04 Haziran 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Tesiste Günlük 2,5 Milyon Maske Üretiliyor
Tesiste Günlük 2,5 Milyon Maske Üretiliyor
Silahlı Kavgaya Karışan Zanlılar Adliyeye Sevk Edildi
Silahlı Kavgaya Karışan Zanlılar Adliyeye Sevk Edildi
Kahvehanelerde Oyun Yok!
Kahvehanelerde Oyun Yok!
Türk Metal'de Görev Değişikliği
Türk Metal'de Görev Değişikliği
  YAZARLARIMIZ
Barış ve Demokrasiye yapılan saldırı !
13 Ekim 2015 Salı Bu yazı 18332 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

   Ankara’da KESK,DİSK,TMMOB VE TTB  nin çağrısı ile günler öncesinde kamuoyuna duyurulan  yasal ve izinli olarak  yapılması planlanan  ”Emek,Barış ve Demokrasi “ mitingine katılmak için  değişik illerden gelen  barış ve kardeşlikten yana olan demokrasi güçlerinin halay ve davul zurnalarıyla bir araya gelen güllerle  karşılanması gerekirken  Türkiye Cumhuriyetinin ( Kendi Ülkelerinin )  başkentinde ,tuzaklarla ,hileli planlarla ,bombalar ve  göz yaşı ile  karşılanmışlardır.  Böyle planlı bir katliamı kimse beklemiyordu. Yasal izinli bir miting di  devletin güvenlik birimleri gerekli önlemi almış olmaları gerekirdi.  Katliamcı politikaların durdurulması için, akıtılan kanın durması için direnenler  aynı katliamcı zihniyetin saldırısına uğradılar. Aslında uğradık  demek daha doğrusu   bizim gibi  şehir dışında biraz  geç gelen canlarımız   katliamı  savuşturmuştu  ancak Bu ölümler karşısında  yüreklerimiz yanıyor,vicdanımız sızlıyor.  insanlığımızdan utanıyoruz.ülkemizin insanları bunu hak etmiyor.Çocuklarımız bunu hak etmiyor.  Tüm farklı kültürlerin ,  İnançların ,renklerin kardeşliğinden yana olmalıyız. Böyle olursak bir anlam ifade eder.  Savaş karşıtı güçler , Eşitlik,Adalet ve özgürlük için , savaş tezkerelerine hayır demek  için. Kardeşçe bir arada  yaşama isteklerini  ve Barış  taleplerini  duyuracaklardı.  Karşılıklı ve sürekli silahların susmasını, ölümlerin ,kan ve göz yaşlarının durmasını, kalıcı bir barış ortamının yaratılması istenilecekti.Tüm Yurttaşlarımızın  güvenli bir ortamda yaşamalarını  devletin vatandaşlarının can ve mal  güvenliğini  eşitlik temelinde korumasının anayasal zorunluluk ve  asli görevi olduğu bir kez daha söylenilecekti.  Bunun için bir araya geliyorduk.  Güvenliğin merkezi olması  gereken bir başkentti  Ankara .  Savaş  karşıtı  güçlerin  taleplerini   duyurmalarına tahammül edemeyen AKP iktidarı siyasi soykırım uygulamalarına göz yummaktadır.Madımak,Maraş,Çorum ,Gezi  direnişi, Gazi ,Diyarbakır. Ve Suruç katliamlarına , Ankara katliamı olarak bir yenisini ekliyordu. Ve  her geçen gün AKP hükümetlerinin   ismi katliamlarla anılır olacak. Tarih böyle yazacaktır.  Onun  besleyip, büyüttüğü  İşid  çeteleri , El kaide ,el nusra  gibi selefi örgütleri   kullanılmaktadır.  ülkemizde  barış  ve demokrasiyi istemeyen  savaş yanlısı ,  kandan beslenen   ırkçı ve şeriatçı  faşist  örgütlenmeler  katliamcı  zihniyetlerinin sonucu her zamanki gibi  kan dökmeye devam etmekteler.  Buna hakları yoktur tüm insanlar biri birlerinin yaşam haklarına  saygı duymalılar. Hoş görülü olmalılar.  Birinin yaşam hakkı diğerinden üstün değildir. Yine yaşam hakkı  tüm insanlığın   kabul ettiği vazgeçilmez  ve doğuştan kazanılan  bir haktır. Canilerin  katliamcı planları teşhir edilmelidir.  

   Katliamı gerçekleştirenler ve  yanlarındaki destekçileri  bilinen güçler,insanlıklarını kaybetmiş ,canavar ve kan içicilerdir. Oysa insan en değerli varlıktır. “ÖLDÜRDÜĞÜNDE DEĞİL  YAŞATTIĞINDA İNSAN OLURSUN “  der   ( İnsan Hakları Derneği söylemidir. ) İnsan böyle değerlendirilmeli.      

     Hükümetin  hazırladığı  İç ve Dış Savaş   yanlısı politikalarına  karşı çıkacağız. Ayrımcı  zihniyetine karşı çıkacağız.  10 Ekim Ankara katliamının  siyasi sorumlusu AKP İktidarıdır. Cinayeti işleyen kişi ve kurumları ortaya çıkarmalı arkalarındaki karanlık ve kirli elleri suç ortaklarını  bulmalıdır.   bu katliamı yapanlar,yaptıranlar  bağımsız  yargı önünde hesap vermeliler.Bunu istemek aslında saflıktır. Çünkü  yukarıda isimleri belirtilen hiçbir katliamın  sorumluları ortaya çıkartılmadı. Bari bu katliamı aydınlatın  tüm bilgiler elinizde.  Silahların bırakılması gündemdeyken   bu katliamın yapılmış olması manidardır. Barış karşıtı  güçlerin kandan beslenen , siyasi geleceklerini  katliamlarda arayanların bu ülkeye verecekleri hiçbir  iyilik olamaz.  Bu zihniyeti lanetliyorum. Vatandaşlarının öldürülmesine seyirci kalmak  Devlet ve hükümet  yaklaşımı olamaz.  Demokrasinin , kardeşliğin ,özgürlüğün ,hoşgörü,barış  ve insanlığın kazanması dileğiyle,Tüm halkımızın başı sağ olsun !  *   Sevgiyle Kalın.    11. Ekim / 2015


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Başar Özdemir
Hakan Öztürk
Nusret Kılıç
Nesrin Bulat
Adil YILDIRIM
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Haziran 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net