22 Ekim 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
ŞİDDETİ ENGELLEMEK İSTİYORUZ
ŞİDDETİ ENGELLEMEK İSTİYORUZ
Bülbül'e Haddini Bildirdik
Bülbül'e Haddini Bildirdik
Perşembe Pazarı Açılıyor
Perşembe Pazarı Açılıyor
Eşini Bıçakla Yaralayan Şüpheli Tutuklandı
Eşini Bıçakla Yaralayan Şüpheli Tutuklandı
  YAZARLARIMIZ
KALE MEDYA GRUPTA YAZMAYA BAŞLARKEN
24 Ağustos 2015 Pazartesi Bu yazı 23760 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

1980 li yıllarda kurucu Genel Sekreterliğini yaptığım Türkiye genelindeki ‘’ MEYOTEK ’’ te, görevim icabı zaman zaman Basın Bildirilerinin hazırlıyordum.

 

Bunların yayımlanmasıyla ilgili görüştüğüm o zamanki bir mahalli gazetenin sahibi, hazırladığım bu bildirilerden dolayı, şahsıma fahrî köşe yazarlığı teklifi doğrultusunda, tamamen tesadüfî olarak basın hayatıyla tanıştım.

 

Esas itibariyle ne gazeteciyim ve ne de yazar. Bu teklifle hasbel kader, yazı yazma merakımın da sonucu olarak, o yıllar mahalli basın için (halen de öyle sayılır ya), tabir caizse kalemşorluk yapılarak yazılan yazıların sonunda geldiğim nokta.

 

Kalemşorluk diyorum zira mahalli gazetelerde köşe yazısı yazmayı ben biraz da, ‘’ Don Kişot’ un Yel Değirmenlerine Harp İlanı ’’ na benzetirim. Yani yukarısı bıyık aşağısı da sakaldır. Onun için illâki ister istemez bir yerlere dokunursun.

 

Bu yüzden de gazetenin Patronu ya da Yazı işleri müdürü, ikide bir yazılara ambargo koyar. Yok, şurası filana dokunur aramızı bozar, yok burası sert olmuş biraz yumuşatalım veya bir yerlere yönelik yazı yazılması için üstü örtülü yönlendirici sözler gibi.

 

Hiçbir şey beklemeksizin inancın ve ideallerin doğrultusunda yazıp çizdiklerine yapılan bu uygulamalar sonunda, sen de şahsiyetine ve karakterine yakıştırabilirsen devam edersin, yok değilse yazı yazmayı bırakır çıkarsın!

 

Ama yıllar zarfında ve onlarca yazılmış yazıların – hatıraların – emeğin ve göz nurun var sonuçta. O yıllarda bilgisayar henüz yaşantımıza girmediğinden, daktiloda ve iki parmakla yazmış olduğum, göz nuru döktüğüm, elimde bir sureti dahi olmayan ve on aydır arşivinden bir türlü temin edemediğim o yazılarım ve yıllarım…..

 

Toplamda yarım asrı geçen şehri ikâmetimin yirmi üç yılını MKE fabrikalarında, yirmi altı yılını da aktif ticaret hayatının içinden geçerek artık noktalamış bulunuyorum.

 

Şimdiye kadar olduğu gibi, şimdiden sonrasında da yaşadığı topluma faydalı ve yarayışlı neler verebilir – yapabilirin mücadelesini yapmış bir kişi olarak, fisebilillah Allah rızasına ne sağlayacağız bakalım. Görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler. Yeter ki Cenabı Allah utandırmasın, başımızı öne eğdirmesin, âmin.

 

Bundan böyle bu defa da yirmi yıllık bir hukukun ve dahi arkadaşlığın sonucu, uzunca bir zamandan beri yapılmakta olan ısrarlı teklife istinaden, kısmetse ‘’ KALE MEDYA GURUP ‘’ ta hasbelkader haftalık bir şeyler yazmaya çalışacağız.

 

Yazı başlığımın adı, ilk okunuşta bir müzik programı adını çağrıştırmaktadır. Ben burada sadece müzikten bahsedecek değilim. Ama her konuya değineceğimiz için, yazacaklarım yaşadıklarım veya yaşayanların bana yazdıklarından meydana gelecek bir harmanlama olacağından dolayı ‘’Her Telden’’. Sürçü lisan eder isek affola.

                                     

Bu vesileyle tüm okuyucuların, tekmil tanıdık ve dostların, aile efradıyla huzur içerisinde, kazasız – belasız ve sağlık içerisinde nice günler tüketmelerini CENABI ALLAH’ tan dilerim. Bir sonraki ‘’Atmış yıllık vefa’’ yazımda buluşmak üzere, saygılarımla. 20 Ağustos 2015 / 14.30

* * * KESER DÖNER SAP DÖNER, GÜN GELİR HESAP DÖNER!


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin Şahin
Kırlangıçoğlu Oktay
Bahattin Akyön
Erol Serkan Kılıç
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Ekim 2020 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net