19 Ekim 2018 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
TGF’de Büyük Bir Ailedir
TGF’de Büyük Bir Ailedir
Öztürk’ten Çiftçilere ve Taşıma Sektörüne Müjdeli Haber
Öztürk’ten Çiftçilere ve Taşıma Sektörüne Müjdeli Haber
Ticaret Borsası’ndan enflasyon mücadelesi
Ticaret Borsası’ndan enflasyon mücadelesi
Fikir Sizin Kırıkkale Hepimizin
Fikir Sizin Kırıkkale Hepimizin
  YAZARLARIMIZ
Benim Adım
25 Haziran 2015 Perşembe Bu yazı 11480 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hayattaki bütün yolculuklar onunla başlar. O öyle bir duygudur ki, ben buradayım diye bağıran, hatta haykıran bir sestir. Cesur yüreklerde gizlidir o. Zordur ama, zor olan değil midir zaten yüreğini ortaya serebilmek, o riski göze alabilmek?

Bu her şeyden de öte bir gücün, bir asaletin ve bir derinliğin ölçüsüdür. Aklını güzel kullanmanın yolunda, kalbin bütün kötülüklerden uzak bir şekilde karşı tarafa açılmasıdır. Samimiyetin, doğruluğun göstergesidir. Sadakattir! Can olmaktır, nefes vermektir. Size yaklaşana doğru yolu göstermektir. Sıcak ve içten bir gülümseyiştir, zaman ayırmaktır, paylaşmaktır, derde deva olmaktır. Arkanı döndüğünde arkandan vurulmayacağına inanmaktır. Bir eli tutabilmektir. Size uzanan bir eli bırakmamaktır. Bir mücadelenin hayat anahtarı olabilmektir. Sırrın en iyi arkadaşıdır. İçinden geldiği gibi doğal olabilmektir. Korkusuzca yaşamanın, dost kalabilmenin ifadesidir. Zamandır onu bize öğreten çünkü; bu yolculukta kazanacağımız ya da kaybedeceklerimiz de olacaktır kimbilir. İşte zaten olay burda başlamaktadır. Önce sen kendinde hissedeceksin. Hiçbir karşılaştığın tablo seni yıkmamalı, hayal kırıklığına uğratmamalı. Sen kendinden sadece emin olmalısın!

Karşındaki aldatırsa seni, ihanete uğratırsa o kendini, kendisini aldatmış olacak nihayetinde. Belki ilk başta sen üzüleceksin ama asıl üzülen o olacak. Çünkü o ihanet ettiği için, kendi kendisine olan saygısını yok edecek. Yaşadıkların senin tecrüben ve hayat boyu dersini aldığın, öğrendiğin bir hayat bilgisi olacaktır. İnsanın içini dışına vurmasıdır bu duygu. Tıpkı dalgaların köpürüp köpürüp kendini kıyıya vurması gibi…Söz verip sözünde duran insandır o.İnsanlığın özetidir, hani değerinin ne olduğunu gösteren bir işarettir.Alışveriş yapmaktır.Karşıda kendini,kendin gibi birini görebilmektir. Emanete ihanetlik etmemektir. Sarmaktır, yaralı olan bir insanın yaralarını sarmalayabilmektir.

Düşeni kaldırabilmektir. İnsanlık için en önemli ve olması gereken bir hayat sigortasıdır adeta. İnsanlık için daha güzel yarınlar için bizler yüreğimizin kapılarını tüm samimiyetimize inanarak açmalıyız. Ön yargısız olmalıyız, fakat; tedbiri de elden bırakmamalıyız. Attığımız her adıma, adımız gibi emin olmalıyız. Bir kere değil, birçok kez düşünmeliyiz. Bir bilsek de, biz yine bir bilene danışmalıyız. Belki yeni bir şeyler öğrenince ya yapmaktan vazgeçeceğimiz ya da iyi ki, yapmışım diye kendimizle gurur duyacağımız olaylar yaşayacağız. Bu duygu çok önemli insan hayatında. Bize yol gösteren rehberlik eden bir arkadaş gibidir o.

Bu kadar yazdığım ve hayatta var olabilmemizde, kendimize inanmamızı sağlayan ben varım ben diye o gücü kendimizde hissetmenin adıdır o.Nedir biliyor musunuz? Benim adım ne? Parlayan, ışık saçan güneştir, insanların arasında dostlukların var olmasında yaşanılabilecek en güzel duygudur ve adı da “güven”dir özetle.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Birbey   -  25-06-2015 - 16:29
Değerli yerel basınımız ve saygıdeğer yazar arkadaş çok güzel konulara değinmişsiniz, böyle yürekli ve cesur genç nesillere çığır açmak lazım herkes görüş ve düşüncelerini serbestçe ifade edebilmeli. Başarılar dilerim genç yazar kaleminin hiç boyası tükenmesin.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Şevket ÖZSOY
Fazlı GÜVENTÜRK
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2018 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net