28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
ASIL HAİN UNUTTURULUYOR
02 Eylül 2015 Çarşamba Bu yazı 27025 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Eğer ölüme üzülmüyorum diyen varsa o ya aklını peynir ekmekle yemiştir ya da insani değerlerinden bir şeyleri kaybetmiş demektir. Her ölüm insanı biraz daha Rabbine yaklaştırır. Her ölüm ebedi alemi biraz daha aklımıza getirmemizi sağlar. Her ölüm biraz daha kendimize çeki düzen vermemesizi sağlar.

            Bazı ölümler de vardır ki o ölümler insanı biraz daha kinlendirir, biraz daha içindeki kin ateşini alevlendirir.

            Şehit haberleri aldığımızda biz biraz daha kinleniyor, biraz daha içimizdeki “ah” duygusunu harekete geçiriyor, biraz daha intikam alam duygularını harekete geçiriyoruz. Gencecik bir polisimizi maalesef yine toprağa verdik. Biraz daha ve bir kez daha teröre lanet ettik.

            Kırıkkale Anadolu’nun genç şehridir. Kırıkkale Yenişehir olmanın kısa sürede köylükten kasabalığa, kasabalıktan ilçe ve nihayet il olma yolunda hızla yol almış bir şehirdir. Kırıkkale bu hızla gelişmesinin ardından kafatasçı değil ama çok milliyetçi bir şehir olma özelliğini de taşır.

            Kırıkkale’de bulunan Makine Kimya kurumunun en hızlı zamanında bile orduya, emniyete çok fazla personel vermiş bir şehirdir. Kaldı ki şimdilerde Makine Kimya’nın personel alımı neredeyse sıfıra düşmesi ile çok fazla subay, Astsubay, Uzman erbaş ve polis olarak gençler iş bulmaktadır.

            Durum böyle olunca doğal olarak bu kurumlarda çok fazla personelimiz vardır. Pek çoğu olduğu ortamlarda sessiz kalıp, kenarda bekleyecek karakterde olmayan gençlerdir. Mutlaka ülke emniyetinde bulunduğu yerde canını ortaya koyan kişilerdir.

            Bu milliyetçi ve vatansever tavırlarından dolayı çok şehit veren iller arasında bulunan Kırıkkale neredeyse şehitler diyarı olarak anılacak durumdadır.

            Başta dediğim gibi her ölüm acıdır. Her ölüm kalbi titretir. Ama şahadet şerbetini içen gençlerimize yüreğimiz bir başka yanıyor. Biliyoruz bu şehitlerimiz peygamberimizin komşusu oluyorlar, biliyorum onu yetiştiren ana babasına etrafına da şefaatçi olacaklar. Ama yine kalleşçe öldürülen şehit edilen gençlerimiz bağrımız dağlıyor.

            Bu ölümlerden kim sorumlu diye sorgulama elbette yapılacaktır. Ama asla haksızlık ta yapılmayacaktır. Tutup hükümeti hatta Cumhurbaşkanını hain ilan etmek veya bazılarının yaptığı gibi Milliyetçi kesimi bu ölümlerin nedeni gibi göstermek hiçte doğru yaklaşım değildir.

            Bu ülkede Cumhurbaşkanı ölümlerin nedeni gibi gösterilirken veya Milliyetçi kesimi buradan oy avcılığı yapıyor gibi göstermek asıl yanlış onladır. Bu kişi veya kesimleri sorgularken asıl suçluları aklamak çabasına hizmet edildiğini göz ardı etmemek lazımdır.

            Milliyetçi ve mütedeyyin kesim birbiri ile uğraşıp, birbirini suçlarken saz çalıp türkü söyleyen bazları teröre desteğini artırıyor. Terörde bu kesimlerin birbirini yemesi ile kendisine daha rahat hareket alanı buluyor.

            Terörün beslenme alanı kargaşa ortamıdır. Zaten kendisi kargaşa çıkardıkça büyüyeceğini bildiğinden gizli veya açık bu milliyetçi mütedeyyin kesimlerin arasını bozuyor. Asıl düşünülmesi gereken ve düşünülmekten öte utanması gerek kesim bu birbirine düşenlerdir. Devleti ve devlet adamlarını yaralamak, kötülemek için karşıt görüşte olanlar tabi ki hainlik yapıyor yapacaktır. Burada paralel,,üçgen, daire her ne kalıp ile olursa olsun yapılanıp devleti ve devlet adamlarını yerin dibine batırma gayretinde olanlardır asıl ahinler. Onların kendine gelmesi ve devlet ve devlet adamalarına bu denli hainlik yapmamamsı asıl olmalıdır.

            Şehitlere yüreğimiz yandığı kadar teröre lanet yağdırıyoruz ve bir o kadarda bu terörün değirmenine bilerek veya bilmeyerek su taşıyanlara da kinimiz artıyor.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
fazlı  -  05-09-2015 - 14:35
kalleş hain kim demişsiniz. Kalleş hain örgütün kendisi ve örgütün bu olaylarına çanak tutanlardır. onlarla beraber olanlardır. onların yaptıklarını devlete bağlayandır. teörü şirin gösterenlerdir. Neden mi seçime gidiyoruz. O zaman parti purti ayırmadan söylüyorum. Liderlerin şahsi hırsları ve şahsi benliklerinden gidiyoruz. İsterseniz hepsini de tek tek sorgulayarak cevap verebilirim ki önceki yazılarımda bir nebze bunu yazdım. Kim yaptı paralel yaptı lafı neden alınganlık yaratıyor. Hainin paraleli üçgeni olurmu? Kimki bu devletin milletin bekasına göz koyar göz kırpar altını oyarsa düşmanda odur paralelde odur. Paralel çgen kare derken ben kim hainlik yapıyorsa ona diyorum. Amanında bangır bangır yazdım bir asker olamama rağmen ergenokon için yazdım. hatalı varsa hatasını ödemeli dedim. Şimdide diyorum. Hainlik eden kimse bu millete o cezasını görmeli. Katılmadığınız konu nedir anlamadım.
Kadir  -  05-09-2015 - 00:04
Erken seçime biz niye gidiyoruz.Milletvekilleri seçilmediğinden mi?Hükümet kurulmadığindan m?Neden !Hain kim ?Kalleş kim? Peki vasiyatname yazan polis ne için yazmış bunu.
Ali Dursun  -  04-09-2015 - 23:56
Kim yaptı paralel yaptı.Maşallah herşeyi paralel yaptı de çık işin içinden.Tarih kimin ne olduğunu gösterir.Biraz geri giderseniz.Burda konuşmak yazmak kolay.Ne dedi Selahattin Demirtaş Taner Yıldıza şehit olmak istiyorsan cephe belli gidersin oraya dedi.35 korumayla geziyorsun şehit olmak istiyorum diyorsun dedi,
Fazlı  -  03-09-2015 - 10:27
Şevket Hocam her kimse bu işin sorumlusu diye başlayıp ardından gelenlere bende katılıyorum. Her kimse kahrolsun. Ama asıl ile tali olanı karıştıranlara benim de sözüm. Asıl üzerine bal döküte taliye tu kaka demek ne kadar doğru? Eleştirine teşekkürler.
Şevket ÖZSOY  -  02-09-2015 - 12:40
Fazıl Bey, asıl haini kimse unutmuyor ama bunun yanında asıl hainle çözüm adına yıllardır kol kola gezenleri de unutmamak lazım.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net