28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
SEÇİL(MEY)ENE
02 Kasım 2015 Pazartesi Bu yazı 25438 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bu kısa sürede ülkemin maalesef bir dayatmaya mecbur bırakıldığı ve seçime zorlandığını ve milletin iradesinin adeta hiçe sayılarak seçime zorlandığını daha önceki yazılarda belirtmiştim.

            Hani bazen olaylar olduğunda artık yapacak bir şey kalmadığını beyan etmek için “ olan oldu “ deriz ya işte öyle olan oldu.

            Seçim yapıldı ve bu yazıyı yazdığımda doğal olarak henüz seçim sonuçları belli değildi.

            Seçim yapıldı ve muhtemelen şimdi sizlerde bu yazıyı ol-kurken sonuçları biliyorsunuz.

            Tek başına bir parti eğer çoğunluğu sağlamış ve hükümeti kurma görevini almışsa mesele kalmamıştır.

            Eğer tek başına almışsa bir parti geçmişteki tüm didişmeleri ve söylemleri bir kenara bırakmış olmalı ve tüm ülkeyi kucaklamalı ve tüm ülkenin hükmetti olduğunu balkon konuşmasında yapmış olmalı.

            Artık sadece ülkenin bekası için çalışacağını beyan etmeli ve bu yolda adımlar atarak milletin kasında ki soru işaretlerini gidermelidir. Birlik ve beraberliğin sağlanması için çalışacağını deklare etmesi gerekmekte.

            Eğer millet bir önceki seçimden farklı bir şey düşünmemiş ve bu yolda kararını vermişse işte o zaman tüm partilere büyük iş düşüyor.

            Artık sen ben kavgası kesinlikle bir kenara atılmalı ve herkes taşın altına elini değil gövdesini koymalıdır.

            Ben büyük partiyim benin dediğim olacak anlayışından uzak ve sadece ülke gailesi düşünülerek en uygun birlikteliğin nasıl olabileceği üzerinde kafa yormalı ve bu yolda adımlar atmalıdır.

            Muhalefetin ise bana koalisyon teklifi ile gelmedi ki ben koalisyon isteyim anlayışından uzak düşünmeli ve ben koalisyon istiyorum kardeşim bu halk bana bu görevi vermiş ve ben bunu yapacağım düşüncesinde olmalıdır.

            Başta şartlar koyup bunlar olmazsa olmaz anlayışı ise asla doğru değildir. Bir araya gel ve hükümeti kur diyen milletin sözünün üstüne söz koymamalıdır. Tabi olarak ülke yönetimi ile ilgili düşüncesi olacak, planı olacak, programı olacak hatta ilkeleri de olacak ama bu işi ortada bir yerlerde buluşarak yapmak zorunluluğunda olduğunu bilecek.

            Hele bu devletin içinde meşru şekilde siyaset yapıp parlamentoya girecek partinin terör gibi gayri nizami şekilde örgütlerin esiri olmadığını göstermesi gerekenler ise ayrıca ve daha dikkatli olmak zorunda. 

            Kısaca vatanın birliği ve beraberliği ve bu milletin birlikte yaşamasının önüne geçme gayretinde olan her türlü paralel üçgen kare yâda terör gibi yapılanma ile her parti arasına mesafe koymalıdır.

            Genel de böyle iken yerelde de seçime giren adayların mutlaka artık birlik içinde olduğunu göstermesi lazımdır. Seçime girerken nasıl sen ben yok memleket var Kırıkkale var dendiyse seçimden sonra da aynı çizgi devam ettirilmelidir. Öyle bir vekillik yapılmalı ki kendi partisi değil muhalefet ona helal olsun işte vekil böyle olur demeli. Galiba bunun ilk adımı da bugünden tezi yok muhalefet partilerini ziyaret ederek seçime rakip olarak girdikleri vekil adaylarını basının ve halkın önünde kollarını galibiyet şeklide kaldırmak olmalıdır.

            Emin olun bunu yapan kazanmış vekil gerçek anlamda milletin vekili olduğunu gösterir ve gerçek manada kazanan olur.

            Sonucunu şuan da benim bilmediğim ama sizin bu yazıyı okurken bildiğiniz seçim ülkeme birlik ve dirlik getirsin.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  04-11-2015 - 09:59
SayınAli Dursun, önerinizde yorumunuzda can baş üstüne. İnşallah millete devlete hayırlı olur.Çok teşekkür ediyorum.
Ali Dursun  -  03-11-2015 - 22:47
Bu Akp nin başarısı değil bizzat Chp,Mhp,Hdp nin özellikle Mhp ve Hdp nin başarısızlığı ve Milliyetçi oylarında Akp yi tek başına iktidara taşımasıdır.Birde yazı bence daha iyi ve güzel olabilirdi.Her yazdığınız yazıda hiç vazgeçmediğiniz üçgen,dörtgen ve paralel gibi koymasanız bence daha iyi olurdu.Her görüşe saygıdan birlikten vatanın birliğinden dirliğinden bahseden Parti ayrımı yapmadan herkesi selamlıyorum diyen ülkenin vatanın birliğinden söz eden ve Kırıkkaledeki bütün sandıkları ziyaret eden ve sandık çalışanlarına kolay gelsin diyen Akp il başkanı Mürsel AKÇAY önceki belediye seçiminde olduğu gibi bu seçimde de çalışmalarını aksatmaması da ayrı bir takdire şayandır.Chp vekilleride sandıkları gezmesine rağmen Mhp den kimseyi sandıkları ziyarette göremedik yoksa biz yanlış gördük bazılarına gidip bazılarına gidemediler mi yoksa.Neyse kazanan vekillere hayırlı olsun kaybedenlere geçmiş olsun. Umarım ülke ve Millet kazanır.Sayın kazanan vekiller Kırıkkalenin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlarda Kırıkkaleyi sanayi kenti haline gelmeyi sağlayabilirler inşallah.Bu arada tarım ve hayvancılıkta unutulmamalı...
Demet Yardımcılı  -  02-11-2015 - 20:10
Elinize sağlık çok yerinde ve güzel yazı olmuş herkes üstüne düşeni alır tek başına ve cok fazla farkla iktidar olan AKP içinde hayırlı olsun inşallah kazanan millet olur
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net