17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
VE GELDİ
27 Ekim 2015 Salı Bu yazı 24534 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bu sefer uzun bir maraton olmadı. Galiba bu yarışa bu sefer kısa mesafe koşusuydu demekte fayda var.

            Evet, kısa mesafe koşusu ile partiler ve adayları seçim sona yaklaştı ve ipi göğüsleme durumuna geldi.

            Seçim yapıldı bu güzel ülkemde ve hemen tüm partiler halkın ne demek istediğini anladıklarını ve halkın koalisyon dediğini okuduklarını tüm söylemlerinde beyan ettiler.

            Ancak, hemen hepsi de yine eylemlerine bunu yansıtmadı.

            Kimisi kısa süreli koalisyon için tekliflerde bulundu ve seçim hükümeti kurma gayretinde oldukları izlenimi verdiler.

            Kimsi kendilerine koalisyon teklifi ile gelinmediğini seçmenlerine anlattılar ve aslında koalisyon istediklerini söylerken asla kendilerinden böyle bir teklifi getirmediler. 

            Kimisi ortaya dört madde sundu ve dedi ki bu maddeler olmadan yani kabul dilmeden ben hiçbir oluşumun yanında olmam.

            Kimsi ile terör örgütü ile arasına mesafe koyamadığı ve onların uzantısı olduğu algısının giderilmesi için hiçbir şey yapmadığından Türkiye partisi olma şansını yitirerek bu koalisyon işinde olmadı.

            İktidar partisi ülke genelinde almış olduğu yüzde kırk bir oy oranı ile birinci parti olduğunu ve doğal olarak ve aslında zorunlu olarak koalisyonun kendi eksenleri etrafında olmasını bekledi ve diğer partilerin biraz da yine zorunlu olarak kendi yörüngelerinde olmasını istedi. Kendince haklıydı.

            Ancak bu milletin tercihiydi ve koalisyon sınırlarını son derce sıkı tutup bu işi bitirmeliydi. Halkın beklentisine cevap vermediği için hayal kırıklığı oluştrumadı desek yalan olur.

            Ana muhalefet partisi kendince koalisyonu çok ister bir görüntü sergiledi ama her fırsatta da liderleri bu işi ister görüntüsü verirken ikinci adamları aracılığı ile bu işe çomak sokmak için her şeyi yaptılar. Yani bir yandan ister görünürken diğer yandan iktidar partisine uzaklaşmaları için hep ortam verdiler. Bir ortaklık kurulurken aleyhte sözler ile birlik görüntüsü vermeyen ana muhalefette hayal karıklığı oluşturdu.

            Milliyetçi hareket partisi belki kendi savında en dik duran partiydi. Bu işe başta en başta yok dedi ve sonuna kadar yok olarak devam etti. Aslında elbette oda seçmenlerini en azından bir kısmını hayal kırıklığına uğrattı zira bir parti iktidar olmak için kurulur. Muhalefet için parti neden kurulsun?

            Kürt partisi görünümünden ve terör yandaşlığı konusundan uzaklaşamayan hatta uzaklaşmak istemeyen parti ise sırtını dayadığını iddia ettiği terör örgütünün ülke genelinde ne denli nefret edildiğini hesaplamakta zorlandı ve oda geçici bile olsa ona oy verenleri hayal kırıklığında doyurdu.

            Tüm bu şartlar altında gidilen seçimlerde galiba hayal kırıklığı partisi birinci partidir. Ama ne olursa olsun kesinlikle sandığa gidilmeli ve bir oydan ne olur anlayışından uzak bir oy benim oyum ve ben bu oy ile ülkemin geleceğine, evlatlarımın geleceğine oy vereceğim anlayışı hakim olmalıdır.

            Yerel anlamda adaylarımızın durumuna zaman zaman değindim. Artık son aşamadayız ama bir sonraki yazımda adayları bir kez daha ele almakta fayda var diye düşünüyorum. Şu kadarını bir kez daha söylemekte yarar var. Adaylarımız bu kısa süre içerisinde ciddi çalıştılar. Şahsi özelliklerini de çok güzel ön plana çıkardılar ve bu işi yapacaklarını bize gösterdiler. İnşallah bu safhada onların samimi tavrı, çalışkanlığı, memleket severliği vekilliklerinde de devam eder.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net