10 Nisan 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Sanayi Çarşısına Maske Dağıtıldı
Sanayi Çarşısına Maske Dağıtıldı
Yıldırım  Erzurum'a Atandı
Yıldırım Erzurum'a Atandı
Örnek Muhtar
Örnek Muhtar
AK Parti'den Yardım
AK Parti'den Yardım
  YAZARLARIMIZ
NİZAMLA OLMUYORSA
17 Eylül 2015 Perşembe Bu yazı 18297 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bazı şeyleri tekrar tekrar söylemek veya üzerine basarak birilerini ikaz etmekte ciddi yarar vardır.

            Ülkem ciddi bir sınavdan geçiyor. Aslında son otuz yılı ele alacak olursak her günümüz bir sınav içinde geçti. Denilebilir ki otuz yıldan öncede belki Osmanlı’nın ilk kurulduğu andan itibaren hep bir sınav içerisindeydik.

            Cumhuriyet kurulacağı zamanda yedi düvele rağmen yaptığımız mücadele de ciddi bir sınavdı.

            Ancak bu otuz yılda başımıza musallat edilen bir terör belası bu sınavın yaşayan tanıkları yaptı bizleri.

            Ne kadar acıdır ki bu sınavın bizlerden öncekileri şahit oldu. Bizler şahidi oluyoruz ve böyle giderse bizden sonrakiler de şahidi olacak.

            Bu nedenle bizden öncekiler nasıl mücadele ettilerse ancak başarılı olamadılarsa bizde mücadele edeceğiz çözümü için ve inşallah bizler başarılı olacağız ki mirasımızda birde terör bırakmayalım.

            Kimine göre bu terör çok basit çözülür.

            Tüm askeri süreceksiniz bölgeye ve ülkem sınırından hatta içinden başlayarak Metina, baysan, Avaşin ta kandile kadar süpüreceksiniz. Kandile de gireceksin ve her tarafı ezip geçeceksin. Ulaşamadığınız bölgeler varsa oraları da yakıp yıkıp gazlayıp çıkacaksın ki bitsin.

            Olmaz. Bu olmaz.

            Coğrafi olarak belki mümkün ama demokratik bir devlet, dünya içerisinde söz sahibi olmak isteyen bir devlet, terörün oyununu bozacak bir devlet olarak bu mümkün olmaz.

            Peki nasıl olacak denirse;             Onlar gibi yaşayarak derim.

            Her şeyden önce karşınızda düzenli bir ordu yok. Cephe savaşı da yok. Bir ülke de yok. O halde bu işin tek çözümü Gayri Nizami Harbi etkin şekilde kullanarak olur. Ancak onlar gibi bu işi gayri nizami yaparak olur.

            Bundan kastım faili meçhuller veya onlar gibi kahpece bomba koyarak, mayın döşeyerek demek değil.

            Arazide görevlendireceğiniz askeriniz her şeyden önce profesyonel olacak. Ciddi şekilde eğitim verecesiniz. Her türlü hayat şartlarında hayatta kalma eğitimi almış, her türlü silahı etkin kullanır olan bir asker yetiştireceksiniz. 

            Bu mümkün. Zira başta Özel Kuvvetler Komutanlığı yani halk arasında bordo bereliler olarak bilinen askerler tamda dediğim gibi eğitilemiyorlar. O eğitimi alırken bizler onlar gibi yaşamasını da öğrendik. Her biri muharebeyi, muhabereyi, istihkamı, tahribi, ilk yardımı, harekat planlamayı ve istihbarat eğitimini tam alır ve öyle hazır hale gelirler. İşte bu aslanların sayısını düzenli şekilde artıracaksınız. Komando birlikleri de veya Jandarma Özel Harekat askerleri de ciddi eğitim alıyor.

            İşte bu birlikleri timler halinde araziye salacak ve onlar gibi belirli süre arazide bırakacak öylece operasyon yapacaksınız. Bu araziye saldığınız özel askerlere telsize bastıklarında kafalarında kobra helikopterleri görecek şekilde hava desteği vereceksiniz. Bu askerlere ciddi şekilde de istihbarat desteği verdiğinizde başarılı olmaları kaçınılmazdır.

            Bu tabii ki askeri operasyonun bir ayağı. Diğer ayağı da düzenli askerlerinizle bölgeyi kontrol altında tutacak karakollarınızın uzak emniyetini alacaksınız.

            Sosyal, siyasal, ekonomik gibi alanlar işim değil onlarda elbette eş zamanlı yürütülecek. Beni ilgi alanım Gayri nizami harp alanında ve sözlerim de o alandadır.

            Konuya devam edeceğim inşallah.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
Erol Serkan Kılıç
Hakan Gökkaya
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Nisan 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net