19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
VEFA VE SİYASET
30 Eylül 2015 Çarşamba Bu yazı 27395 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bu millet asla ve asla kendine yapılan iyiliği, hizmeti asla unutmaz.

            Emin olun bu kadir kıymet bilen aziz milletim bunun yanında kendisine ihanet edeni veya kendisine yukarıdan bakıp, kendini olağandan üstün görenleri unutmaz.

            Kurban bayramı geldi geçti. Kurbanlar kesildi, hayır hasenatlar (elimiz titreyerek de olsa) verildi. Hacı olmak, kutsal görevini yerine getirmek için Kâbe’de olanlar da döndüler. Acı duyduk, üzüldük bu sene kutsal topraklarda vefat eden bine yakın Müslüman için.

            Bayramda siyasette boş durmadı. Ucundan kıyısından bayram sohbetlerinin içine mutlaka siyaset girdi.

            Tabi olarak partiler arasındaki bayramlaşmalarda ulusal bazda bir birlerine laf sokmalar da olmadı değil. .

            Genel anlamda adayların vasıfları ve sıralamalar konuşuldu. Hangi parti kaçıncı sıraya kimi koymuş ve neden koymuşun ötesinde herkesin konusu birde tutup tutmayacağı konusu oldu.

            Adaylara ve partilere daha sonraki yazımda tek tek değineceğim. Ramazan Can’ından, Abdullah Öztürk’üne, Mehmet Demir’inden Seyit Ahmet Göçer’ine, Tacedttin Silsüpür’den, Abdullah Pekgöz ve Biçer, Demiral, Şahin ve Vurguna kadar hepsini bildiğim kadarıyla sizlere anlatıp, düşüncelerimi paylaşacağım.

            Ancak şimdi biraz vefa diyorum.

            Bir önceki seçimin birinci sıradan vekili olan Oğuz Kağan Köksal bu seçimde yok. Elbette siyasette her şeyin bitmesi diye bir şey yok. Bu dönemde olmaması bir daha olmayacağı anlamına gelmiyor. Ben 2008 sonundan itibaren “kendimce” aktif siyasetin içine girdim ve o tarihten sonra gelen giden tüm vekiller, il başkanları, belediye başkanları hakkında dilimin döndüğünce yazdım.

            “Efendim güç sahiplerini görevdeyken kimse eleştirememiş” ben tam tersi bunu yaptım ve hiçte pişman değilim. Bir hatası yanlışı olmuşsa tüm yöneticiler eleştirilir. Asıl olan bence güç sahibiyken eleştirmek.

            Oğuz Kağan Köksal hakkında da yazdım. Dedim ki etrafına bir çıkar sürüsü çöreklenmiş ve halkla irtibatı kesiyor. Bu Beşir Atalay dada böyle. Onun çevresi daha çok bürokratlarla dolu olduğundan halk giremiyor. Ama Oğuz beyin kiler çıkar grubu dedim. Bana kızan da olmuştur. Biz birinci döneminde aday adaylığından seçilene kadar beraber yakın çalıştık. Seçildikten sonra bir vefa, hayırlı olsun ve teşekkür yemeği yedik ve etrafından çekildik. Çünkü artık bu insan rahat çalışmalı ve bizim olası bir nefsi isteğimizden de uzak durmalı. Öyle de yaptık. Şükürler olsun uç bir talep ile hiçte rahatsızlık vermedik. Bu nedenle hakkında iyi veya kötü ne yazıyorsam içimden geldiği gibidir. Abartı veya çıkar şükürler olsun yoktur.

            Seçildiği günden itibaren yolumuz düştüğünde meclise gittiğimizde misafiri olduk. Danışmanı Fatih Köksal, Recep ağabey, Nuran Hanım hangisi olsa bize son derece yakın ve samimi davrandılar. Oğuz bey çayını kahvesini yemeğini ikram etmeden bizi hiç bırakmadı.

            İşte bu ziyaretlerde vatandaşın taleplerini masasının üzerinde hep gördük. Masasında adeta notlardan bardak koyacak yer kalmıyordu. Ne denli uğraştığını çözüm için, vatandaşın derdi ile nasıl dertlendiğini gördük. Ayrıca Şimdi vekil adayı olan Ramazan Can ile sürekli nöbetçi vekilliği uygulaması ayrı bir artısı olmuştur.

            Bana bir arkadaşım hep şunu söyler. “Nerde iktidardan düşen varsa onla samimi oluyorsun. Senin kaybın bu” ben tam tersini düşünenlerdenim. Güç sahibiyken herkes yanında, mühim olan ondan sonrasıdır. İşte bu nedenle Oğuz beyle Aday olmamasından sonra uzun uzun konuştuk. Kendisinin sağlık sorunları olduğunu ve ailesinin çokta gönüllü olmadığını biliyordum. Tamda öyle olmuş. Adaylık başvurusu yapmış çünkü olması gerek doğru buydu. Ardından tabii ki koşmayınca bu işte olmamış. Bu işe en çok ailesi sevinmiş doğal olarak. Kendisi de kırgın falan değil ve bu işten memnun.

             Şimdi siyasette vefanın olmadığını gören biri olarak bu millete hizmet etmiş insanlara daha bir önem verilmesini şimdiki güç sahiplerine hatırlatmak istiyorum. Pek çok kişiye aynısı yapılıyor. Elbet ilelebet biat edilmeyecek ama en azından vefalı olunması da insanlığın şiarındadır. Bugün bana yarın sana.

            Dediğim gibi sıra ve adayların değerlendirmesini yapacağız o hakkımız baki.

            Selam ve dua ile…

 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  06-10-2015 - 10:18
İsa Bey; Dur hemen cevap vereyim size diyecek ve başlayacağım ama neresinden tutayım bilmiyorum. Herşeyen önce ben işadamı memur işçi değilim. Yani benim güç sahiplerinden bir talebim olmaz. Ben emekli askerim ve şükürler olsun bir emekli maaşım var onla geçinmek bana yeter. Ben bu güç odakları ile beraber oluncaemekli maaşıma zammı verecekler ki. Yalnız burada anlaşılmayan birşey var. Ben devletim milletin ezanın bayrağın yanında kim varsa onunlayım. Benim büroma çayımı içmeye Akpartili arkadaşlarımın gelmesi gurur verir ama bunun yannda kahvemi içmeye Milliyetçi Hareket partisinden de, Cumhuriyet Halk partiinden de senin Demokrat parti diye küçümsediğin partidende saadettende her kesimden kısaca gelmeleri beni mutlu eder onurlandırır. Beni ne kadar tanıyorsunda bu kadar sert yazıyorsun. Eleştirin başım üstüne ama iş hakaretve suçlamaya gelince orda dur emmioğlu. Akp yokken nerdeydin demişşsiniz ya sen nerdeydin bilmiyorumama ben Cudi de tendürekte gabarda garada daydım.Selamlar
isa  -  05-10-2015 - 23:43
Herkesi eleştiremezsin ben güçlüyü eleştirdim derken güçlü kimdir sayın Cumhurbaşkanıdır,başbakandır,bakandır vb.gibi.Milletvekiliyken samimiysen milletvekili olmadığında bunu terketmezsin neden hükümette görev almış kişilerin bu yerlerde söz sahibi olduğundandır.Akp yanında yer alıyor vede propangandasını yapmaya çalışıyorsun neden herhalde sebepsiz değildir.Çünkü güçlünün yanında yer alıyım ki bende güçlü oluyum hesabındasınız bence.Madem güçsüzün yanındasınız mesela Demokrat partinin yanında veya % olarak çok düşük oy alanların yanında niye yer almıyorsunuz.Geçmiste Akp yok iken hangi parti yanında yer alıyordunuz.Durun ben tahmin edeyim iktidarda kim varsa onundur büyük ihtimal.Anap,Doğruyol yoksa yanlış mı?Yalınız güçlü kimdir sorusunun cevabı insan değildir.Bunu deyince herkes güçlünün kim olduğunu anlamıştır.Asıl güçlü odur onun gücünün yanında bütün güçler sönüktür,sönük.
Yakup  -  04-10-2015 - 09:08
hangi vekilin ne yapıp yapmadığının hesabını vermeye az kaldı nasıl olsa. Arkadaş senin oğluna ne yaptılar kızına ne kadar yardımcı oldular ki başkasına ne yapacaklar. Ama güzel olan senin tabirinle güçten ayrılan insana senin vefan. Helal olsun sen öyle yap anlayan anlasın anlamayan vefasızlığından utansın. Doğru olan senin yaptığın.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net