12 Ağustos 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yola çıktığımız hiçbir grubu ve insanı yolda bırakmadık
Yola çıktığımız hiçbir grubu ve insanı yolda bırakmadık
81 İlde Kovid-19 Denetimi
81 İlde Kovid-19 Denetimi
Köprüde  İntihar Girişimi
Köprüde İntihar Girişimi
Kazankaya'dan İncesu Kanyonuna Yürüdüler
Kazankaya'dan İncesu Kanyonuna Yürüdüler
  YAZARLARIMIZ
VAR MI SINIZ ?
07 Temmuz 2015 Salı Bu yazı 17769 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülkemizde yaşanan son vakıalar sebebiyle ruhum buruk, üzüntü var yüreğimde... Ve harfler, kelimeler geliyor, hücum ediyor, hüzünlü hallerime yaz diyor yutkunuyorum yazmak istemiyor, kalakalıyorum öylece..... Hecelerim, kelimelerim, cümlelerim akıl süzgecinden geçerek süzülüyor sessizce...

 

* * *

 

Öyle değil mi Ey Kari,

Hepimizin ülküsü bu ülkede yaşayan farklı ırklardan, farklı dinlerden, farklı insanlarla bu ülke benimde vatanımdır diyebilenlerle beraber asgari müştereklerde birleşerek ülkemizi daha yaşanır, daha müreffeh bir ülke haline nasıl getiririz olmalıdır.

Evet ülkemizi Büyük Türkiye haline getirebilmenin çareleri aranmalı , istikrar devam etmeli ve herkes ona göre bir duruş, bir düşünce, bir mefkure içinde olmalıdır.

Birbirimizi anlayarak, birbirimize kıymayarak, herkesle, herkesimle yaşamaya mecburuz…Dünümüze karşı vefalı kalarak, kardeşliğimizi bir emanet gibi taşıyarak geleceğe hep beraber yürümeliyiz.

 

Şimdilerde bakıyorum da twitterda, facebookta kardeşler birbiri aleyhine hiç bir şeyi hesaba katmadan yazıyor da, yazıyor, gönülleri yıkıyor da yıkıyor... !

Kim bilir belki de yüz yüze gelseler, telefonla konuşsalar birbirinin yüzlerine yazdıklarını söyleyemezler bile! Ne yazık söylenmeyecek sözleri oturdukları yerden yazarak çizerek fitneye sebep olduklarının farkında bile değiller!

 

Hükümet kuranlar, hükümet yıkanlar, ülkeyi parsel parsel bölenler mi dersiniz, şuncular, buncular, nifakçılar adına ne ararsanız var oralarda...

 

Türkiye’nin, bölüneceğine, işgal edileceğine yok olacağına , hiçbir zaman inanmadım. Böyle haince emelleri , niyetleri olan ülkeler varsa, böyle bir şey olursa hepimiz, canımızı, malımızı , mülkümüzü, kanımızı, evladımızı vermeye hazır değil miyiz?

 

Böyle bir şey olursa Dünya, dünyaya dar gelmez mi? Yakın tarihimizde kanımızın son damlasına kadar akıtmadık mı?Yedi düvele Kurtuluş harbinde, Çanakkale’ de göstermedik mi?

 

* * *

 

Ama biz bize düşeni yapmalıyız. Yeni bir anayasayla birlikte bu ülke daha fazla özgürleşmeli, demokratikleşmeli, farklılaşmalı, gelişmeli, değişim ve dönüşüm her alanda devam etmelidir.

Ülkemizin şimdiye kadar kazandığı kazanımlardan kesinlikle geriye dönüş olmamalıdır.

 

Modern dünyanın tüm teknolojileriyle ülkemiz donatılmalı... Ve bir elimizde Kuran diğer elimizde teknolojinin tüm imkanlarıyla nitelikli insan yetiştirmeliyiz. Milli ve manevi değerlerimizi koruyarak, korkmayarak, gelişerek, herkese tahammül ederek, farklılıkları savunarak, İslam’ın hoşgörüsünü, sevgisini sunarak, yaşayarak tüm bunları yapabiliriz…

 

Bilinsin ki, ben bu devleti, bu milleti seviyor, bölünmez bütünlüğünü savunuyorum diyen herkese açıktır bizim her daim gönül kapılarımız...

 

İstiyoruz ki, Ülkemiz gelişmiş ülkelerin seviyesini yakalasın, ülkemizin her yanına yenibaharlar gelsin, bizimde güllerimiz, lalelerimiz dağları bayırları şenlendirsin... Barış, özgürlük, türküleri söylensin… Kürtçe olsun, Türkçe olsun her nece olursa olsun el ele, gönül, gönüle olsun…

İstiyoruz ki, kardeşhane duygularla söyleşelim, konuşalım, birbirimize Yunus’ca yaklaşalım, Mevlana’ca sevelim...

 

* * *

 

İnanıyorum ki vicdanı olan herkes, iki asırdır yüzü gülmeyen gelecek asırlara söyleyecek sözü bu olan, çalınacak türküsü olan bir BÜYÜK TÜRKİYE’nin hayalini kuruyordur.

Rabbine dua, dua yalvarıyordur.

 

Öyleyse Büyük Türkiye için var mısınız?

Şöyleydi, böyleydi demeden şikayetçi olmadan var mısınız? Var mısınız yeminler etmeye bu ülke büyük bir ülke haline gelene kadar, söz, söz olana kadar hep beraber mücadele etmeye var mısınız... ?

 

Var mısınız dedikoduyla konuşmamaya, birazcık susmaya…

Var mısınız birazcık akletmeye, sağduyuya var mısınız?...

Var mısınız eneyi, kibri büyüklüğü bir yana atarak, ayaklar altına alarak mütevaziliği samimiyetle her hecesiyle yaşamaya var mısınız?

Var mısınız kişisel hesaplar yapmadan, sadece ülkemiz için hizmet etmeye var mısınız?

 

Hele söyleyin bakalım her bir ünvanınızdan arınarak sadece Adem oğlu, Havva kızı olarak BÜYÜK TÜRKİYE KURMAK adına sıradan bir er olmaya var mısınız?

 

* * *

 

Hepimiz biliyoruz ki, büyük mücadelenin mutlaka bir çilesi vardır. Bu mücadele bu asrın Türkiye asrı olup olmayacağının mücadelesidir.

Bu mücadelenin zorlukları vardır. Çile doludur, acı doludur, hüzün doludur... Ve işte çektiğimiz bu büyük acılar BÜYÜK TÜRKİYE’nin sancılarından başka bir şey değildir.

 

Hiç şüphem yok ki, barıştan, adaletten, kardeşlikten, demokrasiden, gelişmişlikten, refahtan rahatsız olan güruh, dünün artık bakiyeleridir, dönmeleri, Ermenileri ve onların taşeronlarıdır...

Ve inşaallah, her şeye rağmen Türkiye’yi hiç bir güç hedefinden saptıramayacaktır.

Eğer ki, kendi içimizden bölünmezsek 21. Asır bizim asrımız, TÜRKİYE’MİZİN asrı olacaktır... Türk’üyle, Kürd’üyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Arabıyla, tarikatıyla, cemaatiyle, partisiyle şimdi bir kez daha birlik ve beraberlik zamanıdır.

Zaman acılarımızı, kederlerimizi paylaşma, gönülleri feth etme zamanıdır.

Ülkemizin geleceği için vicdanı olan hemen herkesime sesleniyorum… Ne olur şimdi, biraz sukut, biraz akıl, biraz izan, biraz sağduyu ve mutedilil olma zamanı değil midir?


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Başar Özdemir
Erdal Geyikçi
Ahmet Tarlabölen
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  12 Ağustos 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net