa nolur. anmak suç mu. Bu millet aptal mı? kimin ne olduğunu bilmiyor mu?
Mehmet Gençer  -  19-06-2015 - 21:47
Sayın yorumcu canaydın. Ben marksist, leninist ve faşist değilim. Çok şükür iyi bir müslümanım. Yorumunuzdaki yazıyı gerçekten inanarakmı yazdınız. Hayret. Bakın sizin yazılarınızla sizin yanlışlarınızı yazayım. Özgürlükler arttı demişsiniz. Hangi özgürlükler arttı. Gazeteciler hapishanelerde. Uyduruk davalarla hapislere atılan genel kurmay başkanlarına ve TSK ne yapılan baskı ve yıpratma özgürlüğümü. Davalar ne oldu. pardon yanlış yere sizleri hapislere atmışız dediler. O davalar için savcısıyım demişti. Sn. Erdoğan ve AKP ye karşı kim tenkit ederse hakkında davalar açıldı. Somada vatandaşa yahudi dölü diyen ve vatandaşı tekmeleyen kimlerdi. Özgürlük dediğin bunlarmı.. Kendisine karşı kim konuşursa kim tenkit ederse davalarla korkutma ve yıldırma yaparakmı özgürlükler arttı.Polisler, hakimler, savcılar ve 12 sene beraber çalıştıkları cemaat üzerine aşırı baskılarlamı özgürlükler arttı.17-25 Aralık hırsızlıklarının rüşvetin üzeri örtülerekmi. özgürlükler arttı.Evet özgürlükler arttı, hırsızların dolandırcıların yandaşların ve AKP li. olanların özgürlükleri arttı. Halkların kardeşliği demişsin. Hangi halkların kardeşliği. Etnik ırkçılıklar okşanarak kutuplaşmalar artırıldı. Toplumlarda benlik ön plana çıkartıldı. Ayrışmalar ve kinlenmeler dışlanmalar had safhaya çıktı. Güney doğuda özel yapılar oluştu.Azınlıklara, Ermenilere haklar verdiler özür dilediler ama ermeniler eylemlerinden vaz geçtilermi. Dünya lideri dediğin Erdoğanın islam ülkelerindeki durumuna bir bak. Mısırda, Libyada, yemende, büyükelçimiz yok. Suriye, Irak iran vb. gibi bir çok ülkelerle ilişkilerimize bir bak. Dünya müslümanlarının lideri demişsin. Müslüman ülkelerin lideri ne yazıkki, ABD başkanı obamadır. Çünkü, hatırlayın PYD ve peşmergeler ıraktan suriyeye Türkiye üzerinden bizim topraklarımızdan geçerlerken. Yaşasın Erdoğan diye slogan atmadılar. Biji obama diyerek slogan attılar. Bumu dünya ve müslümanların lideri. Herkes ondan korkuyor demişsin. Yorumundaki tek doğru kelime budur. Sen ve senin gibiler korkuyorlar. Baskı ve zulümle herkesi sindirmek istiyor. Senin gibi düşünenlerde korkuyorlar. Yüce ALLAH ı her şeye özellikle siyasete alet etmeyin. Elbette yüce ALLAH her insana yaptıklarının hesabını soracaktır. Yüce ALLAH tan basiret gözümüzün açılmasını diliyorum. Saygılarımla.
Canaydın  -  18-06-2015 - 21:30
Ak Parti hiç bir zaman baskıcı ve anti demoktarik olmamıştır. bu sizin uydurmanızdır. Ak Parti ve Türkiye\'nin lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN sayesinde özgürlükler daha da armış, halkların kardeşliği pekiştirilmiş, baskıcı marksist-leninist-kominizm-faşism rejimlerine karşı halkların özgürlüğünü ön plana çıkarmış. verilmeyen azınlık hakları verilmiş, tanınmayan özgürlükler tanınmış, Marksits ve leninistler ne yapacaklarını şaşırmışlardır. Bu yüzden de Ak Partiye ve Recep Tayyip Erdoğan\'a düşman olmuşlardır. Sizinde belirttiğiniz gibi Özgür yurttaşlar özgür tercihlerini Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan\'dan yana kullanmışlardır. 13 Yıllık başarılı liderlik devamını getirecektir. Nice 13 Yıllara Ak parti ve Recep Tayyip Erdoğan. Türkiye\'nin ve Dünya Müslümanlarının lideri. Tüm gözler onun üzerinde, herkes ondan korkuyor ve indirmeye çalışıyor. Başaramayacaklar Yüce Allah\'ın izniyle. Herkes plan yapar. Allah plan yapıcıların en hayırlısıdır.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Bahattin Akyön
Hüseyin Güney
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net