17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
YETER BU DENSİZLİK
14 Ağustos 2015 Cuma Bu yazı 26342 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hani bir söz vardır. Bir sözü tekraren defaten ve yineleyerek (Üçü de aynı anlamada biliyorum) tekrar edince dersiniz ki simde tüy bitti.

            Bizde de aynen öyle oldu. Dilimizde tüy bitti söyleye söyleye. Artık bu terör bitsin. Kerametli olduğunu sananlar hemen sanki biz istemiyoruz mu terörün bitmesini diyecek veya sanki istemeyen mi var da diyecektir.

            Evet kardeşim. Birincisi defaten söyleyeceğiz ve dile getirteceğiz ki bu terör bitsin diye birileri anlayacak bizim artık bu işten cidden sıkıldığımızı. Bu birleri içte de olabilir dışta da olabiliri. Bitmeli bu kahpe terör. Bunun artık su götürür yanı kalmadı.

            Yine bir kez daha söylemek gerekirse bu yıllardır kanayan bir yara ve birinin bu yaraya tuz basması lazım.

            Bu yaraya tuz basma gayretinde olanlara destek olmak lazım. Hep dedim artık şehit haberleri duymak istemiyoruz. Artık bu olayları görmek istemiyoruz. Artık ülkem terör ile Anılsında istemiyoruz. Barış ortamından kimsenin rahatsız olmasını da asla istemiyoruz.

            Ama galiba bir kez daha ısrarla vurgulamakta da yarar var. Barış olsun ama onurlu olsun. Tavizsiz olsun. Biz millet olarak barışa destek veriyoruz bunda da şüphe yok. Ama biz barış dedikçe azan ve azdıkça bazı batıyı da arkalarına alarak terör yapanlara da bir o kadar karşıyız.

            Her şeyden önce basın ve siyasilere iş düşüyor.

            Halk barıştan yana. Aslında bölge halkının da barıştan yana olduğunu biliyoruz. Gündüz külahlı gece silahlı bu bölgenin hepsi hain hepsi vatanına ihanet edenlerle dolu anlayışı da yanlıştır.

            O bölgede nasıl hainler varsa barış ve kardeşliği önceleyenlerin de sayısı az değil. Onlarda bir o kadar var emin olun.

            Basının söylemlini değiştirmesi lazım. Düne kadar (ki bu son seçimler en büyük örnektir) bu teröre destek verenleri cici çocuk gösteren, ne olursa olsun Tayip Erdoğan yeter ki yara alsın anlayışında olan basın şimdilerde de yine dolaylı desteğini esirgemiyor. Yine onların yaptıklarını mazur göstermek için adeta yırtınıyorlar.

            Bu basının barış dilini konuşurken bir yanlı düşünmemesi ve Yüce Türk milletinin de hassasiyetlerini görmesi gerekiyor. Bir tarafın gönlünü edeyim derken diğer tarafı sıfırlamaması lazımdır.

            Siyasilerinde adam gibi siyaset yapması gerekiyor.

            Biz Türkiye partisiyiz. Artık siyaset yapacak ve taleplerimizi bu ortamda isteyeceğiz diyenlerin almış olduğu oy ile ne denli kendilerini dev aynasında gördükleri de anlamak lazım.

            Siz eğer siyaset yapacaksanız size kimse neden siyaset yapıyorsun demiyor. Söylemlerinin ardında dur. Yüzde on altı alacağına yüzde kırk biri sen al. Ama bugün öyle yarın böyle olursan balyoz kafana iner. Bunu hem dikkate alınmazsın demek hem de oy oranlarının dibe vurması anlamında söylüyorum.

            Bu terör böyle giderse ve barışı bu kadar ayaklar altına alırlarsa en güzel çözüm galiba iç güvenlik yasasını eksiksiz kullanma yetkisi verilerek olur. Yani yasayı tam uygulama yetkisi ile askerin ve polisin eli güçlenir. Karşısındaki Molotof bombası atarken polis asker hala gazla suyla uğraşmazsa bu terör biraz daha ayaklarının üstüne basar. Kimsenin devletin gücünü test etme ve bahçe kapsını sokağın başına dikerek ben özerklik ilan ettim safsatasına girme hakkı yoktur.

            Kim barış diyorsa ona göre davranacak ve kimde savaş diyorsa sonucuna katlanacak. Bunun ötesi yok. Bu densizliğe yeter diyoruz.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
gülse bakıt  -  16-08-2015 - 18:21
Allah\'ım; Ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutları kaldır. Allah\'ım; Milletimize, devletimize kurulan kahpe pusuları sen boz. Allah\'ım; Birliğimizi ,dirliğimizi bozmak isteyen içerideki ve dışarıdaki hainlere sen fırsat verme. Allah\'ım; Türküyle ,kürdüyle ,lazıyla ,çerkeziyle ,alevisiyle ,sunnisiyle...bu milleti Ayyıldız\'lı bayrak altında sen birleştir. Allah\'ım; Bizimle aynı topraklarda doğup büyüyen bu ülkenin ekmeğini yiyen, havasını soluyan ama aldatılıp kandırılıp ülkesine ,milletine ihanet edenlerin ,ettirenlerin akıllarını başlarına sen getir.Sen onlara doğruyu ,doğru yolu göster. Allah\'ım; Gece gündüz elleri tetikte ,canını ortaya koymuş vatan nöbeti tutan, askerimizi ,polisimizi ve diğer bütün güvenlik güçlerimizi sen koru, onları sen muhafaza et.
Ali Dursun  -  15-08-2015 - 21:24
Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım.Bu terör bu kadar güçlenmesinin sebebi sizce ne.Bu teröre taviz vermek zaman kazandırmak.Çözüm süreci sizce kime yaradı.Şunu unutmayın bizde bir söz var.Yılanın kafasını küçükken ezeceksin.Beslemeyeceksin.Besler büyütürsen o yılan yavrular ve çoğalır.Ondan sonra baş edemezsin.Balyozu hangisine vuracaksın.Şimdide erken seçim diyerek Milli iradenin verdiği kararı hiçe sayanlar kim.Erken seçim hükümetinde Hdp ye. Mutlaka bakanlık verilmek zorunda.Siz balyozdan bahsediyorsunuz da bu balyoz bu erken seçim hükümetinde Milli Eğitim,İçişleri,Dışişleri. Ya da Çalışma Bakanlığından birinin Hdp ye verilmesi gerektiğini biliyormusunuz.Şu an Mhp ile ya koalisyon kuracak tabii ki Mhp bunu kabul ederse ya da erken seçim hükümeti kurulacak.45 günü kim ne için kullandı.Bu 45 gün hükümet kurma amaçlı kullanılmayarak.Hdp bakanlık yolu açılmış olmadımı.Terör bitecekmiş bitermi.Önce taviz vermeyeceksin.Yazı yazmak kolay.Ateş düştüğü yeri yakıyor.Şehitlerimize Allahtan Rahmet Dilerim.Evlatlarımızı Şehit Vermeye Hazırız diyen Siyasiler br evladınızı Şehit Olsunda göreyim.Nasıl davrandığınızı. Şehit olan insanı acısını ancak o histe olanlar anlar.Ne Mutlu Türküm Diyene.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net