19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
KAHHAR
13 Ekim 2015 Salı Bu yazı 31299 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

EL-KAHHAR; Mutlak galip ve her an kahretmeye muktedir olan, her şeye galip gelen, gücünün üstünde güç olmayan ve bütün düşmanlarını kahreden. Düşmanlarını ezmekte, mazlumları korumakta ve masumları ezip haklarını gasp edenlerden geri alma konusunda  Allah’tan başka daha güçlü ve daha çabuk kimse yoktur. Kendisine yükselen sesleri işitir. Sahiplerinin kim olduğunu en ince ayrıntılarına kadar bilir. Masumları ve mazlumları korur, ezdirmez.

            Kim ki bu güzide ülkemin birliğine, dirliğine, saadetine, selametine el uzatıyorsa yaradan Rabbim Kahhar ismiyle muamele etsin.

            Tam her şey yoluna giriyor, ülkem biraz nefes alacak dediğimizde bir karanlık el iş başına geçiyor ve huzuru bozuyor.

            Ankara garı önünde meydana gelen patlamada yüze yakın can gitti.

            Bunlar şucu bucu yaklaşımından uzak olarak düşünmek lazım ve sadece insan olarak değerlendirmek lazım.

            Dün kaçakçılara yönelik yapılan hava saldırısında ölenlere de aynı şeyi dedik. Canlar yitmesin dedik.

            Ardından her gün meydana gelen olaylarda her biri diğerinden kahraman olan polis ve askerlerimizin şehit edilmesinde de içimizin yandığını, kavrulduğunu anlatmaya çalıştık.

            Otobüste Molotof bombası ile suçu günahı olmayan genç kızı yaktıklarında da aynısını dilimizden döktük.

            Masum mudur değil midir bunun değerlendirilmesini yine silere bıraktığım kimine göre ekmek almaya giden kimine göre polise taş atan berkin olayında dada aynısını dedik.

            Canlar gitmesin. Bu ülkem bunu hak etmiyor.

            Dediğim gibi ne zaman biraz nefes alma durumumuz olsa hemen ardından gelen karanlık eller mutlaka kirli oyunu sergiliyor.

            Hep söylüyorum şeytan şeytanlığını yapacak onun görevi bu. Ama bizden dediğimiz kesimleri anlamıyorum. Birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekirken farklı kesimlerden gelen tepkileri anlamak mümkün olmuyor.

            Olay olmuş canlar yitmiş. Hemen bir takım kesimler acı üzerinden siyaset yapma derdine düşüyor.

            Bölücü örgütün siyasi uzantısı olduğu artık gizlenmeyen partinin genel başkanı çıkıp çok rahat “katil devlettir, bu işi devlet yaptı” diyebiliyor. Nerede birlik içinde yaşama gailesi, nerede ülke bütünlüğü. Bu sözlerin nerelere varacağını bir takım kesimlere cici görüneceğim derken diğer kesimlerin nefretini üzerine çekeceklerini bilmiyor mu insanlar.

            Olay olmadan bir gün önce sosyal medyada yarın Ankara’da bomba patlayacak açıklamasına nasıl bir yaklaşımı olacaktır bunların.

            Tabii ki bir ihmali olan varsa bunun bedelini ödeyecek ama farklı yapılanma ile ülkenin içinde ülke kurma sevdasında olanların ekranlarında ki yorumlarda manidar. Hemen kelle alma derdine düşmüşler. Dertleri birilerinin istifa etmesi değil top yekun bir kıyım havası veriyorlar.

            Hülasa bu ülke güzide ve büyük ülke. Mutlaka bunu yapanlara yani karıştırmak derdinde olanların cezasını verecektir. Zaten herkesin bir hesabı varsa Rabbimin de bir hesabı vardır. Oda er yada geç İslam’ın bayraktarlığını yapan bu ülke üzerinde oynanan oyunu bozacaktır.

            Bize itidal düşüyor, bize sabır düşüyor.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
İsa  -  13-10-2015 - 18:11
Devlet herkestir.Hükümet ise devleti yönetmiye talip olanlar ve yönetenlerdir.Devletin zaafiyati olmaz.Ama yönetenlerin olur,Hep karıştırılıyor Devlet ve hükümet,Hükümetler geçicidir.Devlet ise kalıcı.Burada kastedilen devlet derken hükümet kastediliyor ki çok kişi de böyle anlıyor.Devleti yönetenler istihbaratı sağlayamazsa bu olaylar ile birlikte asker ve polisimize de suikastler kaçınılmaz oluyor.İstihbaratınız kuvvetli ise olayı kaynağında bitirirsiniz.Çoğu ülkenin ajanları bu konuda eğitilmiştir.Hatta bazıları ileri gitmiş terör örgütlerinin içine kadar ajan yerleştirmişlerdir.Kaynayan Ortadoğuda kaynamayan nere var Türkiye amaç iç savaş çıkararak Türkiyeyi Suriyeye,Iraka çevirmektir,Bakın müslüman ülkelere hem birbiri ile hemde batı ile savaşıyor.Batı ile savaşmıyor dış güçler müslümanlardan hınç alıyor.Neden...Müslüman ülkelerin birlikte olamamaları yüzünden.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net