27 Mayıs 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
  YAZARLARIMIZ
ORTALIK KARIŞTI
29 Ağustos 2015 Cumartesi Bu yazı 20208 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

26 Ağustos 2015 Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanından aldığı tebligat doğrultusunda “Seçim Hükümeti” kurmak üzere Anayasanın 114. Maddesine göre AKP’den 11, CHP’den 5, MHP’den 3, HDP’den 3 Milletvekiline ve 3 Müsteşara Bakanlık teklif etti. CHP’den, MHP’den, HDP’den ve 3 Müsteşar belli oldu. AKP’li 11 Milletvekili niçin gizlendi. Bu bir…

İkincisi: Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali AKYILDIZ hocamın yazısını paylaşmak istiyorum;

Seçimlerde Geçici Bakanlar Kurulu Nasıl Kurulur?

Seçim Kararı Resmi Gazetede yayımlandı. Seçim süreci başladı. Şimdi, Geçici Bakanlar Kurulunu kurmak üzere bir Başbakan atanacak ve beş gün içerisinde bu Geçici Bakanlar Kurulu kurulacak(m.114). Güvenoyuna başvurulması söz konusu değil. Adalet, İçişleri ve Ulaştırma bakanları TBMM veya Meclis dışındaki bağımsızlardan atanır.

Diğer Bakanlıklar Siyasi Parti Gruplarına oranlarına göre üye sayısı bakımından dağıtılır. Siyasi Parti Gruplarına alınacak üye sayısını TBMM Başkanı tespit ederek Başbakana bildirir.

Teklif edilen bakanlığı kabul etmeyen veya sonradan çekilen partililer yerine; TBMM içinden veya dışından bağımsız kişiler atanır.

Geçici Bakanlar Kurulu seçim süresince ve yeni meclis toplanıncaya kadar vazife görür.

Görüldüğü üzere, Bakan olarak atanacak isimleri Siyasi Partilerin Meclis Grupları belirler. Bu belirlenen isimlerin görevi kabul etmemesi halinde, görev bağımsızlara verilir. O halde, Başbakan olarak atanacak kişinin her hangi bir siyasi partiye mensup milletvekiline kendiliğinden Bakanlık teklif etme yetkisi bulunmamaktadır. Başbakan olarak atanacak kişi, ancak bağımsızlardan atanacak bakanlıklar için bağımsız kişilere teklif götürebilir. Aksi durum Anayasa İhlali olur.

Hocamızın Anayasa konusunda uzman olduğunu biliyoruz. Uzman bir kişinin görüşüne göre; Başbakanlık görevi verilen Sn. Başbakan Davutoğlu’nun Bakanlık teklifini Siyasi Parti Gruplarına değil de Partili Milletvekillerine yapması açık bir şekilde Anayasa İhlali olmaktadır.

Anayasa İhlal edilerek kurulan bir hükümetin kime faydası olur?…

Başbuğ Alparslan Türkeş’in Aile Soyadını ve DNA şifrelerini taşıyan Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ’ in yaptığı Anayasa İhlalini çok çirkin bulduğumu ifade etmek isterim!. Bu da üç…

Aslında bu yazımı 26 Ağustos’lar Türk Milleti için Şerefli günlerdir başlığı ile başlayıp şu şekilde devam etmek isterdim:

26 Ağustos 1071’de Atam Büyük Selçuklu Hükümdarı Alp Arslan’ın Malazgirt Ovasında Bizans Ordusunu mağlup edip, Bizans İmparatoru Romen Diyojen’i Bizans Oyunlarından men ettiği gündür,

26 Ağustos’lar Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Sakarya’da; “Hattı müdafaa yoktur. Sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça ter olunamaz” dediği Kurtuluş Mücadelesi günleridir,

26 Ağustos 1922’de Atam Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki şanlı Türk Ordusunun Yunan’ı Kocatepe’de bozguna uğrattığı gündür diye anlı-şanlı tarihimizi hatırlatmak isterdim…

Ağustos Ayları kutlu aylar demiştim. İşte o kutlu günlerden biri;

Ağustos Ayı 12 Eylül 1980 İhtilalı ile cürüm işleyip işlemediklerine bakılmaksızın Mamak ve Ulucanlar Ceza ve Tevkif evlerine konulmuş, türlü işkencelere tabi tutulup aşağılanmış, yine de davasından vazgeçmemiş genç yaşlarında hayatı tanıyamadan (yaşları 18’i bile bulmayan) İdam edilmiş ve suçlu damgası ile yaftalanmış ÜLKÜCÜ ağabeylerimizin Vuslat günüdür.

Ağustos Ayları Hoca Ahmed Yesevî, Yunus Emre, Hacı Bektaşi Veli, Necmeddin Kübra ve Nesimi gibi Allah(C.C) yolunda yürüyen Hakka inanıp Hakkı savunan Erenlerini kendilerine rehber edinmiş HAK YOLCULARI “Taş Medreselilerin” her yılın bu günlerinde Kırıkkale de buluştukları gündür.

Kimdir bu Taş Medreseliler? : Onların bazıları Hak Davası uğruna gözünü kırpmadan İdam edilerek Allah’a (C.C) vuslat etmiş Dava Şehitleri, kalanı ise türlü işkencelere rağmen VATAN ve İMAN davasından feragat etmemiş; cürüm işleyip işlemediğine bakılmaksızın “Suçlu” yaftasını yemiş ama hiç itirazı olmamış “Güzel İnsanlardır.”

Onlar ki 1944 “Tabutluklarını” yaşamış ağabeylerinin ağır mirası altında gıkı çıkmayan görünmeyen kahramanlardır.

MHP Genel Başkanı Sn. Devlet BAHÇELİ ’nin 26 Ağustos 2015 tarihinde yaptığı yazılı basın açıklamasında tariflediği gibi: “ Vatan davadır, dava ise inançtır, iddiadır, irfandır, iffettir. Bunlardan nasibini almayanlar için vatan kuru bir toprak parçasıdır. Vatan vefadır, vefa ise adamlıktır, Allah korkusudur, utanma duygusudur. Değerlerini menfaate tahvil etmişler için boş bir hayaldir.”

Taş medreseliler; MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli Beyin Vatan tarifine uyan dava adamı, irfan ve iffet sahibi vefalı VATAN EVLATLARI ‘dır.

Onlarla aynı sofrada bulunmak, kutlu vuslat günlerinde Allah’a(C.C) Hamd ü Senalar sunmak onurdur…

Ne yazık ki İhaneti, Hukuk Tanımamazlığı, Ekmek Yediği Sofrayı Kesmeyi ve Anayasa İhlalini de yazmak durumundayım. Onun için “Ortalık Karıştı” başlığını kullandım. Anonim olarak söylenen; Ortalık Karıştı, Düzen Bozuldu Yetiş Ya Muhammed, Yetiş Ya Ali Semahı’nın son dörtlüğü şöyle diyor:

“Öyle bir dünya ki kıran kırana,

Düşenin sırtından vuran vurana,

Aşkolsun gerçekten bir dost bulana!

İnsanlık yaralı can pazarında,

Yetiş ya Muhammed, yetiş ya Ali!”

 

Gerçekten de Düzenin bozulduğu, Ortalığın karıştığı bir ortamda Ülkemiz 1 Kasım 2015’te Erken Seçim yapacak!.

Ocak-Temmuz döneminde 534 Bin Tüccar Senedinin (5.3 Milyar TL) Protesto edildiği(Türkiye Bankalar Birliği), Yabancı Yatırımcının Ocak-Temmuz döneminde elindeki 4,5 Milyar Dolarlık Türk Tahvilini sattığı bir ortamda !.(Bloomberg News)

Yeşil Fasulyenin 4 TL, Bamyanın 10 TL, Domatesin 2,5 TL, Yumurtanın kolisinin 12-20 TL olduğu bir ekonomide !.

Anar’ın “bu seçim sonucunda da netice değişmeyecek” dediği, Gezicinin AKP:  39.2, CHP: 26.4, MHP: 16.2, HDP: 14.1 sonuçlarını ilan ettiği, Metropol’ün AKP:41.7, CHP:25.5, MHP:15.7, HDP:14.7 bulduğu araştırma sonuçları ortada iken gidiyoruz seçime…

Hani demişler ya!; Bindik bir Alamet’e, gidiyoruz Kıyamet’e. Cenabı Allah (C.C)   1 Kasımda yapılacak Erken Seçim’i Milletimiz için Hayırlı Kılsın!...

Sağlıcakla Kalın…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sevda Vapur
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Musa Hacıbaloğlu
Gülüş Teke
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net