06 Ağustos 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Salgınla Mücadelede Kırıkkale Pilot İl Oldu
Salgınla Mücadelede Kırıkkale Pilot İl Oldu
Salgın Denetim Merkezi faaliyetlerine başladı
Salgın Denetim Merkezi faaliyetlerine başladı
YKS’de YİNE ABC KLASİĞİ
YKS’de YİNE ABC KLASİĞİ
 Kırıkkale'ye 55.5 Milyon TL yardım yapıldı
Kırıkkale'ye 55.5 Milyon TL yardım yapıldı
  YAZARLARIMIZ
GÜZEL HAREKETLERİ ALKIŞLAMAK GEREKİR
21 Temmuz 2015 Salı Bu yazı 19069 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İnsanlığımızın gereği olarak güzel olarak ortaya konulan davranışları takdir etmek, takdirimizin ifadesi olarak alkışlamak gerekir. Yüce Rabbimiz (C.C) Kuran’ı Kerimde: “İnsanlar tek bir ümmetti. Ayrılmaları üzerine Allah rahmetinin müjdecileri ve azabının habercileri olmak üzere peygamberler gönderdi ve beraberlerinde hak ile ilgili kitap indirdi ki insanların aralarında ihtilaf ettikleri şeyler hakkında hakem olsun. Bunda da sırf o kitap verilenler kendilerine bunca deliller geldikten sonra tuttular aralarındaki hırs ve kıskançlık yüzünden anlaşmazlığa düştüler. Bunun üzerine Allah kendi izniyle iman edenleri onların hakkında anlaşmazlığa düştükleri hakka ulaştırdı. Allah dilediğini doğru yola iletir.(Bakara/213.)” buyuruyor. Yüce Dinimizin Peygamberi Hz. Muhammed (S.a.v) ise konu ile ilgili olarak bir Hadis-i Şerifinde: "Şu iki kişi dışında hiç kimseye gıpta etmek caiz değildir: Biri, Allah in kendisine verdiği hikmetle hükmeden ve bunu başkasına da öğreten hikmet sahibi kimse. Diğeri de Allah'ın kendisine verdiği malı hak yolda sarf eden zengin kimse." Buhârî, İlm 15, Zekât 5 Ahkâm 3, İ'tisam 13; Müslim, Salâtu'l-Müsâ irin 268, (816) sözleriyle Hasetliğin, kıskançlığın, bencilliğin, hırsın kötülüğünden bahsetmektedir…

Değerli okuyucularım yazımın girişi her ne kadar Cuma Hutbesi temsili gibi olsa da haddimizi ve yerimizi biliriz. Ancak burada vurgulamak istediğim gerçek; Ülkemizde yok olma yoluna giren “Takdir Hakkı” ve bunun yerine ikame olunan “Hasetlik Duygusu”.

Şimdi gelelim şahsımın nezdinde biriktirdiğim Takdir Hakkıma ve alkışlarıma;

Center for University Rankings, uluslar arası kuruluşunun Dünyanın ilk 1000 Üniversitesi sıralamasında ilk 500’de bulunan ODTÜ’nü (470.) ve 1000’lik listede bulunan İstanbul Üniversitesini (623.), Hacettepe Üniversitesini (634.), Ankara Üniversitesini (725.), İTÜ(742.), Ege Üniversitesini (779.), Boğaziçi Üniversitesini  (837.), Bilkent Üniversitesini (842.), Gazi Üniversitesini (852.), 9 Eylül Üniversitesini (954.) takdir ediyor ve alkışlıyorum.

MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli’nin 25.Dönem Milletvekilliği Seçim Öncesi ve seçim sonucunda ortaya koyduğu; HDP ve Açılım Süreci duruşu, Milletine Hükümet Ortağı olarak değil, Ana muhalefet Partisi olarak hizmet etme isteğini, Yolsuzluklarla Mücadele için iktidar nimetini kenara koymasını ve Parlamenter Demokrasiden yana koyduğu tavırlarından vede Orta Anadolu’nun kendisine ve MHP’sine gösterdiği teveccühü görüyor olmasından 22 Temmuzda Kırıkkale ve Kırşehir illerimizi,  23 Temmuzda Nevşehir, Niğde, Aksaray İllerimize yapacağı ziyaretlerini takdir ediyor ve alkışlıyorum. Laf yerinde açılır derler; Kırıkkale İlimizde MHP’sinin Seyit Ahmet Göçer-Halil Öztürk-Merih Karayol Adayları, İl ve İlçe teşkilatları ve Gönüllü Çalışma grupları ile AKP iktidarı karşısında elde ettikleri 1 Milletvekilliğini takdir ediyor ve alkışlıyorum.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın: “Ben Dolmabahçe mutabakatı ifadesini asla kabul etmiyorum. O toplantı bir mutakabat toplantısı olamaz. Çünkü ortada bir hükümet vardır. Öbür tarafta gurubu olan siyasi bir parti vardır. Burada neyin mutabakatını kiminle niçin sağlıyorsunuz? Böyle şey olmaz. Bu mutabakatın yeri parlamentodur. Siyasi partilerde hükümet de müşterek çalışmasını yapmak suretiyle Türkiye mutabakatını ortaya koyarlar, onun bir karşılığı olur. Yoksa bölücü terör örgütüne sırtını dayamış olanlarla bir mutabakat asla yapılamaz.” Sözlerini Cumhura yakışır bir davranış olarak görüyor, takdir hakkımı kullanıyor ve alkışlıyorum.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Parti içi Demokrasiyi sağlamak ve diğer partilere de böyle bir Milletvekilliği tespit metodu varmış dedirten Ön Seçimle Milletvekilliği Tespitini, Kendisini bir kadın adayın arkasından 2. Sıraya koymasını; Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı ile görüşmesini, Muharrem İncenin yüksek tondaki eleştirilerini parti içi demokrasi olarak değerlendirmelerini takdir ediyor, alkışlıyorum.

AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Parti İl Başkanlarını telefon edip arayarak Ramazan Bayramlarını tebrik etmelerini, Erken Seçime Hazır Olun! Talimatlarını takdir ediyor ve alkışlıyorum.

Arda Turan’ın 41 Milyon Euro’ya Barselona’ya transferini, BJK’nin akıllı satışlarla kulübe sağladığı katkıyı, Galatasaray’ın yerli hocası Hamza Hamzaoğlu’nun kısa zamanda kendisini oyuncularına ve taraftarına kabul ettirerek kazandığı 4 yıldızlı yaşadığı şampiyonluğu ve G.S Kulübünün hak ettiğine inandığın 4. Yıldızını Takdir Ediyor, Kutluyor ve ALKIŞLIYORUM…

Türk Milletini Dış ve İç Mihrakların telkinlerine uymayarak Mübarek Üç Ayları feraset, nezaket, barış ve huzur içinde geçirerek Ramazan Bayramını birlik ve beraberlik içinde yaşadıkları için Yüce Allah’a Hamd-ü Senalar ediyorum. Sevgili okurlarım,  Takdir Hakkıma ve alkışlarıma katılır veya katılmazsınız. Takdir sizlerin!. Naçizane tavsiyem; sizlerin de kendinize (benim yaptığım gibi) takdir edilecek tutum ve davranışları alt alta sıralayarak o tutum ve davranış içinde olanlara “Takdir Hakkınızı” kullanmanız ve onları alkışlayarak takdirlerinizi ifade edebilmenizdir…

 Sağlıcakla Kalın…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Halil Eşmebaşı
Erdal Geyikçi
Başar Özdemir
Ahmet Tarlabölen
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  05 Ağustos 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net