28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
DAHA NE DENİLİR Kİ
09 Eylül 2015 Çarşamba Bu yazı 31854 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Dağlıca ah Dağlıca.

            Ne denir, nasıl denir bilemedim. Dağlıca denen yerde kaçıncı şehidimizi verdiğimizin, nasıl içimizin yandığını, kalbimizin, gönlümüzün bu acıyı kaldırmakta zorlandığını düşünürken ve bu yazıyı hazırlamak için klavyeye boş boş bakarken Iğdır ilinden bir acı daha geldi.

            Allah’ım biliyorum şahadet mertebesi en yüce makam ve Allah’ım biliyorum sen vatan millet devlet bayrak uğruna yanına aldığın bu kahramanları en güzel yerde misafir edeceksin. Ama insanız işte duramıyor, dayanamıyor, gözlerimizden düşenleri engelleyemiyoruz.

            Yarabbi sabır ver. Senin ayetini biliyorum. Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı sağlam bastır ve şu kâfir kavme karşı bize yardım et.”(Bakara,250)
            Biliyorum da içime söz geçiremiyorum.

            Arkadaş seçime girmişsin, seksen milletvekili çıkarmışın. Bunu kimin desteği ile yaptın, nasıl yaptın, sana içten ve dıştan kimler yardım etti de sen bu kadar vekili çıkardın buna girmiyorum. Bu konuda söylenecek o kadar çok şey var ki yazsak konudan uzaklaşırız

            Çıkarmışın işte girmişsin Türkiye Büyük Millet Meclisine. Haklıysan kürsü dokunulmazlığı var söyle istediğini. Zaten konuşuyorsun ve ülkede sana yaptığın bu teröre rağmen insanlar yarasına tuz basıyor ve senin demokratik şekilde gelmene ses çıkarmıyor.

            Daha ne istiyorsun. Senin Türk’ten ne eksiğin kaldı. Benim köyümde su akmazken senin dağdaki mezrana kadar gürül gürül suyun akıyor, parasını ülke geneline yıktığın elektriğin yanıyor, ben iki ampulden birini kapatıyorum tasarruf olsun diye sen ahırını elektrik ile ısıtıyorsun. Benim köy yolum tozdan geçilmezken sen asfaltın, duble yolun tadını çıkarıyorsun, benim köyümde kanal yok senin köylerin lüksü yaşıyor, benim ilime Ankara’ya yakın gerek yok dinilirken senin otuz binlik şehirlerine havaalanı yapılıyor.

            Ana dil dedin önü açıldı, Kürt’çe isimler dedin her yerle rahatlıkla yazıyor kullanıyorsun Allah için söyle benden ne eksiğin kaldı da hala elinde silahla şehirleri, dağları eşkıya yuvasına çevirdin.

             Derdin ne?

            Arkanda kimler var demiyorum. Biliyorum. Fransa’da iki karikatürist ölünce dünyayı ayağa kaldıranların olduğunu biliyorum. Dünyanın liderlerinin toplanıp terörü lanetlediğini ama birkaç ayda yüze yakın şehitte kılını kıpırdatmayanların olduğunu biliyorum.

            Birkaç ağaç kesilecek diye ülkeyi kan gölüne çevirenlerin olduğunu, polise taş atan, Molotof atan, havai fişeklerle saldıranları masum göstericiler olarak lanse edenlerin olduğunu biliyorum.

            Ekranları terörün ve uzantılarının propaganda aracı olarak halkın gözüne sokanların olduğunu biliyorum.

            Birileri yıpransın, zarar görsün de kim nereye nasıl gelirse gelsin anlayışında olan siyasilerin olduğunu da biliyorum.

            İçimizdeki hainlerin vatana millete devlete bayrağa düşman olan farklı yapıların olduğunu, dışarıda ülkem tökezlesin de bir tekmede biz vuralım diyen Avrupa’nın, Amerika’nın, Ortadoğu’da dost kardeş görünüp ülkemin büyüdüğünden rahatsız olanların olduğunu biliyorum.

            Söz bitti, diyecek lafımız da kalmadı.acımız katlandı. Rabbi sabır ve metanet versin Milletime.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ahmet  -  14-09-2015 - 16:51
Sayın AHMET EMİN YALÇINKAYA Dolmabahçe Sarayı\'nın bitiirilme yılı 1856\'dır. Bu tarihten sonra kullanılmaya başlanmıştır. Yani 1856-1923 yılları arasında Osmanlı tarafından kullanılmıştır. Dolmabahçe Sarayından önce 1478 - 1856 yılları arsında yaklaşık 380 yıl ise Topkapı Sarayı kullanılmıştır. Topkapı Sarayı Fatih Sultan Mehmet, Dolmabahçe Sarayı ise Abdülmecit tarafından yaptırılmıştır.
Ali Dursun  -  12-09-2015 - 18:33
Önce bütün Şehitlerimize Allahtan Rahmet Dilerim.Kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dilerim.Hdp diye zikr etmediğiniz parti 80 milletvekili çıkarmadan önce ben dedim ki Hdp barajı rahat geçecek.İkincisi seçim barajı kalkmadıkça Hdp den düşüş beklemeyin.Bunları kim yükseltti lafına gelince çözüm süreci, Apdullah Öcalanla görüşmeler,imralı süreci burada bunlar imralıya kimle hangi parti aracılığıyla gitti.Oslo görüşmeleri.vb.gibi.Üçüncüsü Mhp yi zayıflatmak için uğraşmalar,kötülemeler,milliyetçilerden Akp ye ne kadar oy çekersek kar hesabı yapmalar.Eğer Mhp den Akp ye oy giderse üçüncü parti Hdp kimse şaşırmasın ve Akp-Hdp koalisyonu hayırlı olsun. Ama Akp den Mhp oy giderse üçüncü parti Mhp.O zaman Akp-Mhp hükümetini belki düşünebiliriz.Ama maalesef 1 Kasım erken seçimi her şeye rağmen en çok Hdp ye yarayacak.Peki Hdp yi kim hangi parti yükseltiyor.Mhp olmadığı kesin.Yukardaki açıklama,arda bu var.Şu an Akp-Hdp_Tuğrul Türkeş hükümeti var.Yeni hükümet kurulana kadar bu hükümet Türkiyeyi yönetecek.Hdp bakanlar şimdilik yeni olduğunda ne yapacağıni bilmiyor.Ama bir müddet sonra atama yapamasa bile tayin ve terfileri ilk etapta yapacaklar.Sonra ise by-bs yaparak atama bile yapabilirler.E O zaman yine birilerini mi suçlayacağız.Neyse söylenecek söz çok.1 kasımda tek başına iktidar çıkmaz. Tekrar Şehitlerimize Allahtan Rahmet Dilerim.Kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı sabırlar dilerim.Unutma ,unutturms.
ÇÖZÜM  -  09-09-2015 - 18:24
Türkiye gündeminin en önemli maddesi çözüm süreci. PKK\'nın 1984\'teki ilk eylemi sonrasında 40 bin insanın öldüğü belirtilen savaş sürecine son vermeyi amaçlayan en kapsamlı adım 2009\'daki Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi ile başladı. 2011\'de yine çatışmalar yaşandı ancak geçtiğimiz Temmuz ayında çıkarılan \"Çözüm Yasası\" ile süreç devam ediyor. Hükümetin Öcalan ile görüşüldüğünü açıklaması, Paris\'te üç PKK\'lı kadının öldürülmesi, Oslo görüşmelerinin sızdırılması, MİT müsteşarının ifadeye çağrılması... Tarafların \"sabotaj\" olarak nitelediği pek çok badireyi atlatan süreç, 2013 Nevruzunda Öcalan\'ın Diyarbakır\'da okunan mektubu ile yeniden başladı, Nisan\'da akil insanlar heyeti Türkiye\'yi dolaşıp raporlar hazırladı. 40 kişinin öldüğü Ekim ayındaki Kobani protestoları nedeniyle kesintiye uğrayan \"çözüm sürecinde\" Öcalan\'ın önceki gün HDP heyeti aracılığıyla açıkladığı müzakere taslağıyla yeni bir viraj daha dönüldü.
AHMET EMİN YALÇINKAYA  -  09-09-2015 - 11:42
Sayın Yazar Fazlı bey meşhur sözdür \'\'YAZIN YEDİĞİN HURMALAR KIŞIN BİR YERLERİNİ TIRMALAR\'\' çözüm süreci dediğiniz çözülme sürecine 2009 dan beri sarılırsanız 2011 de oslada apo itine özgürlük kürtlere özerklik sözü verirseniz ,Dolmabahçe gibi 600 yıl osmanlının devletleri idare ettiği yerde pkk ile devlet adına müzakere imzalarsanız ve bu şerefsizleri şımartırsanız sonuç bu olur isöyelenecek çok şey var ama ŞEHİTLERİMİZİN hatırına susuyorum
fazlı  -  09-09-2015 - 10:29
Allah alahhhhh . Allah aşkına ne denir nasıl denir ne kadar denir bu iş parti meselesi değil diye. Ben kimsenin avukatı değilim. Acıyı yaşarken kahpelere yardım ve yataklık eden dış, iç, basın, siyasi kim varsa onları lanetliyorum. Burayı nasıl partiye kişiye getirirsiniz. Tabiki yas ilan edilmesi gerekiyorsa edilir edilmelidir. Gayri Nizami Harbin bir bölümü olan pskiolojik harekatta terörün ekmeğine yağ süren adımlar atılmaz. Peki terör ne ister kargaşa , halkı bezdirmek, devleti sindirmek. Peki burda oyuna gelen kim. Ben patiler üstü bu iş , bu iş devlet, millet meselesi diyorum.Yemişim partisini purtisini.Ben nerdeyim....
ALİ VELİ  -  09-09-2015 - 08:56
Yav kardeşim bu yazdıklarını okuyor musun hiç. parti propagandası yapmaktan hiç geri durmazmısınız. hep bu parti mazlum, garip, yalnız, tek hedef bu. herkes düşman v.s....Artık pes diyorum. şu sayıyı vermişken bir hatırlatma yapayım size 2 günde 30 şehidin için yas ilan etmeyenler 1 kralcık öldüğünde hemen yas ilan ettiler... hatırlatırım
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net