09 Temmuz 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
  YAZARLARIMIZ
SAVAŞA HAYIR !
05 Ağustos 2015 Çarşamba Bu yazı 20376 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

AKP  Hükümetinin  Ortadoğu da izlediği savaş politikası ülkemizi sonu belli olmayan   bir savaş ortamına doğru  hızla çekmektedir.  Suriye deki gelişmeler Suriye ‘nin kendi iç sorunudur. Savaş  sömürü ve işgalden yana olan emperyalist ülkeler ile savaş örgütü olan  NATO bölgeye  müdahale etmemiş olsalardı   Suriye iç savaşı bu kadar uzamaz, 6 milyon insan  göçmen , mülteci  durumuna düşmezdi. Binlerce insan ölmezdi.daha ne kadar süreceği ve nerede duracağı bilinmiyor.  Dileğimiz  ölümlerin azalması , acıların sarılması ve  kentlerin yeniden inşası” ile orta doğunun , özgür ve bağımsız  olarak tüm kardeş  halkların barış içerisinde  bir arada  yaşamalarını   savunmak olmalıdır.

      Saldırı ve savaşın  esas nedeni  orta doğunun   yer altı zenginliklerine hakim olmak içindir. Bu coğrafyada yaşayan insanların  etnik ve  mezhepsel   farklılıkları   öne çıkartılarak  iç savaş büyütülmeye çalışılmakta  halkları biri birine  düşman etme  politikalarının sonucu  , Ülkemizi İşid,el nusra , el kaide öso ve benzeri  İslami cihat  çetelerinin  silahlı barınma, üssü haline  getirilmeye çalışılıyor. Bu çetelerin temizlenmemesi  AKP Hükümetince  izlenen savaş politikasının  bir sonucu olarak  orta yerde duruyor. Savaş yanlısı  koalisyonuna  hayır demeliyiz. Ülkemizi yönetenler  siyasi hırslarını  bir kenara bırakmalılar.seçimlerde 2- 3- puanlık artış elde etme uğruna, sonuç  bu ülkede yaşayan insanların  geleceğinden önemli  değildir.ülkemizde Otuz yıldır süren bu  kirli savaş politikaları son bulmalı. Annelerimiz çocuklarının geleceğini  ırkçı ve savaşçı  zihniyetlere  teslim etmemeliler. Silahlar susmalı . kalıcı barışa dair  çalışmalar yapılmalı. Kan ve göz yaşı  son bulsun.  Ülkemizin kaynakları  savaş bütçesine değil İş,ekmek, özgürlük ve  barış için,sağlık ve eğitim için harcanmalı.  Hükümet  insani ve  barış yanlısı  politikalar izlemeli. Bu yönde  davranış sergilemeli  ve  kamuoyuna  duyurmalı bu tutumu  ülkemiz insanlarına güven verecektir.Dünyada insanların yaşam hakları evrensel  en temel insani hak olduğu bilinmeli  İnsan Hakları Sözleşmesi Mad. : 2 “ Herkes ırk,renk cinsiyet ,dil,din,  siyasal yada başka inançlarına  bakılmaksızın eşit haklara sahiptir.” ülkemizde kalıcı barışın sağlanması ile  işsizliğin ve yoksulluğun son  bulması mümkündür. En başarılı siyaset adamı  barıştan yana olan, barış umudunu  savunan , kan dökülmesini istemeyen , Halkını tok ve barış içerisinde yaşatan yönetimler  başarılı oluyorlar.  Yüreği insan sevgisiyle dolu   ülkemizin  geleceğini ,bir arada yaşama  isteği ile  savunan onurlu insanların savaşa karşı duruşu ile barış mümkündür.  Her gün gelen acı kayıpların son bulmasını  ve  tüm şehitlerimizin kederli ailelerine  baş sağlığı diliyorum.Her türlü Saldırı ve şiddeti  kınıyorum,lanetliyorum.

       Yanlış savaş politikaları kararı ile barışa ulaşılamaz.Kanları acıları yarıştırmak  nasıl bir akıldır.Savaş yıkım ve acı demektir. Savaşın kazananı olmaz. sonu nerede durur pek bilinmez. Çatışmayı artırmaktan başka bir işe yaramaz.  Savaşın kazananı silah tüccarları  ve emperyalist ülkelerdir. Çünkü onların silah  endüstrileri  gelişmiştir. kaybeden topyekun insanlıktır.  Bizim tarafımız mazlum ve mağdurların  yanıdır,insanlıktır. Bunun için SAVAŞA HAYIR ! diyoruz. 

      Savaş ve  Şiddet, barış ve demokrasi  karşıtı   güçlerin  savaş ortamında beslenen ve büyüyen çevrelerin işine yarayacaktır. Karanlık ve kontra  örgütlerce ırkçı faşist militarist grup ve çevreler devreye sokularak  saldırı ve katliamlar en üst noktaya çıkartılmak  isteniliyor.   Öldürülen gençler  bu ülkenin  yoksul,fakir ,köylü ve emekçilerin  çocuklarıdır. Bu  ailelerin çocukları birer, onar  toprağa düşerken onların aileleri  bakımsız,sıvasız gecekondularda  yaşamlarını sürdürüyorlar.  Diğer tarafta  sermaye ve burjuva  çevreleri ile devlette köşe başlarını kapmış  bürokratlar  ile savaş kararı veren  yüksek rütbelilerin   yüreklerine hiç  ateş düşmüyor. İbrahim Yoldaşın annesinin dediği gibi  onların “ekmeği kuru, suları durudur. “  Demem o ki   hiç kimsenin  ocağına ateş düşmesin. Barış masası tekrar  kurulmalı, diyalog ve  görüşme yolu  her zaman açık olmalı.  savaş söylemleri bir kenara bırakılmalı, Halkını tok ve barış içerisinde yaşatan yönetimler  başarılıdır. dilinizde ve yüreğinizde sevgi,barış,hoşgörü eksik olmasın. Tüm yurttaşlarımız  insanca ve güven içerisinde yaşasın. Bu acıların son olmasını diliyorum.

Sevgiyle  kalın .

  Hüseyin Güney


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net