29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
Türküz, Kürtüz
18 Eylül 2015 Cuma Bu yazı 37145 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bu hafta malumu olduğunuz üzere 12 Eylül hükümet darbesinin yıldönümü idi. Hani hatırlarsınız komünist tehlikeye karşı vatanını,  bayrağını savunduğuna inanan ülkücülerin zindanlarda işkence yapıldığı, suçlarının sadece vatanı savunmak olan gençlerin yıllarca yusufiyelerde ömür tükettikleri gün.

İşte o günlerde vatan evlatlarının birbirine düşürüldüğü artık şimdi açıkca ortaya çıkmıştır. Aynı silahla öldürülen solcu ve ülkücü gençler maalesef birbirlerine düşürülmüştür.

Emperyalistlerin klasik oyunudur bu. Milleti böl birbirine düşür “memleketin kaymağını sen ye” tıpkı Irakta hem suni hem şii camilerinin aynı elle bombalandığı gibi.

Geçen gün de yine bu görüntü ülkemizde yaşandı. Bir genç hem de aynı tişörtle ülkücüler arasında  hem bozkurt işareti yapıyor, arkasından başka bir grup arasında zafer işareti yapıyor. Amaç hep aynı provakosyonla ülkeyi birbirine düşürmeye çalışıyorlar.

Hala oyunlar oynanıyor. Dağlıca ve Iğdır ‘da ki hain saldırılardan sonra Türkiye neredeyse ayağa kalkmış adeta Türk Milleti “ intifada” başlamıştır. Ay yıldızlı bayraklarda süslenen balkonlardan sonra, ortak paydası milli birlik ve beraberlik olan herkes sokaklara dökülmüş demokratik protesto hakkını kullanmıştır.

Bu protestoların arkasından bir gizli el olayları büyütmeye başlamış, özellikle Kırıkkale’de doğu otobüsleri taşlanmış bir çok tatsız olay yaşanmıştır. Bu taşkınlıkların ülkücülere mal edilmesi hedeflendiyse de bazı “oyun kurucularının” şer odaklarının oyunları tutmamıştır.

Ülkücülere iftiranın boşa çıkmasını sağlayan da özellikle MHP Kırıkkale il teşkilatı olmuştur. Önce  İl Başkanı Erdal Baloğlu ve Milletvekili Seyit Ahmet Göçer Doğu otobüslerine Kırıkkale’de lokum ve karanfil ikram ettiler. Bu hoş tavır karşısında otobüsteki doğulu vatandaşlarımızda çok memnun oldular.  Erdal Baloğlu, Başbuğ Alparslan Türkeş’in de dediği gibi “Ben ne kadar Türksem o kadar Kürtüm; siz ne kadar Kürtseniz o kadar Türksünüz..” etle tırnak gibi olmuşuz diyerek samimi duygularını dile getirmiştir.

Arkasından Milletvekilimiz Seyit Ahmet Göçer Arpalık çukurunda oturan doğulu hemşehrilerimizi ziyaret ederek “bu ülkenin ve sizlerin teminatı biziz” diyerek Türk Kürt kardeşliğinin önemi bir kez daha vurguladı. Sağduyulu çalışmaları ve hizmetlerinden dolayı her ikisine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu da bize gösterdi ki bu ülkeyi kimse bölemeyecek her türlü kirli oyuna karşı bu millet asaletini, ferasetini koruyarak kardeşliği yüceltmek için elinden geleni sonuna kadar yapacaktır.

Çünkü Kürt Türk kardeş, eş, kayınço, bacanak, enişte, gelin, damat, teyze, dayı olmuş, etle tırnak olmuş, aynı havanın, aynı toprağın, aynı suyun insanı olmuşlardır.

Allah’ı bir, vatanı bir, peygamberi bir, kitabı bir, tarihi bir insanların birbirinden ayrılmasına da  imkan yoktur.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Kadir  -  19-09-2015 - 16:29
12 Eylül ihtilali gerekli miydi değilmiydi?Ülke iç savaşa giderken silahlı kuvvetlerin susması beklenilemezdi herhalde.O zaman konuşmayanlar ya da konuşamayanlar yıllar sonra konuşuyor.Madem öyle ülkücü dediğinizin çoğunluğu hangi parti saflarında şu an.Birde bazıları diyor eski ülkücü.Peki kardeşim şimdi nerde.Davasına devam edenle terk eden bir olur mu?Davayı terk eden terketmiştir.Orada o kişiye artık eski ülkücü denmez.Şimdi şu zamanda vatan sevgisi,bayrak sevgisi,yurt sevgisi,millet sevgisi,devlet sevgisi,dil birliği vb,gibi duyguları ön safhata tutan kimleri.Bu vatan hepimizin vatana zarar kimden gelirse gelsin birlikte hareket edip o hainleri birlikte ya yok edeceğiz ya da etkisiz hale getireceğiz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net