09 Temmuz 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
  YAZARLARIMIZ
Koalisyonla Aldatılan Halk oldu !
21 Ağustos 2015 Cuma Bu yazı 17416 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 7 Haziran seçimlerinin  üzerinde 2,5 ay gibi  uzun  bir süre geçmesine rağmen  geçici hükümet  , kalıcı olmak için  her yolu deniyor.  Ellerinde gelse darbe yapacaklar.seçim sonuçlarını bir türlü içlerine sindiremediler.   AKP sonuçları  tersinden ve işine geldiği gibi okumaya devam ediyor. Sayısallığınız  iktidar olmaya yetmiyor.  Bunu anlama erdemliliğini göstermek çok mu zor?  Bir başka siyasi parti ile birlikte hükümet kuracaksınız  birikmiş olan ülke sorunlarını daha doğrusu “ Biriktirdiğiniz”   ortaya çıkartılan  her türlü olumsuzlukların   çözümü için .  Halkın özgür  tercihine   milli irade” dediğiniz  ancak hiç uymadığınız , geniş halk  kesimini ve kurulacak  Hükümette yer almak için iyi niyetli olarak görüşmelere katıldığını gördüğümüz CHP’ ni   35 gün nasıl oyaladınız ?, beklettiniz 45 günlük zamanı nasıl doldurdunuz bravo  zeka oyunu  bu olsa gerek. işte  iktidarı paylaşmak bu kadar zor,  iktidar olmak ülkenin ve halkın  menfaatlerinin önüne konulmuştur. Siyasi çıkar hesapları yapılmıştır.  12 yıl gibi uzun   bir iktidar  sürecinde ,kimsenin hesap sormaya cesaret  dahi edemediği  bir süreç den sonra haklı olarak bu duruma alışmak zor.  Sağ ideolojisi gereği  yalnız başına  her  işin sahibi , idarecisi, ve sömüreni olmak ister. Pastayı  kendi dışında  kimseyle  paylaşmaz. Farklı bir oluşumu   hükümetin siyasi çıkar çevreleri  istemiyor.    Hele ortaklar  ” sol veya sosyal demokratlarsa” hiç olmaz.  Hala aklımın almadığı  herkes basın, medya, dünya  koalisyonu konuşurken  bir araya gelen   heyetlerin  koalisyon konuşmaması sadece biri birleri ile görüşmelerin yararlı olduğu  ancak” derin görüş ayrılıklarının olduğu” belirtilmekte  AKP hükümetinin içeride ve dışarıda uyguladığı savaş politikaları  , ülkemiz topraklarının , savaş örgütü NATO güçlerinin ,emperyalistlerce   savaş üssü olarak kullanılması kabul edilemez.” Dış politika ve  Eğitim sistemi” bunun dışında  bir konu başlığı söyleyin de  bu halk öğrensin. 12 yıldır   birbirinizin siyasi  tavrını, tutumunu öğrenemediniz mi ?  öyleyse o süre boşuna kaybedilmiş.   Oysa Parti programları,seçim bildirgeleri ile meydan konuşmaları  ve her hafta yapılan  toplantılar kimin ne söylediğini biz vatandaşlar biliyoruz da siz nasıl bilmezsiniz , bu görüşmelerin faydalı olduğunu söylüyorsunuz.   bu süre sonuna kadar ülkemizin insanlarını aldatmanıza  yaramıştır. Elbet ki faydalı olacaktır.  Ne pişkin insanlar tekrar bravo size ülkeyi ateşin içerisine attınız şimdi nasıl  geçici hükümet  (Emanetçi )  yalnız başına nasıl iktidar olacağınızın hesabını yapıyorsunuz.  Bu halk olumsuz ve güven vermeyen , inandırıcı olmayan  politikanızı kanaatimce onaylamayacaktır. Ülkemiz  bu kadar zengin mi ? 10 milyon işsizin olduğu,17 milyonun açlık sınırında  yaşadığı bir ülkeyi , yapılan seçimde  istediğiniz sonuç çıkmadı diye tekrar seçime  gidilmesi bir dayatmadır.  Tüm seçenekler  samimi olarak denenmeli  yoksa  bu  tutumunuzla  3. Defa seçimin tekrar yapılması  mümkün  görünüyor.  

     Ülkemiz de toplumsal  sorunlar her gün artarak devam ederken , bunun yanı sıra halk çatışma  ve kör dövüşün içerisine çekilmek isteniliyor.Binlerce yıldır barış içerisinde bir arada yaşayan insanlar barış karşıtı kesimlerce ayrıştırılmaya çalışılıyor.İntikam yeminleri yapılarak tüm toplumun damarlarına kin ve nefret zerk edilmeye çalışılıyor.  Her fırsatta saldırı ve katliamlar yapabiliyorlar.  ülkemizin Fakir,yoksul işsiz ,genç  fidan gibi emekçi  çocukları nın ölüm haberleri  geliyor.aralarında  Çocuk ve  kadınlar da  var  yeni ateşler düşüyor ocaklara, anaların göz yaşı dinmiyor. Anne,baba ve kardeşlerini  kaybeden çocukların göz yaşını kimse görmüyor. Yoksa onlar çocuktur deyip geçelim mi ? sözün özü , birilerinin iktidar hırsı için  bunca  insanın ölümüne göz yumuluyor. Bu kör ve kirli savaşın  son bulması için  hükümet  cephesinden somut , inanılır  bir çalışma  göremiyoruz.

     Toplumun en duyarlı ,ilerici aydın,  demokrasi güçlerince  barış, demokrasi , insan hakları,hukukun üstünlüğü ,eşitlik,özgürlük ve hoşgörü   talebi dikkate alınmadığı için ülkemiz bu olumsuzlukların içerisinde  çıkamıyor. Siyasi geleceklerini  Savaş,gözyaşı  ve kan la belirleyen, bundan başka  seçenek  düşünemeyen   güçlerin kirli  politikalarına  birlikte  karşı durulmalı.  Ülkemizde daha fazla kan dökülmesin ,silahlar sussun . acılar son bulsun.  Barış ,kardeşlik ve hoşgörü hakim olsun Sevgiyle kalın.                        Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ali Dursun  -  23-08-2015 - 00:06
Siyasi çıkarların önde olduğu yerde ben kazanamazsam mantığı ile hareket edilirse zaten ortak koalisyon kurulmaz ,kurulamaz.Şu yapılacak erken seçim gereklimiydi.Bence hiçde gerekli değildi.Neden Milli İRADENİN tercihine saygı gösterilmedi.Işte ben kazanamazsam mantığı yeniden seçim.Eğer bu seferde olmazsa ben kazanazsam mantığı devam ederse ne olur siz tahmin edin.Onun ülke ve millet menfaati siyasi menfaat önde olmamalı.Bu seçim Avrupadaolsaydı halk çoktan tepkisini koymuştu.Benim kararıma saygı göstermek zorundasin derdi.Ama bizde.Bizde diyoruz ama mırıldanarak maalesef.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net