05 Temmuz 2020 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Sistemler Değerlendirildi
Sistemler Değerlendirildi
Saran'ın Gönlü Zengin
Saran'ın Gönlü Zengin
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
  YAZARLARIMIZ
İnsanlığa Yapılan Saldırı !
22 Temmuz 2015 Çarşamba Bu yazı 18610 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

     Temmuz ayında insanlık  yeni bir  katliam  daha yaşadı.SGDF  (Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu ) na üye üç yüz gönüllü Üniversite öğrencisi  Suruç ‘da bir araya gelerek – Kobane’ nin işid çetelerinin kuşatmasında harabeye dönen şehrin yeniden İnşa’sı,  yapımı   kapsamında   rojovalı çocukların savaş sendromunu üzerlerinde atmaları için Türkiyeli Devrimci  Üniversiteli ağabeyleri onlara  defter,kalem, oyuncak ve şeker götürmek , onlarla  birlik olmak, kardeşleşme ve Barış  içerisinde   Enternasyonal ist   dayanışma  ruhu  olarak  değerlendirilen, savaşların ,yıkımın kan ve göz yaşının olmadığı  bir dünya özlemi için,  tatil yapmak yerine  bir hafta boyunca  Kobane halkı ile dayanışma içerisinde olmak onların ihtiyacı olan Hastane ve okul onarımlarının yapılmasına  bedenen çalışarak katkıda bulunmak. “Savaş müzesi, Kütüphane,park düzenlemesi ve ağaç dikmek  tıp öğrencileri  halkın sağlık muayenesini yapmak  için bir araya gelmişler.” Bu çalışmalar kamuoyuna duyurulmuştu. Yapılmak istenilen insanlık adına  örnek ve  asil bir davranış, başka bir deyişle İnsanca yaşama dair, Sosyalist ahlakın,kültürün  gereği olarak değerlendirilmeli.  bu güzelim hizmetleri yerine getirememişlerdir.  Ancak  kaybettiğimiz canlarımızı   toprak anaya emanet ettikten sonra  hayatta olan dostlarının , yol arkadaşlarının yeniden derlenip,toparlanıp kaybedilen  yoldaşlarının  mücadelelerine sahip çıkacaklarını  ve bu projeyi amacına ulaştıracaklarını  Demokrasi   düşmanlarına  göstereceklerdir.

      Kobane’ye geçmek için iki gün boyunca  orada toplanan  gençlerin  geçişine izin vermeyen , orada bekletilen  Kendi yurttaşının güvenliğini sağlamayan ,adeta geliyorum diyen bu katliama seyirci kalan   gerekli  emniyet tedbirini  ve önlemini almayan AKP  hükümetince   izlenen güvenlik politikasının sonucu olarak   yaşanmıştır.Cihatçı işid çetelerince gençlerin öldürülmesine göz yumulmuştur.   Suruç da insanlık  bir defa daha katledilmiştir. Saldırıyı yapan karanlık güçler ve onların   işbirlikçileri ,saldırıda ihmali olan  bürokratlar ve yetkililer  yargı önüne çıkartılmalı  katliam aydınlatılmalı , sorumlular cezalandırılmalıdır.   

    Bu güne kadar faili İşid  çeteleri olan hiçbir  saldırının aydınlatılmadığı,yapılan ihbar ve uyarılara karşı önlem alınmadığı , aksine sırtlarının sıvazlandığı,  korunduğu  gönderilen  iki bin  TIR   savaş malzemesinin   İşid  çetelerine ulaştırıldığı , bunun karşılığı yoksul   Mezopotamya ,  halkları  kadın çocuk yaşlı denilmeden diline,inancına,rengine bakılmadan önlerine gelen   herkes katledilmiştir. Kadın ve kızlara  aklın ve vicdanın  kabul edemeyeceği kötülükler reva görülmüştür. Bu katliamlarda yine AKP hükümetinin sorumluluğu  vardır.İşid çetelerinin  örgütlenmesine,büyümesine  göz yumulmuştur.  Kollanmıştır. Bu canavar büyütülmüştür.  Canavarı büyütenler zararını görürler.   İşid faşizmi   lanetlenmelidir.

     Suruç katliamı ile Demokrasiye,İnsan haklarına , özgürlüklere ve yaşam hakkına  karşı yapılan bir saldırı olup, bu ülkenin en sağlam damarları olan  Devrimci ve sosyalist aydınlarına karşı saldırı ve yok etme düşüncesinin  hakim olduğu bilinmektedir.  Bu çağ dışı karanlık düşüncenin ürünüdür. Kafalardan  silinip atılmalıdır.   Kardeş halkların  dayanışmasını bir arada  barış içerisinde yaşama kültürüne yapılan saldırıdır. Komşularımızla  barış istemeyen  savaş yanlılarının  planladığı katliamdır ,bu faşizm ‘ dir ,barbarlıktır.     

        Hayatını kaybeden yurtsever sevgi barış ve kardeşlik  özlemi  taşıyan  gençleri saygıyla anıyorum. Ailelerine gönül dostlarına, yol arkadaşlarına  baş sağlığı diliyorum.  Işıklar içerisinde olsunlar.  yaralıların sağlıklarına kavuşmalarını  ve   bu  saldırının  son olmasını  diliyorum. 

Sevgiyle kalın.                                                                                                                             Hüseyin GÜNEY


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şuayip Bütün
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Başar Özdemir
Nusret Kılıç
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net