28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
POLEMİK DEĞİL CAVAP
23 Haziran 2015 Salı Bu yazı 29606 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kimine doğru gelir kimine yanlış gelir konular vardır. Yani kişiye göre değişir. Bazı konular da vardır ki aslında ya doğrudur yâda yanlıştır. Yani bunun renk karışımı grisi yoktur.

            Bir yazı yazdık ve koalisyon yanlış dedik. Kardeşim sadece birilerini alaşağı etmek veya kötülemek için yanlışa doğru denmez ki. Hemen yaygara başladı. Koalisyon iyidir, candır, ciğerdir. Yok, öyle değildir işte. Bırak bir siyasi partiyi purtiyi kardeşim yanlıştır işte. Bir işi iki başlı üç başlı yapmanın neresi iyidir Allah aşkına da savunmak için kendinizi heba ediyor komik duruma düşürüyorsunuz.

            Konu şuradan açıldı; benim siyaset yapmayı takım tutmaya benzeten ve sadece renkleri için yani flamasındaki işaret için parti tutan bir yakınım var. Bu sadece eleştirir. Karşı doğru mu söyler yanlış mı söyler umurunda değildir onun. O sadece eleştirir. Sorarsınız sen eleştiriyorsun ama bu işin sence doğrusu nedir diye. Hazırdır değildir, ıhlar pıhlar ama cevap yoktur. Cevap olmayınca da sözü başka yerlere çeker ve konuyu değiştirir.

            İşte benim bu çok bilmişim bir eleştiri yazmış ve kendince koalisyonu savunmuş. İşe de Almanya örneğinini vererek başlamış.

            Her şeyden önce şunda analaşalım. En ufak bir işletmeyi çalıştırırken veya bir ufak kurumu yönetirken iki müdür olsa iki amir olsa iki sahibi olsa bir işletmenin burada işler daha mı kolay yürür. Yoksa emir tek elden, sorumluluk tek elden olursa daha mı kolay olur.

            Bana aklı başında kim olursa olsun iki üç beş kişi daha güzel yürütür diyemez. Allah için düşünün bir bakkal iki sahip ile yönetilebilir mi? Ben koalisyon konusunda bunu dedim. Ben a partisi b partisi demek istemedim ve demedim.

            Eleştirirken insaflı olamak lazım. Bir kere tarafımı açık açık belli etmeyecek, edemeyecek kadar şükürler olsun ne iyisinden, ne kötüsünden, ne namerdinden korkum var. Evvelallahın izniyle fikrimde zikrimde neyse söylerim.

            Burada polemik konusu yapmak istemem ama bunu görmemek içinde kör olmak lazım. Adam MHP'ye çalışmış iyide etmiş, Adam CHP'ye çalışmış iyide etmiş. Adam açıkça HDP'ye çalışmış kendince oda iyi etmiş. Kimseye sözüm yok olmazda. Kime ne? Peki, kardeşim Tüm bunlara evetse Akparti gerekli meclis çoğunluğunu yakalayamadı diye bu bayram havası neden?  

            Adam oyunu düşürmüş başarılıyım diyor, adam oyunu korumuş başarılıyım diyor, adam barajı batının, batı yanlısı medyanın, siyaset mühendislerinin ortak çabası ile iterek geçmiş başarılıyım diyor. Burada tek başarısız görünen Akparti deniyor. Bu ne Dakar doğru? Birde partiye sözü olamayanlar Erdoğan bitti yıkıldı edebiyatı yapıyor.

            Erdoğan siyaset yapıyor diye yaygara yapanlar Erdoğan’ı siyasete çekmek ve laf yemek için her bir şeyi yapıyorlar. Madem senin muhatabın değil konuşma kardeşim. Onun hakkında konuşma. Sen bildiğini yap, programını anlat öyle oy al. Neden onun adını mitinglerde deklare edip duruyorsun.

            Muhalefet partililer sağcısı solcusu bir birini tebrik ediyor. Nasıl salladık, nasıl yıktık. İyi de yıkılan Akparti mi sadece? Muhalefet nerede o yıkılmadı mı?

            Bu eleştiren demiş ki yok ananı da la git demiş, yok millete laf etmiş. Ben asla millete laf etmeyi tasvip etmiyorum. Kim yaparsa yapsın kınarım. Ama ferdi hatalar ve kişinin yanlışı ile toplumun neredeyse yarısının oy verdiği bir siyasi oluşumu da hain ilan edemezsiniz.

            Yıktık yıktık çığlıkları ile birbirinizi tebrik edin tamam ama haksızlık ta yapmayın. Asla istemem ama bir erken seçim ile yanlış yaptığını söyleyen sayısız insan eski adrese dönebilir. 

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ali Dursun  -  27-06-2015 - 19:33
Evet birisinin de hayali buydu.Hdp barajın altında kalır Mhp nin oyları düşer vb.gibi.Şunu hiç unutmayın Hdp barajın altında kalmaz bu kafayla gittiğiniz sürece oylarını artırır.Kırıkkalede bile artırdıktan ve Ankara da milletvekili çıkardıktan sonra.Burada Akp şunu diyebilir iyi ki Mhp var.Mhp başkanı Devlet Bahçeli yerine başkası olsaydı.İş bambaşka olurdu.Erken seçim sadece Hdp nin işine yarar.Diğerlerinin değil
a.vural  -  26-06-2015 - 11:28
hadi bakalım yüzde altmışlık blok hodri meydan hukumeti kurunda görelim kuramazsınız bu memleket yönetimi mhp,chp,,hdp gibi acemilere bırakılır mı tabi ki bırakılmaz 45 gunde bu acemiler hukumet kuramaz erken seçim olur hdp ve mhp baraj altı kalır akp yüde altmışbeşle iktidar olur başkanlık sistemi gelir sayın cumhurbaşkanımızda başkan olur ve mutlu bir Türkiye ey vatandaşlar bakın gördunuz bu bloka yüzde altmış oy verdinizaama becerikssizler bunlardan hiç bir şey olmaz adres istikrar doğru akp bilhassa mhp oyları ve hdp oyları akp ye dönsun iki parti baraj altında kalsın ki başkanlık sistemi gelsin saygılarımla
İsa  -  24-06-2015 - 00:13
Siz anladığım kadarıyla eleştiriye iyi içerlemişsiniz.Burada eleştiriye uzun uzun cevap yazıyorsunuz.O eleştiren kişininsizin gibi bir yazı yeri var mı yok.Bir kere cevabınızı köşenizde değil eleştiri alanında vermeniz gerekirdi.Koalisyonu olmasın diye n sizsiniz .Şu anda Milli irade tek partiyi iktidar yapmadı önce bunu kabul edeceğiz.Ha hükümeti kurarlar mı erken seçime giderler mi bekleyip göreceğiz.herkesin sizin fikrinizde olacak diye de birşey yok.Tek başına iktidar diyorsunuz.Diktatörler ülkeyi tek başına yönetiyor sizce bu uygun mu?
AHMET EMİN YALÇINKAYA  -  23-06-2015 - 11:05
Sayın yazar, yazınız gayet açık net ve anlaşılır olmakla birlikte size karşı yapmış oldugum yorumu hala anlamamış bir eda ile polemik yapmaya devam ediyorsunuz,12 yıldır siyasi iktidara sahip olan partinin lideri ve şu an Cumhurbaşkanı olan kişinin ilk ilk iktidar oldugu yıllaradaki gibi çalışmalarına devam etseydi kimsenin diyeceği bir şey yoktu ,fakat siyasi ikbal ve onun sonrasında yaşanan ve kendisi tarafından da inkar edilmeyen o nahoş olaylar zinciri ile birlikte güneydoguda yaşanan analar aglamasın diye vatan topraklarının bekçilğini üstenen asker ve polisimizin kışlalara ve karakollara hapis edilmesi, pkk lıların zafer çıglıkları arasında yaşanan habur olayları,bürokraside yaşanan benden sen makam mevki al benden değilsen ne olursan ol mantıgı çerçevesinde oluşan oligarşik bürokratik hayat ve devlet geleneklerinin alt üst edilmeleri sıfır sorun denilerek komşularımızla yaşadıgımız sıfır komşu siyasti ve dış politika sıkıntıları,van münit diyerek çıkış yaptıgı israille ticareti 4 e katlamak da cabası, Sayın Yazar sizlerde biliyorsunuz bizlerde çok iyi biliyoruz ki koalisyonlar tabi ki iyi işletilmezse içinden çıkılmaz sorunlar yumagı olur tek parti elbette bir çok konuda iyidir size katılmamak elde değil fakat son 8 yıldır yaşadıgımız tek parti iktidarımıdır yoksa kırallık mıdır siz karar verin,insanlar yerlerinden ediliyor,görevlerden alınıyor işi ehline değil de partiye yakın insanlara veriliyorsa yandaş insanlar devletin üst kademelerine üsülsüz alınıyorsa ve bunlarıda göz göre göre yapıyorlarsa buna uygun demek caizmidir.siyasi tercihlerimiz bizleri ilğilendirdiği gibi aile efradını ve yaşantımızıda etkilemektedir hayatımızı bu düstürlara göre yönlerdirdiğimize göre şimdi sizler Bakara -makara diyerek dinle alay eden adamın partisine oy verdiniz,ben ne yaptıysam onun talimatlarıyla yaptım diyen bir bakanın partyisine oy verdiniz sizler rıza senin önüne yatarım diyen bir bakanın partisine oy verdiniz sizler ayakkabı kutularınada rüşvet alanlara oy verdiniz sizler oglum evdeki paraları sıfırla diyen insanlara oy verdiniz. Bende oy verdim kime verdiğimi de buradan açıklayayım da sende bil milletvekili maaşının tamamını ögrencilere burs olarak veren bir lidere verdim,hakkında hiç bir yolsuzluk dosyası olmayan,hayatını vatanına adamış Başbugun hep bir adım gerisinde olan bir lidere verdim. buradan benimle polemik yapıp cevap yazacagına Milletin genel durumu hakkında uzun zamandır iyi şeyler yapmayan iktidarı uyarman gerekmezmiydi sevgili akrabam. Siyaset böyle bir şey ki kılı kırk yararak halkın huzuru ve refahı için çalışana eyvallah ama kendi kesesini doldurmaya ugraşan siyasetçilere de dur demenin zamanı geldi verdiğimiz< bu oyylarla işte bunlara dur dedik bundan sonrasını millet tek başına çok çaldın çok oynadın yedin içtin paylaşmadın yeter dedi. Yazacak çok şey var ama şimdilik polemik yazınıza cevap olsun istedim. Selam ve dualarımız Milletin üzerine olsun
ÜLKÜ  -  23-06-2015 - 10:52
ÇOK DOĞRU BİR TESPİT ABİ HAKLISIN ...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net