24 Mart 2019 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yeşil Keskin Bırakacağız
Yeşil Keskin Bırakacağız
YİH'de kapalı omuz ameliyatı
YİH'de kapalı omuz ameliyatı
Yaşlılarımız İle Gönül Bağı Kuruyorsunuz
Yaşlılarımız İle Gönül Bağı Kuruyorsunuz
Teköz, Türkiye Birincisi
Teköz, Türkiye Birincisi
  YAZARLARIMIZ
KAHREDEN ÇARESİZLİK
01 Eylül 2015 Salı Bu yazı 11665 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Böyle zamanlarda yazı yazmaya elim varmıyor. Ülkemizde son zamanlarda yaşananlar hepimizin malumu. Sanki söylenebilecek her şeyi söylemişiz, yazılabilecek her şey yazılmış gibi. Nutkum durdu adeta. Olaylara müdahale konumunda olmayan milyonlarca yurttaşımızın yaşadığı gibi insanı kahreden çaresizlik yaşadığım. Hemen her gün akan kan, gözyaşı, şehitler...Ortada bunca şehit, acı, gözyaşı bu çözümsüzlük süreci varken başka bir şeyler yazmakta anlamsız geliyor. Sürekli kendi kendime aynı soruyu soruyorum. Biz ne yapabiliriz? İşte tam da bu günlerde okumaya başlayacağım  kitabın rastgele bir sayfasını açtığımda ilk gözüme çarpan bir ayet meali oldu “Muhakkak sizi biraz korku, biraz açlık ve mallardan, canlardan, ürünlerden biraz eksiltmekle deneriz; sabredenleri müjdele.” (BAKARA SURESİ 155)

Daha önce bir âlimin sıkıntılı zamanlarınızda Kur’an-ı Kerim’in herhangi bir sayfasını açıp mealen okuyun muhakkak gönüllere şifa verecek bir şey karşınıza çıkacaktır minvalindeki tavsiyesini duymuştum. Zaman zaman uygularım da. Sanırım öncelikle yapabileceğimiz birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenleri müjdele ayeti kerimesine isnaden Cenab’ı Allah’ın adaletine güvenmek ve sabırlı olmak. İşleri daha da karıştıracak fevri davranışlardan kaçınmak, olası provakosyonlara alet olmamak. Ve birbirimize Hakk doğru olanı işaret etmek. Çok şükür sabır konusunda sıkıntımız yok. Hak olansa artık aramızdaki bu kör dövüşüne bir son vermek. Yetmiş milyon, her bir birey birbirimizi doğru anlamak kendimizi doğru anlatmak. Daha dün bir ilimizde on altı yaşında bir çocuğumuzun cenazesinde polisimize hitaben cenaze yakınlarının siz kiminle savaştığınızı zannediyorsunuz diye sorduklarını okudum. Peki! Ya siz! Gece yatağında uykusunda şehit edilen polislerimizin kim olduğunu zannediyorsunuz. Onlar bizim size emanetimiz değil miydi? Çocuklarımızın serseri kovboylar gibi düşüncesizce sağa sola kurşun sıkıp zulüm yapmak hayaliyle mi polis ya da asker olduğunu düşünüyorsunuz. Onlar, önce Cenabı Allaha sonra size emanetti evlatlarımız. Asli görevleri de sizlerin daha huzurlu yaşayabilmeniz için asayişi sağlamak. İç ve dış düşmanlara karşı sizi de bizi de korumak. O üniformaların içindekiler terminatör değiller. Tapınak şövalyesi, Mossad, CIA ajanı ya da düşman askeri de... Şimdi siz etnik kökeniniz siyasi görüşünüz ne olursa olsun artık bir seçim yapmak zorundasınız. Bir terör olayı sonrasında sokaklarını Türk bayrakları ile donatıp biz bu ülkenin vatandaşıyız, terörist değiliz diyen Muş halkı gibi. Diyarbakırlı da, Bingöllü de, Hakkârili de, Şırnaklı da, teröre karşı her bir birey tavrını ortaya koymalı. Böylece inşallah devletin çözemediğini millet çözecektir.

Bütün şehit ailelerine başsağlığı sabır ve metanet, şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Biliyorum ki söylenecek yapılacak hiçbir şey acınızı hafifletmeyecek. Ama şunu bilin ki çocuklarınız artık bu milletin çocuklarıdır. Asla unutulmayacaklar.  


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
bahattin akyön
Seyfettin Çetiner
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  23 Mart 2019 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net