27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
HEPİMİZ MUSAYIZ NURETTİNİZ
17 Ağustos 2015 Pazartesi Bu yazı 30704 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kelimelerin düğümlendiği odlumu sizin hiçin, konuşacağınız, yazacağınız, söyleyeceğiniz, ifade edeceğiniz kelimeler hiç yumak olup, adeta taş olup boğazınıza düğümlendi mi hiç?

            Bu yazıyı yazarken daha birini toprağa vermeden ikinci şehidimizin haberini aldık.

            Edebiyat falan yapmayacağım. Yüreğimiz yandı, içimiz kanadı, kalbimizin damarları sızladı da demeyeceğim. Çünkü bunlar gerçekten oldu ama anladım ki bu sözler de ifade edemiyor duygularımı.

            Azgınların, azmışların, aymazların yıllardır sürdürdüğü ve ülkeyi maddi manevi her yönden yangın yerine çevirdiği terör ve onların her platformdaki uzantılarının yaptıkları yetti.

            Efendim bıçak kemiğe dayandı, yada elimize burnumuzu gösterip buramıza kadar geldi edebiyatı da fazla artık yaşananların yanında.

            Bıçak kemiğe dayanmadı resmen kemiğin içindeki iliği zorluyor artık veya belimize göğsümüze ağzımıza burnumuza gelmedi bunların yaptığı, resmen aldı bizi içine ve boğdu artık.

            Artık devlet olarak sert değil sert üstü sert tedbir almalıyız. Artık askerime polisime silah sıkanın, Molotof bombası atanın, mayın tuzaklayanın yanına kar kalmamalı yaptıkları.

            Düne kadar sabır diyordum. Biz büyük devletiz diyordum, biz çete devleti değiliz ki onları devlet ciddiyetinden öte şekilde cezalandıralım diyordum. Devlet sabırlıdır diyordum, devlet olmak böyle bir şey diyordum.     

            Şimdi diyorum ki Ne demokrasisi ne modern devleti ne insan hakları, artık hiç biri beni çokta ilgilendirmiyor. Dünyada yalnızlaşacakmışız. Bırakın yalnızlaşalım. Bırakın kimse ile irtibatımız kalmasın.  

            Evladı şehit olan Musa’nın Annesi veya Nurettin’in babası için demokrasi olsa ne olur olmasa ne olur. Onların demokrasileri evlatlarının kara toprağa düştüğü an bitmiştir. Onların demokrasisi devletin hala sabırlı davranması ile, onların demokrasisi Devlet Bahçeli’nin dediği gibi viskisini yudumlayıp bölücü örgütün uzantılarının meclise girmesi ile bitmiştir. Onların demokrasisi yavrularının acı haberini veren askeri erkanın kapılarına geldiği dakikada bitmiştir.

            Biz hala aman şu ne der, aman bu ülke ne der anlayışı ile silahlı mücadeleyi bile demokrasi içinde çözerken bölücü örgüt hala mayın döşüyor can alıyor. O mayınların kaç askerin polisin sivil insanın canını alacağı belli değilken hala mahalle girişlerine hendek kazıp özerklik ilan etme niyetinde olanlara biz ne kadar daha tazyikli su ile müdahale edeceğiz.

            İç güvenlik yasası belli, iç güvenlik yasasının tam uygulanması ve gerekirse en ağır yaptırımları olan bir yasa ile bu işe yeniden başlanması lazım. Bu güne kadar demokrat oldukta ne oldu, insan halkları dedikte ne oldu, batı ne der doğu ne der dedikte ne oldu. Acilen bu yasanın tam uygulanması ve yeni düzenlemelerin yapılması lazımdır. Bir hükümet kurma basireti göstermeyen siyasilerin bu işte bari birleşmesi gerekiyor.

            Şimdi bunları yazınca bazıları biliyorum atlayacak. Biz demiştik, sen açılım diyordun, senin partin, benim başkanım vs vs vs. kardeşim istediğinizi söyleyin şimdi cidden bunları düşünüyorum. Barış ümidim hala var ve hala bu iş çözülsün diyorum. Ama aynı zamanda artık devlet sert yüzünü de göstermeli, göstermeli ki bu …lar hepimizin Musa Nurettin kısaca Mehmet olduğumuzu görsünler.

            Bir ölür bin diriliriz.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Gsmze  -  23-08-2015 - 05:02
Mehmet Akif ErsoyAyrılık Hissi Nasıl Girdi Sizin Beyninize? Müslümanlık sizi gayet sıkı, gayet sağlam,  Bağlamak lazım iken, anlamadım, anlıyamam,  Ayrılık hissi nasıl girdi sizin beyninize?  Fikr-i kavmıyyeti şeytan mı sokan zihninize?  Birbirinden muteferrik bu kadar akvamı,  Aynı milliyetin altında tutan islam\'ı,  Temelinden yıkacak zelzele, kavmiyettir.  Bunu bir lahza unutmak ebedi haybettir...  Arnavutlukla, Araplıkla bu millet yürümez..  Son siyasetse bu! Hiç böyle siyaset yürümez!  Sizi bir aile efradı yaratmış Yaradan;  Kaldırın ayrılık esbabını artık aradan.  Siz bu davada iken yoksa, iyazen-billah,  Ecnebiler olacak sahibi mülkün nagah.  Diye dursun atalar: \'Kal\'a içinden alınır.\'  Yok ki hiç bir kişiden... Millet-i merhume sağır!  Bir değil mahvedilen devlet-i islamiyye...  Girdiler aynı siyasetle bütün makbereye.  Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez;  Toplu vurdukca yürekler, onu top sindiremez.  Bırakın eski hükümetleri meydandakiler  Yetişir, şöyle bakıp ibret alan varsa eğer.  işte Fas, işte Tunus, işte Cezayir, gitti!  işte Irak\'ı da taksim ediyorlar şimdi.  30 Muharrem 1331  27 Kanunuevvel 1328  1913 Şiirin yazıldığı tarihe dikkat lütfen
Öztürk Kırıkkale  -  19-08-2015 - 07:24
bir ölür bin diriliriz sözünü her Türk söyler kardeşim. 2 bin yıldır söyledi bir 2 bin yıl daha söyler. kimse kimseye söyleyemezsin deme hakkına sahip değil. pkk denen hain örgüt kumandası dış ülkelerdir. pkk yı kullanarak, evlatlarımızı şehit ederek yaralayarak sindireceğini sanan dış güçlere mesajdır bir ölüp bin dirilmek. anlamadan dinlemeden bilmeden eleştiri yapıyoruz.
Fazlı  -  18-08-2015 - 10:36
saygı duyuyorum eleştirinize ancak \"Bir ölür bin diriliriz\" sözünü söylemek için Allah korusun evladımın şehit olmasını beklemem. ben kaç tane genç fidanı torağa verdim bilyormusunuz? evladım yerinde subaylarımı astsubaylarımı uzmanlarımı verdim toprağa. Emnin olun onlarda benim evladımdı. Bu eleştiriye saygı duyrarım ama kabul etmiyorum. Haksızlık etmemek lazım. Önce bir sorun siz ne çektiniz ne gördünüzde böyle diyorsun diye. Emin olun evlattır kardeştir benim her operasyona çıkıldığında kucağınızda getirdiğiniz canlar. Sizde söyleyin kime ne? Ama bende söylerim hakkım olduğunu biliyorum.
kırıkkaleli  -  18-08-2015 - 08:12
Sayın yazar \"Bir ölür bin diriliriz.\" lafını ederse ancak şehit aileleri eder. Siz oturduğunuz yerden bu lafı edemezsiniz. Eğer Allah göstermesin sizin oğlunuz veya kardeşiniz böyle bir sonla karşılaştığında aynı lafı edebiliyorsanız size saygı duyarım. Ancak başkalarının çektiği tarifi mümkün olmayan acı üzerinden size bu lafı ettirmezler. Allah Türk Milletine benzeri acıları bir daha yaşatmasın. Amin.
Mehmet  -  17-08-2015 - 23:45
Terör neden anlar silahtan,Neyle yaşar silahla.Terörü modern ordu ve polis gönderek halledemezsiniz.Gayri harp taktiği ile halledeceksiniz.Bu da bu konuda yetişmiş insanlarla olur.Bunlar aynı zamanda tam yetkili olmalı ki istihbarat dahil.Gerektiğinde Pkk ya ya da herhangi bir terör örgütünün içine sızabilsin ki içerden vursun.Yoksa karşınızda düşman yok ki savaşacağınız.Bunun gayri nizami harp yapacak kişiler olmalı bunlar sokak savaşı,vur kaç taktiğı vb.gibi yapabilmeli.Tabii bunlar Profosyenel olmalı ki en azından terörün teröristin korkulu rüyasi olsun
AHMET EMİN YALÇINKAYA  -  17-08-2015 - 10:03
Pazar günü nur camide şehidimizin cenazesine katılanların yüreğindeki yangını görecek gözler aradım Kırıkkale oradaydı hepimizin yüreği kor olmuş gözlerimizde yaş dilimizde dualarla ugurlar iken birden memleketi Başkanlık ve çözüm süreci için ateşe atan zevatları gördüm , acım kine döndü nefretim katmerleşti avaz avaz bagırmak istedim işte eseriniz işte açılımınız ortada tabut içinde yatıyor,eserinizi görmek için mi geldiniz demek istedim.....Çok şey demek istiyorum ama kelimeler bogazıma düğümleniyor kendimi frenlemek zorunda hissediyorum ve böyle durumlarda ATATÜRK ün gençliğe hitabesi aklıma geliyor \'\' memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.\'\' susuyorum ve bekliyorum .
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net