28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
TEMAD şehitlerde tarafız
31 Temmuz 2015 Cuma Bu yazı 22522 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Temad Adına yazmış olduğum basın açıklamasını köşeme taşıdım.          

Ülkemiz üzerinde oynana oyunları çok net ve üzüntü ve kaygı ile izlediğini belirten Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Kırıkkale şube başkanlığı yapmış olduğu basın açıklaması ile gündemi değerlendirdi.

            Ülke genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de kurulduğu günden bu yana sivil toplum kuruluşları içerisinde temayüz etmiş bir yapıya ulaşan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Kırıkkale şubesi yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi.

 “ bizler çok küçük yaşta kutsal askerlik mesleğine adım atmış ve ömrünün büyük bölümünü asker olarak vatana millete adamış Emekli Astsubaylar olarak ülkemiz üzerinde son günlerde oynanan oyunları yakından takip etiğimizi kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Pek çoğumuz mesleğe ilk adımın attığında bölücü terör ile tanıştı ve bölücü terör ile mücadele ederek emekli oldu.

            Bu terör olaylarının yurtiçi ve yurtdışı bağlantıları konusunda asker, sivil her aklıselim vatandaş gibi bizlerde araştırmalar yaptık. Kafa yorduk, beyin fırtınası yaptık. Bizler terör konusunda adeta her birimiz ihtisas sahibi olduk.

            Asla siyasi bir partinin övgüsünü veya yergisini yapmıyoruz.

            Bu bağlamda ülkenin biraz nefes almış olması, bölgesinde ve tüm dünyada söz sahibi olması ile küresel güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunları hız kazandı. Buna bağlı olarak seçimler neticesinde hükümet kurma faaliyetlerinin zaman alası ile kendilerine oyun alanı buldular. Yurtiçi bağlantıları ile Suruç olayını sahneye koyan bu güçlerin devamı niteliğinde kahraman asker ve polislerimize yönelik eylemler hız kazandı.

            Bizler ülkemiz üzerinde oynanan bu tür kahpece terör olaylarında doğal olarak tarafız ve bu kahpe teröre gerek açık gerekse kapalı destek veren basın yayın, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, kişi ve kurumları kınıyoruz.

            Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Kırıkkale şubesi olarak bizler tüm şehitlerimizde olduğu gibi Kırıkkaleli polis şehidimiz ile bir kez daha yüreğimize ateş düşmesinin acısını yaşıyoruz. Şehitlerin ölmediğini ve Rabbimiz katında ne denli yüce yere sahip olduğunu biliyoruz. Belki bizler kıskançlıkta yapıyoruz. Zira bizler şehit olamadık. Üyelerimiz ile istişaremizde her birimiz şahadet şerbetini içen bu kardeşlerimizin yerinde olmayı arzu ettiğimizi gördük.

            Bu vesile ile birlik ve beraberliğimize bir kez daha vurgu yapmakta yarar var. Gerek yerel anlamda gerek ülke genelinde her geçen gün biraz daha birlik olma zamanı olduğunu düşünüyoruz.

            Bu birlik ve beraberlik siyasi partiler ile başlamalı ve terör şehidimizin cenaze töreninde olduğu gibi birlik içinde lanetleme yapılmalıdır.

            Kırıkkale ilimizde faaliyet gösteren ve her iki derneğinde şehit ve gazi ailelerine nasıl hizmet etme gayretinde olduğunu yakından bildiğimiz vatan için can verenler derneği ve şehit gazi harp malulleri aileleri derneğinin gereksiz kısır çekişmeleri bir yana bırakarak bu birlikte öncü olmalarını diliyoruz.

            Basın bizim baş tacımızdır. Halkın haber alma  anlamında en büyük yardımcısıdır. Bu anlamda basın gücünü kullanarak yerel medyadan başlayan birlik ve beraberlik ile ülke geneline örnek olması gerektiğini düşünüyoruz.

            Bizler bu basın açıklaması ile Kırıkkale halkının bir kez daha terör konusunda dikkatini çekmek bu konuda zaten var olan birlik ve beraberliğimizi ülkemiz geneline anlatmak amacını taşıdık. Bizlerin sesini duyuran basınımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
AHMET EMİN YALÇINKAYA  -  01-08-2015 - 19:06
Sayın yazar igneyi kendinize çuvaldızıda bize batırın ama biraz sizler hakkında müsadeniz ve hoşgörünüze sıgınarak eleştiri yapmak istiyorum. Malum bizlerde bir süreliğine (18 ay) askerlik vazifesini yaptık ve bu süre içerisinde bir çok astsubay ve subay tanıdım, kimi vazifesini tam yapmaya çalışırken bir kısmınında ipe un serecek şekilde çalıştıgını gözlerimizle gördüm ve yaşadım,bir sohbetimizde size söylediğim gibi asker kendisine verilen görevi layıkıyla yapsaydı bu terör belası bu kadar büyümezdi şimdi ne alaka işin içinde syasilere sakın topu atmayın çünkü sizlerin cesaret ve firaseti siyasilerin önüne geçerdi yakın zamanda gen.kur.başkanının yapmış oldugu açıklamalar ve fiili hareketlerinde gördük ki terörü görmenize ragmen sessiz kalmanız kışlalara hapis hayatı yaşamanız ve bunlara isyan etmeden pasifize kalmanız neyi gösterir teröre illaki destek verene kızmayalım birazda bunlara müsade eden karşı çıkmayan sizlerin yani ordudaki yetkili,lerin kabahti var.bizler sade vatandaşlarız konuşur ve yol gösteririz harekete geçecek ve silahlı örgüte karşı duracak olan sizin mensubu oldugunuz gözbebeğimiz ordumuzdu. Ayrıca isyan ettiğiniz bu duruma sebep olan siyasi hareketin içinde ne işiniz vardı diye sormadan edemeyeceğim. Yanlışdan dönecek ve gerçekleri ergeç göreceğiniz inancını taşıyarak selamlarımı sunar şehitlerimize Allah\'tan rahmet gazilerimizede acil şifalar dilerim.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net