22 Ocak 2021 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
18 AYDA BİRLİKTE BAŞARDIK
18 AYDA BİRLİKTE BAŞARDIK
İsyana Kulak Verin
İsyana Kulak Verin
 Bin 407 Çift Evet Dedi
Bin 407 Çift Evet Dedi
Kızılay 2020'de 8 Ailenin Evini 100 Bin TL Harcadı
Kızılay 2020'de 8 Ailenin Evini 100 Bin TL Harcadı
  YAZARLARIMIZ
2 Temmuz Şehitlerini Anıyoruz !
29 Haziran 2015 Pazartesi Bu yazı 20509 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bundan 22 yıl önce 2 Temmuz 1993 de Sivas da düzenlenmiş olan Pir Sultan Abdal  kültür etkinliklerine katılmak için   davet edilen ,çağrılan  bilim adamı,  aydın ,yazar,şair, gazeteci , ozan ve semah dönen  misafirler   madımak otelinde  topluca bulundukları bir sırada Devletin , hükümetin ,halkın  ve insanlığın  gözü önünde  bugün Irak ve Suriye’nin   köy ve kentlerinde katliam yapan İşit  çetelerinin , Selefi  zihniyetinin  ülkemizdeki uzantısı  olan ırkçı,  Gerici,çağ dışı  ,şeriatçı Cumhuriyet düşmanlarınca  gün boyu  diri,diri   yakılarak katledilen   33  insanın yaşam hakkı ellerinden alınmıştır. İnsanlık bu ayıpla yaşamamalı. Sivas da yakılan insanlık dı .Madımak katliamı bir insanlık suçudur.    Adaletin  yerini bulması için zaman aşımı kaldırılsın.  Sivas davası yargılamaları yeniden açılsın ,aydınlansın. İnsanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı olmayacağı konunun uzmanı insan hakları savunucuları  tarafından  belirtilmektedir. suçluların bulunmasını , ve davanın yeniden  görülmesi  davanın takipçisi olan  kurumlar , aileler ve Demokrasi güçlerince  talep edilmektedir. 13 mart 2012  Tarihinde Zaman aşımında düşürülen davanın yeniden açılmasını bu katliamda yer almış olan, kusurlu olan il yöneticileri ve  bürokrasi dahil   karanlık odaklar ortaya çıkartılsın , katliamı planlayanlar   hukuk  ve kamuoyu önünde   cezalandırılsınlar. Ülkemizin hala madımak katliamıyla yüzleşmediğini,Yıllardır talep edilen , madımak oteli  müze olsun,Suçlular yargılanır ve katliam aydınlatılırsa   kamuoyu vicdanı rahatlar.  madımak katliamı,Demokrasiye, Laikliğe ve bir arada yaşama  kültürüne  yapılan saldırıdır. Tüm insanlığa karşı işlenmiş bir vahşettir. Tıpkı isten , kararmış bir tarih gibi  insanlığı aklın ve  bilimin ışığında  insanca düşünmeye  sevgiye ve hoşgörüye çağırmaktadır. O tarih  utanç abidesi  olarak  kalsın. 

      2 Temmuz katliamı nın üzerinden  22 yıl geçti  zaman aşımı gerekçesiyle  suçlular yargılanmadan serbest bırakıldı.  1 mayıs 77 , Maraş,Çorum  Anadolu nun bir çok ilinde planlanan  diğer saldırılar gibi  üzeri kapatılmak   ve karanlıkta kalması istenilmiştir. Katiller,suçlular bulunamamış açığa çıkartılmamıştır.  Kamuoyunda  Sivas Davası olarak bilinen  ve davanın   avukatlığını yapan bazı isimler bakanlık makamına kadar getirilerek ödüllendirilmiştir. Refah yol hükümetinin adalet bakanı bunlardan birisi  olduğu ve suçluları cezaevinde ziyaret ettiği kamuoyunca bilinmektedir. Dolayısıyla arkalarındaki karanlık güçler ortaya çıkartılamamıştır.katliam aydınlatılamamıştır.  Devlet destekli katliamcı güçler yine korunmuştur.  2 Temmuz  93 de  madımak da yitirdiğimiz tüm canlarımızı  saygıyla anıyorum.  Bu katliamı lanetliyorum ve kınıyorum. İnsanlık  Bir  daha  böyle bir acı yaşamasın.

      Demokrasiden ,Laiklikten  ,  İnsan hak ve özgürlüklerinin güvencede olduğu bir ülkede  birlikte barış içerisinde yaşamak  dileğiyle.

  • Madımak’ı Unutmadık,Unutmayacağız.Unutmak İhanettir

  •  sevgiyle kalın .

Hüseyin Güney


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ali Dursun  -  30-06-2015 - 19:53
Hiçbir suç cezasız kalmamalı.Adalet uygulandığı sürece adalet olur.Suçlü cezasını çekmediği sürece zaman aşımı olmamalı.İyi onca insanı öldür zaman aşımı ndan yırt böyle şey olur mu?Tekrar ediyorum hiç bir suç cezasız kalmalı.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
İsmail Dursun Kuzucu
Pınar Taşcı YIKILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Ocak 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net