26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
Seçim de seçim
24 Ağustos 2015 Pazartesi Bu yazı 32172 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Son iki yılda üç seçime giden Türk milleti 7 Haziran milletvekilliği genel seçimlerinde  milli irade tecelli etmiş, AKP’nin elinden tek başına iktidarı almıştır. Bu seçimler sonunda dört parti barajı geçmiş, maalesef bölücü terör örgütünün siyasi temsilcileri meclise girmiştir.

Daha seçim bittiği gün 400 vekil isteyenlerin bu seçim sonuçları hoşuna gitmemiş, halkın tercihine saygı göstermeyerek yeni bir seçim istemeye başlamıştır. İlle de seçim diye tutturdu.

Ülkenin gerilmesi, terör örgütünün azgınlığı, eylemler, şehitler hiç umurunda değil, yeter ki başkanlık gelsin “Amaca ulaşmak için her yol mubah” anlayacağınız.

Vatan evlatları toprağa düşmüş,

Analar ağlamış,

Evlatlar babasız,

Anneler kocasız kalmış,

 

çok da umurunda değil birilerinin, yeter ki 400 vekil gelsin. Şehit tabutuna elimizi koyduk mu? Atarız  siyasi nutukları. İşte asıl o zaman kandan besleneni görür bu millet.

40 günde gelen 54 şehit maalesef birilerinin siyasi hırslarına verilmiştir. Kırıkkale’miz bu süreçte üç şehit vererek yine en fazla şehit veren iller arasındadır. Var olduğu günden beri Kırıkkale daima ülkenin birlik ve beraberliği konusunda üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Milli Mücadele döneminde de bu durum böyleydi. Bugünde böyledir. Akil insanlara da(!), sözde barış trenine  de aynı duyarlılığı gösterdik. En son şehit cenazesine katılan Dolmabahçe görüşmesinin mimarı, Beşir Atalay’ın çırağı Yalçın Akdoğan’ın ve “Türk Milleti yoktur” sözleriyle bilim adamlığını yerin dibine batıran zevatın Kırıkkale’ye gelmesi hemşehrilerimizin sabrını taşırmış ve demokratik protesto hakkını kullanmışlardır.

Cenaze merasiminde sağduyulu tavırları ile olayların büyümesini engelleyen Milletvekilimiz Seyit Ahmet Göçer ve İl Başkanımız Erdal Baloğlu’nu kutlamamız gerekir.

Olay karşısında yukardan yediği fırçanın acısını çıkarmaya çalışan AKP il başkanı maalesef talihsiz bir açıklama yaparak Yalçın Akdoğan’a tepki gösterenlerin “PKK’dan farkı olmadığını” söyleyerek ayrı bir akıl tutulması örneği göstermiştir. Sözlerinin amacını aştığını söyleyerek özür dilemesi Kırıkkale siyasetinin gerilmemesi adına doğru bir tavır olacağını düşünüyorum.

Yaklaşık yetmiş gün önce bir seçimden çıktık. Ve öyle görünüyor ki yaklaşık yetmiş gün sonra yeni bir seçim yapacağız. Peki bu seçimler neyi değiştirecek, anket şirketlerinin söylediği partilerin önemli bir oy oranlarında değişiklik olmayacağı ve vekil sayısının değişmeyeceği yönündedir. Peki aynı sonuçlar sandıktan bir kez daha çıkarsa yeniden bir seçim daha mı? yapacağız.

O halde Türkiye’yi daha fazla germemek, ülkemizi huzura kavuşturmak için, bir an önce belirsizlikleri ortadan kaldırmak için muhtemel 1 Kasım da gerçekleşecek seçimde Türk Milleti AKP’nin oyunu en az %30’a  düşürecek ve Türkiye’nin önü açılacaktır.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Mehmet Gençer  -  27-08-2015 - 15:34
Sayın Hamza rumuzlu yorumcu kardeşim. Sayın yazar görüşlerini ve düşüncelerini yazmış. Yazının neresinde kraldan daha çok kralcı bir ifade var ben göremedim. Ancak senin ifadelerinde kraldan daha çok kralcı bir duruş var.Şehit cenazelerini MHP değil AKP provake etmiştir. Çünkü, açılım sürecini yürüten Dolmabahçede PKK uzantıları ile kucaklaşan, 10 Temmuz 2014 te TBMM den PKK ile müzakere yasasını çıkartan AKP değilmidir. Kendi ırkının ne olduğu bilinmeyen ve Türk diye bir ırk yoktur diyen Yasin Aktay değilmidir. Salli ala seyyidina Erdoğan diyerek din ve peygamber efendimizle dalga geçen Yasin Aktay değilmidir. Şehidimize ALLAH cc. rahmet diliyorum. AKP Hem PKK yı tanıyacak, pazarlıklar yapacak ve güçlendirecek kucaklaştığı PKK teröristlerinin şehit ettiği şehitin defin törenine gelerek çok üzgün olduğunu şehitin kanının yerde kalmayacağını söyleyecekler ve vatandaşlarda sn. bakanlar geldi diye ses çıkartmayacaklar öylemi. Vatandaşlar Tepkilerini koyunca da polis tarafından sorgulanacaklar öylemi. Şehidimizin cenazesini provake edenler PKK nın ortağı olan onlarla kucaklaşan AKP lilerdir. Sn. Akdoğan ve Yasin Aktay bu törene katılmamalıydılar. Katıldılarsa tepkilere de razı olmalıdırlar. Lütfen biraz uyanın.
hamza  -  24-08-2015 - 15:01
ne kadar da kraldan çok kralcı olmuşsunuz şehit cenazesini proveke edecek ordan prim sağlamak isteyecek kadar küçülmüş bir camianın tetikçisi olmuşsun herşeye hayır diyen bir yapının yanında emin ol yeni seçimde durmayacağız gittiğiniz yol yanlış
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net