27 Mayıs 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
  YAZARLARIMIZ
TİMSAH GÖZYAŞLARI
07 Eylül 2015 Pazartesi Bu yazı 18691 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Timsah avını önce avlar, avına bakar gözyaşları döker; sonra da oturur afiyetle avını yutarmış. “Timsah Gözyaşları” deyimi, samimi olmayan bir üzüntüyü veya vicdan azabını ifade etmek için kullanılır…

Dünyada ve Ülkemizde son günlerde Timsah Gözyaşı dökenler oldukça çoğaldı. Bodrum sahillerine vuran günahsız sabi küçük mültecinin fotoğrafına bakıp gözyaşlarını döken Merkel’den, Holand’dan, Cameron’dan mı? Bahsedeyim!. Yoksa Şehit Cenazelerinde üstünü başını yırtan Devlet Erkânın yapmacık tavırlarından mı? Hangisinden bahsedeyim sevgili okurlarım.

Yanlış işlerinizin faturasını “Aylan” gibi, “Ayhan” gibi garibanın çocukları çeksin. Siz beyefendiler gelin taziye evlerinde caka satın!. Oldu başka bir emrin olur mu?

Beyler! Artık millette dayanacak güç kalmadı. Sabrı Cemil tükendi, bitti. Anaların göz damarları kurudu. Babalar kendisini çöllere vurdu, mecnun oldu!. Sizler ne ayaksınız?. Bir tek derdiniz var!. O da Milletin İradesini elinden alıp Vekil olup, sırça köşklerde yaşamak…

Bin yıllık mazisi bulunan, aynı toprakları paylaşan, devleti birlikte oluşturan ve yönetimi paylaşan kardeşlerin birbiriyle ne gibi sorunu olabilir ki?. Bu sorunun cevabını Kültigin Yazıtlarında Atamız Bilge Kağan veriyor:

“Dokuz Oğuz beyleri ve bütün halkı, bu sözlerimi iyice işitin (ve) adamakıllı dinleyin. İleride gün doğusuna, güneyde gün ortasına, batıda gün batısına, kuzeyde gece ortasına kadar, bu (sınırlar) içindeki halklar hep bana bağlıdır.

Bunca halkı hep düzene soktum. Onlar şimdi (hiç de) kötü (durumda) değiller. Türk kağanı Ötüken dağlarında oturursa (oradan buraları yönetirse) memlekette sıkıntı olmaz. Doğuda Şantung ovasına kadar ordu sevk ettim, denize ulaşmama az kaldı, güneyde Dokuz Ersin'e kadar ordu sevk ettim, Tibet'e ulaşmama az kaldı.

Batıda İnci (Sır Derya) ırmağını geçerek Demir Kapı'ya kadar ordu sevk ettim. Kuzeyde Yır Bayırku topraklarına kadar ordu sevk ettim. Bunca diyara kadar (ordularımı) yürüttüm. (Anladım ki) Ötüken dağlarından daha iyi bir yer asla yokmuş. İl tutacak yer Ötüken dağları imiş.

Bu yerde yerleşip Çin halkı ile anlaştım. (Çinliler) altını, gümüşü, ipeği ve ipekli kumaşları güçlük çıkarmaksızın öylece veriyorlar. Çin halkının sözü tatlı, ipek kumaşı yumuşak imiş. Tatlı sözlerle ve yumuşak ipekli kumaşlarla aldatıp uzaktaki halkları böylece (kendilerine) yaklaştırırlar imiş. (Bu halklar) yaklaşıp yerleştikten sonra o zaman fesatlıklarını o zaman düşünürler imiş”

Türk Milleti olarak komşuluk kurduğumuz kişi yâda devletlerin durumlarını bilmek ve geçmiş hafızamızı da kullanarak onlarla ilişkilerimizi düzenlemek durumundayız. Atalarımızın, “ev almadan önce komşu al” sözünün altında da Bilge Kağan’ın öğretisi bulunsa gerektir…

26 Ağustos 1071 Malazgirt Muharebesini kazanan Atamız Sultan Alp Arslan’ın mirası Anadolu topraklarına ayak basmakla birlikte komşularımız değişmiş oldu. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu toprakları Türklerin Anayurt’u olmuştu. Anadolu Jeostratejik ve Jeolojik yapısı ile Dünya Tarihinin en önemli yerleşim yerinin adıydı. 

1914 Yılında evimiz Anadolu’dan dedelerimizi tahliye etmek için uğraş veren düşmanlarımız Yunanlılar, İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar, Ermeniler ve bunların maşaları emelleri nasıl gerçekleştiremedi ise bugün de gerçekleştiremezler.

Bütün tersaneleri işgal edilmiş, ordusu terhis edilmiş, silahları elinden alınmış halkı açlık ve sefalete terk edilmiş Atam Osmanlıyı yok edemeyen küffar, onun bakiyesi olan Gazi Mustafa Kemal ve Silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletimi nasıl mağlup edecekmiş !?.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ikibin yıllık tarihin mirasını taşımanın şuuru ve gururu ile küffar ile mücadelemizi dün olduğu gibi bugünde sürecek. İlay-ı Kelimetullah davası için yürüyecek Ordumuz, Emniyet Güçlerimiz ve Milli Savunmamız hazır ve nazırdır.

Yurdumun ve Milletimin üstünde emeli bulunan ey küffar ve onun maşası olan Terör Örgütleri (Pkk-Işid-El kaide v.s) Karadeniz’e, Akdeniz’e, Ege yâda Marmara Denizlerine dökülme gününüz geldiyse onu bilelim…

Eğer laftan anlıyor iseniz M. Akif Ersoy’un şu iki dörtlüğü size her şeyi anlatır. Yok anlamam laftan diyorsanız!. İstiklal Marşımızın tamamını yeniden okumanızı tavsiye ederim:

“Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim; bendimi çiğner, aşarım.

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

 

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar;

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddım var.

Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,

"Medeniyet!" dediğin tek dişi kalmış canavar?

İlimizde yeni kurulan KIRIKKALE MEDYA VE GAZETECİLER CEMİYETİNİ Dernek Başkanı Ercihan ÇAKMAK nezdinde kutluyorum. Derneğimizin Türkiye Gazeteciler Federasyonuna Üye olmalarının ayrıca Kırıkkale’mize gurur vesilesi olduğunu da belirtmek istiyorum. İlimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum.

Türkiye Mobbingle Mücadele Derneğinin Kırıkkale Temsilciliğine atanan Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyelerimizden Doç. Dr. Serkal GAZYAĞCI hocamızı ve değerli çalışma arkadaşlarını da tebrik ediyorum. Günümüzün en önemli sorunu olan “Mobbing” konusunda değerli çalışmalar yapacakları inancımı belirtmek istiyorum. 

Sağlıcakla Kalın


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sevda Vapur
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Musa Hacıbaloğlu
Gülüş Teke
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net