17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
OYUN ÇABUK BOZULMALI
06 Ağustos 2015 Perşembe Bu yazı 26500 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İnsanoğlunun galiba genlerinde var kolay olanı seçmek ve kolay olanı yapıp zor olandan kaçmak.

            O kadar belgesel izliyoruz. Galiba sizde benim gibi bir aslanın ceylanı kovalarken en kolay olanı seçtiğini pek görmezsiniz. Ona göre av avdır ve kolayı zoru olmadan onu avamlıdır.

            Siyasete getireceğim sözü.

            Kolay olan biri suçlamaktır. Zor olan ise onca olayın içerisinden bir çıkış noktasını bulup onu hayata geçirmektir.

            Eğer suçlarsak;

            Son genel seçimlerde yüz metre ileriden bizim yanımıza gelirken “ akepeyi ! yıktık, akepeyi devirdik”  naraları ile bayram coşkusunu bölücü örgütün siyasi uzantısı partinin barajı geçmesi ile yaşayan Cumhuriyet Halk partili arkadaşı o sevincinden dolayı suçlamak gerek.

            Sokakta karşılaştıklarında şimdi meclis başkan vekili olan ana muhalefet partinsin bayan vekilinin söz konusu parti eş başkanını gördüğünde yüzünde güller açarak “ nasıl salladık” sözünden suçlamak lazım.

            Eğer birini suçlayacaksak “ne olursa olsun Akparti gitsin, gitsin de kim gelirse gelsin anlayışında olanları suçlamak gerek.

            Milliyetçilik üzerinden siyaset yaparak birini yıpratırken sonucun nerelere varacağını bilmeyenleri suçlamak gerek.

            Akparti sütten çıkmış ak kaşık falan değil. Onun da hataları var. Kendi aralarında birlik beraberlik olması gerekirken dıştan öyle görünüp içten birbirlerinin kuyusunu kazdılar onları suçlamak gerek.

            Adaylarda ve sıralamalarda halkın isteği dışında seçimler yaparak özellikle büyük şehirlerde önceliği farklı olanları listelere koyarak seçimi riske sokanları ve sonucun böyle olmasını sağlayanları suçlamak gerek.

            Siyaset içerisinde etkisi olabilecek insanları küstürüp partiden uzaklaştırıp, küçük olsun benim olsun anlayışında olanları suçlamak gerek.

            Suçlamak gerekirse eğer siyasette hiçbir iddiası olmayan partilerin kendi aralarında birleşerek bir araya gelmelerini ve böylece daha çok oy bölerek birilerinin ekmeğine yağ sürenleri suçlamak gerek.

            Son terör olaylarının nasıl tırmandığını ve nasıl canlar yaktığını, kahpece neler yaptığını, eşlerinin yanında asker öldürdüğünü, babasına oğlunun vurulduğu silah sesini nasıl dinlettiklerini, uykuda kalleşçe nasıl eve girip polisleri şehit ettiklerini tabiî ki anlatacağım.

            Terörün dininin imanının olmadığını, masum canları nasıl yok tetiğini, toplumda nasıl bir infiale yol açtığını, kahpece yaklaşımlarla bir halkı bir milleti nasıl rahatsız ettiğini tabi ki anlatacağım.

            Ama;   Bugün sadece koalisyon konusuna değinmek istedim.

            İşte yukarıda yazdığım konularda insanları partileri suçlamak kolay. Şimdi bırakmak suçlamaları ve buradan nasıl sıyrılırız ve nasıl bu buhrandan çıkarız ın  hesabı yapılmalı ve ülke daha fazla belirsizlikte kalmamalı.

            Terör puslu havayı sever. Her ne kadar bir hükümet varsa da yetkisi tam olan bir hükümetin alacağı kararlar kadar etkili olmaz. Bu nedenle kısır çekişmeleri bir yana bırakıp hemen ve derhal uygun bir hükümet kurulmalı.

            Koalisyon konusunda galiba iki yıl gidecek bir azınlık hükümeti ağır basıyor. O bile olsa hemen hayata geçirilmeli. Aksi halde dıştan devlet düşmanları, içten paraleli yıkıcı örgütleri fırsat kolluyor devleti yıpratmak için. Oyun çabuk bozulmalıdır.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  07-08-2015 - 10:55
sayın Yalçınkaya; eleştirini anıyorum daha öncede defaten bu konuyu tartıştık. Herşeyi de bişey demem laırım üzerme söylediklerini ve hatam varsa düzeltirim. Ama ifadelerine dikkat et. Öyle bölücü örgütle paylaşmak falan dersen olmaz. Yakışık almaz. Söyleyecek sözlerimizn hepsini sana şimdi arayıp söyeyeceğim. Burada sadece cevabım sessizkalmadığımın bilinmesi içindir. Kim paylaşıyor kim bölücü örgüte destek veriyor.Orda dur.
Ali Dursun  -  06-08-2015 - 21:43
Şu fikrinize katılırım uzlaşma hükümeti olmalı azınlık hükümeti erken seçim değil.Seçimden öncede söyledim hala söylüyorum.Bu erken seçim kime yarar bu kadar olaya rağmen Hdp ye.Akp en son çözüm süreci dedi.Şu an kim sorumlu tutuluyor çözüm süreci bitiren diye Akp.Bu olaylardan Akp ye Milliyetçi oylar gelecek diye düşünülüyor ama çoğu insan erken seçimde oy kullanmamayı düşünüyor.Ne olursa olsun tek başına iktidar çıkmaz.Erken seçimden çıkacağını bekliyenler boşuna bekler.Sadece ülkeye zaman ve para kaybettirir.Bu paralarda halkın cebinden çıkar.Ekonomi de bu siyasi inat uğruna düzelmez.Siyasetçiler uzlaşmayı öğrenecek.Yazarlarda taraf siyaseti değil.Devlet ve Millet menfaatini öncelikli olarak ele alacak ve onlarda milli irade uzlaşma istiyor buna uyulmalı demeli?Uzlaşmanın olmadığı yerde huzur olmaz.
AHMET EMİN YALÇINKAYA  -  06-08-2015 - 10:40
Sayın Yazar suçlamak isteseniz çok sebep bulur çok şeylere bakarak suç ve suçlu bulursunuz, oysa 12 senedir sizin de içinde bulundugunuz siyasi harekete yaptıgı yanlışları sadece anlattılar yol gösterdiler ama sizinde içinde bulundugunuz siyasi hareket kendillerini o kadar büyük ve kaf dagında gördüler ki yanlış yaptıklarını bir türlü kabul etmediler ,gurur yapıp hatalarından dönemediler , bir musibet bin nasihattan iyidir sözü kulagınıza küpe olsun ve tekraren söylemek istiyorum ki ne kadar otoyol yaparsanız yapın isterseniz her sokaga havaalanı yapın farketmez sizler vatan topragını pkk ile paylaştıgınız müddetçe yaptıgınız iyi işlerin hiç bir esamesi okunmaz . Vatan topragı ve kutsal saydıgımız degerleri ayaklar altına alırsanız size göstereceğimiz tek yol siyaset mezarlığı olur ki nice kendini begenmiş lider ve parti oralarda kaybolupgitti sizler sözlerimize kulak vermezseniz ve hala suçlamalara devam ederseniz gideceğiniz yer orasıdır. inşallah yanlışdan dönmeniz temennisiyle
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net