27 Mayıs 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
  YAZARLARIMIZ
HALKI SAĞDUYUYA DAVET
15 Eylül 2015 Salı Bu yazı 18894 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

“Zengin babayı hayırsız evlat, Memur kocayı süslü avrat; Siyasetçiyi ise kuru inat bitirişmiş.” Atalarımızın her sözünde mutlaka bir hikmeti ilahiyeyi aramak gerektiğini düşünüyorum.

Tırnak içine aldığım Atasözünün versiyonunu (Rahmetle yâd ediyorum); Mekânı Cennet Olsun Kırıkkale’mizin yetiştirdiği ender Siyasetçilerinden olan AP Kırıkkale Milletvekili Fikri Pehlivanlı ağabeyimizin sohbetinde işitmiştim. Hatta Atasözünün son kısmına itiraz edecek gibi oldum, Rahmetli olayı anladı ve beni son kısmını da ben tecrübelerimle değiştirdim demişti. Nasıl diye sorduğum da? O da (Allahın Rahmetine kavuştu) Süleyman Demirel’in 12 Mart Muhtarısın da sürdürdüğü inatçı tutumu uzun uzadıya anlatmıştı…

Şimdi o sohbette anlatılanların ışığında olaylara bakıyorum da!. Allah Rahmet Etsin Fikri Ağabeyin siyasetçiler için söylediği sözlerin (İnat Konusunda) haklılığını bir kez daha altını çizerek ifade etmek istiyorum.

7 Haziran Seçim sonuçları ile ilgili analizlerimi 14 Temmuz 2015 günü Kale Haber gazetemizde yayınlanan “Milletimin Gör Dediği” başlıklı köşe yazımda belirtmiştim. Türk Seçmeninin 7 Haziranda Başkanlık sistemi istemiyorum, TBMM de temsil hakkı elde eden partiler Koalisyon yapsın istiyorum beyanını iletmiştim.

O günlerden bugünlere geldiğimizde Siyasilerin Kuru İnat tercihi ülkeyi ne hale getirdiğinin resmi ortada!. 63 günde 116 Şehit. Ocaklar sönüyor, gençliğinin baharında Vatan Evlatları kahpe Pkk tuzaklarında Şahadet Şerbetini içiyor ve Analar, Babalar yine ağlıyor…

Biri diyor; 400 Vekil çıkarana kadar yeniden seçime devam!.  Öbürükisi diyor; Azınlık Hükümeti veya Seçim Hükümeti kuralım. Bir başkası ise; Biz dört yıllık Onarım Hükümeti kuralım diyor. Bir diğeri ise seçmen bize Ana Muhalefet görevi verdi diyor. Diğeri ise Legal olarak geldiği TBMM de yaptığı her hareketi ile İllegal…

Halk ise Koalisyon istiyorum, anlaşın diyor!.

1 Kasım 2015’te Seçimler Yenilenecek. Bugün itibarı ile yapılan Kamuoyu araştırmalarından elde edilen sonuçlar ortada.

Gezici(22-23 Ağustos) sonuçları: AKP: % 38.9, CHP: % 27.8, MHP: % 16.3, HDP: % 13.5 Diğerleri: % 3.5

Metropol(Ağustos-2015) sonuçları:  AKP: % 41.7, CHP: % 25.5, MHP: % 15.7, HDP: % 14.7, S.P: % 1.3, Diğerleri: % 1.1

A&G (Ağustos-2015) sonuçları: AKP: % 43-44, CHP: % 26-27, MHP: % 13-14, HDP: % 12-13 Diğerleri: % 6-2

Diğer araştırma şirketlerinin (tarafsız olanlarının) yaptıkları kamuoyu yoklamalarının sonuçları da üç aşağı beş yukarı böyle…

Hal ortada iken İnatla bir şeylerde diretmenin manası ne? halk olarak anlayabilmiş değiliz. İnatla Siyaset yapmanın manası ne?..

Ülkemizde yaşanan olaylardan sonra halkımızın masum protesto yolu olan TELîN Mitinglerini provoke etmeye yönelik hareketler olacaktır, olmaya da başlamıştır. Pisliği kendine layık görmüş bazı kimseler, ülkemizin çeşitli yerlerinde yapılan Telîn Mitinglerinde provaktif eylemler yaparak birçok Kürt kardeşimizin dükkânlarının camını, çerçevesini dağıtmışlar hatta yakmışlardır. Ulusal Basınımıza (Hürriyet Gazetesine) aynı minvalde eylemde bulunulmuştur. Bu tür eylemlerin can havliyle yapıldı diye komik bir savunması olamaz. Bin Yıldır kardeş olarak yaşadığımız Kürt ile Türk’ün hiçbir problemi yoktur ve olamaz. Problem Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ezeli düşmanı olan Kâfirin ve Küffarın idare ettiği Pkk-İşıd-Pyd-Pejak v.s gibi maşa terör örgütleridir…

Türk Halkı bu tür provakatif tuzaklara düşmemelidir. Bu Minvalde Basına Yazılı Beyanda bulunan MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlunun Sağduyu mesajlarını saygı ile karşılıyorum.

Devlet Bahçeli, “Provokasyon yapan, fırsat kollayan, ortam yoklayan mihrakların kurguladıkları oyunlara düşmemek, yazdıkları senaryolara alet olmamak asıldır. Bu hususta Milliyetçi-Ülkücü Hareket titizlikle davranacak, karanlık mahfiller tarafından organize edilen anonim kalabalıkların dümen suyuna girmeyecektir” dedi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu: “Sizin vatan sevginizden hiç kimsenin en ufak bir endişesi yok. Bayrağınıza olan saygıyı biliyoruz. Ülkemize olan sevginizi biliyoruz. Ne olursunuz provokasyonlara asla ve asla izin vermeyin. Kendinizi birden bire o sürecin içerisinde bulabilirsiniz. Bundan özenle kaçının... Onlar bölüyor, siz böldürmeyin. Bayrağınızı alın, yüreğinizin üzerinde taşıyın. Ülkenizi sevin ama sakın ola ki provokasyonlara girmeyin.” Dedi.

Türk Milleti Bin Yıllık Mazisini birileri öyle istiyor diye değiştirecek değildir. Vakti zamanında Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i,Arnavut’u, Boşnak’ı v.b sırt sırta savaşarak aldığımız Anadolu Topraklarını terk edecek değiliz. Diyarbakır’ın yetiştirdiği Milli Şair-Toplumbilimci Ziya Gökalp’ın söylediği üzere: “Türkler sulh zamanında uslu bir arı kovanıdır. Savaşta ise yırtıcı bir doğan kuşudur. Fert olarak asla kin duymazlar. Dinine ve Milletine yapılan haksızlıkları ise asla affetmezler.”

Fatih Sultan Mehmet Han’ın şu veciz sözünde hayat bulduğu gibi: “ Savaş her kesimle yapılabilir. Barış ise ancak onurlu kimselerle yapılır.”

Sağlıcakla Kalın…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
İsa  -  15-09-2015 - 22:34
İşin ilginç yanı Hürriyet gazetesini basmaya giden Akp milletvekili Abdurrahim Boynukalın.Şimdi bu vekil diyor ki 1 kasım da ne çıkarsa çıksın seni başkan yaptıracağız.Yani Milli iradenin seçimini tanımam deyip bu vekil halktan oy isteyecek.Bunu duyan Millette buna oy verirse şaşarım.Seni başkan yaptıracağızın cevabını halk 7 haziran da verdi.1 kasımda da olsa ne zaman olursa olsun biz halk olarak başkanlığı onaylamadık ,onaylamayız.Bizi 1 kasım seçimine kim ya da kimler götürüyorsa bu seçim masrafını onlar karşılasın.Devlet değil.Sonuç 7 haziran daki sonuç ile 1 kasım sonucu pek farklı olmayacak.Yani biz boş yere bu seçime gideceğiz zaman kaybı ve devletin kesesinden fazladan para çıkacak. İşsizliğe harcanacak para bu seçime harcanacak maalesef.Hiç olmazsa en az iki yıl geçmeden seçim yapılamaz yapılırsa devlet bu masrafları karşılamaz diye Anayasaya kanun maddesi eklense hiç olmazsa siyatçilerin kuru inadından kurtuluruz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sevda Vapur
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Musa Hacıbaloğlu
Gülüş Teke
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net