17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
DİZ ÇÖKMEK Mİ ÇÖMELMEK Mİ?
29 Haziran 2010 Salı Bu yazı 24160 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Son günlerde terörün bile önüne geçecek kadar saçma bir konu ülkemin gündemini meşgul etti.

Efendim şarkı garbı arşınlayan ülkenin başbakanı şarkın en ucunda yapmış olduğu bir gezide mevziiye girmiş ve askerleri ziyaret etmiş. Etmişte nasıl olurda mevzide ayakta durmazmış. Çömelmiş, oturmuş, eğilmiş ama sürekli ayakta durmammış.

Aferin.

İşte büyük ülkenin gündemi böle büyük olur. Avrupa’sı Asya’sına hükmetmesinden söz ettiğimiz, Ortadoğu’nun liderliğine soyundurduğumuz, Avrupa birliği ile müzakereler yürüten yedi düvele hükümdarlık yapmış imparatorluğun mirasçısı ülkenin hayır büyük ülkenin gündemi böyle ağır ve önemli konulardan oluşmalıdır.

Hayatında düz ovadan dağa çıkmayan insanların bol keseden atması ne kolay bir şey. Tavşan avına çıkmayan bir adamın tutup mevzi konusunda kendinde söz söyleme hakkını bulması ne garip?

Kartal gördüğünde helikopter sanan, yangın hortumunu yılan sanan çalıyı orman görenlerin bol keseden atması ne acı?

Ben onları neden dağa çıkmadınız diye yermiyorum. Şartları öyledir. Yetişmeleri öyledir. Babaları onları çikolata ile beslemiş olabilir, anneleri helvalı ekmeklerini oyun oynarken peşlerinde gezdirmiş olabilir. Kimseye neden dağ görmedin demek lüksümüz de yok.

Ama

Hem kel hem fodulsanız o zaman ayrı.

Yani hem dağa çıkmamışsınız, bir tümsek görmemişsiniz, sağınızdan sonlunuzdan esen rüzgârlar mermi gibi geçmemiş, kimse kimsenin mayınına basmaz der askerler. Belki de sizin mayınınıza kimse basmammış o ana kadar sizi beklenmiş mayınınız. o zaman sesiniz biraz kısık çıkmalı. Diğer attığınız gür naraların yerine bilmediğiniz görmediğiniz bir konu olduğundan azıcık silik konuşmalısınız. Yoksa komik duruma düşersiniz.

Başbakanın mevziideki eğilmiş fotoğraflarının bir başka anlam taşıyarak kamuoyuna yansıtılması çok yanlış.

Orada Genelkurmay Başkanı da var, Kuvvet komutanları da var. Hepsi tedbirli davranıyor. Hepsi olması gerekeni yapıyor. Hepsi bir mevzide ne yapılaması gerektiğini biliyor. Uygun dille olması gerekeni söylüyorlar ve Başbakanın tedbirli olmasını istiyorlar. Yoksa o Generaller bilmiyor mu kendileri de misafirlerini de ayakta bekletmeyi. Ama askeri gerekliği yerine getiriyorlar.

Terörün elinde uzun menzilli suikast silahları mevcut bunu herkes bilir. Bölge dağlık ve sarptır. Bir mağaranın kovuğundan kahpece açılan bir kurşunla orada başbakanın veya Komutanlardan birinin şahadeti olsaydı Allah korusun ülke ne halde olurdu. Bu eleştiriyi getiren aymazların bunu düşünmesi gerekir.

Şimdilerde ana muhalefet partisi lideri aynı yere gitmek istiyormuş. Gitsin çok güzel olur. Şık durur. Ama kesinlikle mesaj verme uğruna ayakta durmamalı. Hem kendisi için, hem oradaki askerler için, hem ülkenin kaos ortamına düşmemesi için kendince siyasi rant uğruna “ bak ben eğilmedim” havası vermek için böyle bir hatayı yapmamalı.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net