19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
BÖLÜCÜ VE YIKICILARIN BİATİ GEREKİR
04 Kasım 2015 Çarşamba Bu yazı 24547 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 Bir şey olup bittikten sonra akıl veren de çok olur, olanları kendi düşüncesiymiş gibi sunan da çok olur.

            Bir seçimin ardından seçimin anatomisini çıkaranlar ve adeta kadavraya ameliyat yapanda bulunur.

            Hata geçmişten ders alınarak bertaraf edilir. Hata insanlar içindir ve elbette hata yapılacaktır. Ama insan bu hatadan ders çıkarıp bir daha yapmama kararı aldığında hatasından dönmüş olur.

            Siyasi partileri de insana benzetmek ve bu hatalardan ders almasını beklemek hiçte yapana atılacak konu değildir.

            Seçim bitti kazanan kazanmayan galiba külahını veya takkesini önüne alıp ben ne yaptım nerede doğru yaptım da bu işi başardım bir daha nasıl başarmak için bu “iyi”lerimden ders alayım diye düşünürken, hezimete uğrayanlar da nerede hata yaptıklarının muhasebesini yapmak zorundadır.

            İktidar partisi hiç kimsenin “aslında ben biliyordum” diyemeyeceği kadar ezici bir çoğunluk sağladı. Siyasetle uğraşan kim olursa olsun hatta en tepedekiler bile bu sonucu kestiremedi.

            Ana muhalefet partisi ise iki vekil daha aldı ve liderleri oyumuzu artırdık dedi ama bu artırma iktidar getirmediği için ne kadar başarıdır bunun takdiri galiba o partiye oy verenleredir. Ama bir başarı veya başarısızlık varsa liderin öncülüğünde kaç seçime girildiği ve ne sonuç alındığına bakıldığında ne olarak anlaşılır.

            Milliyetçi Hareket partisi vekil ve oy sayılarını azalttı. Kimine göre koalisyon yapması gerekirken yapmadığından oldu kimine göre ise artan terör olaylarında iktidar partisinin şahin tutumu sayesinde milliyetçi hareketin yapması gerektiği düşünülenleri iktidar yaptığı için bu sonuç alındı.

            Terör örgütü siyasi uzantısı olduğunu ret etmeyen parti ise hatasını neredeyse baraja takılacak oranda oy alarak ödedi. Yurt dışı oylar olmasa baraj altında kalacaktı. Bu parti eğer hala Türk siyasi hayatında olacağını düşünüyor ve iddia ediyorsa mesafesini korumalı ve geleceğini ona göre şekillndirmelidir. Aksi durum bir daha seçilme şanslarını sıfıra indiri.

             Bu sonucu kimse kestiremedi demiştim. Bu kestiremeyenlere her seçimden sonra en yaklaşık biz bildik diyen anket şirketleri de dahildir. Onlar bu işte galiba en çok yanılanlar oldu. Demek ki millet sağ gösterip sol vurmakta mahirdir ve bunu galiba bu seçimlerde çokça anket şirketlerine yaptı.

            Ben ciddi şekilde anket şirketlerini takip ettim. Hiç birisi bu sonuca yaklaşamadı bile.

            Sonucu kestiremeyenlerin arasında galiba en önemli yeri iktidar muhalifi medya almaktadır.

            Medya bu seçimde sınıfta kaldı. Doğal olarak kendi düşüncelerini algı operasyonu olarak okuyucularına veya izleyicilerine yansıtacaktır. Bu normal olandır. Ama tutup ta sen manşete beyin resmi koyup “yanınıza almayı unutmayın” diye manşet atıp, halkı küçük görürsen öyle de yanılır yarı yolda kalırsın.

            Bazı haber sunucular bu sonuç çıktığında ben öngörmüştüm dese de resmen yalan söylemiş olurlar. Haber hastası bir insan olarak bu sonucu görmedikleri gibi nasıl ve ne şekilde çalıştıklarını yakından benim gibi sizlerde izlediniz.

            Seçim neticelendi ve Kırıkkale üç vekil ile iktidara destek verdi. Bu destek inşallah bakanlık ile de taçlanır. Kazanan Kırıkkale olur. Tıpkı kazananın ülkemiz olması temennimiz gibi bunu da temenni ederiz.  

            Hayırlı olur inşallah ve ülkem artık dışta yabancı ülkelerin bölücülüğü, içte terör ve paralel yapı gibi yıkıcı unsurların heveslerini kursaklarında bırakır. Birliğe ihtiyacımız var ve bu birlik terörün ve paralel, üçgen, kare her türlü yapılanmanın ülkeme kesin biat etmesi ile ülkemin şahlanmasına vesile olur.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  05-11-2015 - 10:44
Sayın YORUMCU; eleştiriniz baş üstünde herkesin elbet birdüşüncesi olacak sizde düşüncenizi paylaşacaksınız. Aslında yapılan her yorum akarşılık vermek çokta uygun değil ama bir kelimenize takıldım. Tutarsız demişsiniz. Galiba benim ne iş yaptığımı bildiğinize göre beni de tanıyorsunuz. Tutarsız derseniz bende emmioğlu orda kal derim. Beni tanıyorsanız tutarlı olduğumu bilrisiniz. Yazımda da tutarsız bir yer yok. Başta ded,m sonda da dedim. Ülkemize hayırlı olsun ve kim bir çivi çakacaksa memleketime ülkeme ona başarı diledim ve dedim ki artık senlik benllikten sıyrılıp devlete devlet gibi itaat edip saygı duyup ona göre davransın herkes. işte turalılık budur. Dünde dedim bugünde diyorum. Herkes devletin yüceliğini bilmeli ve ona göre adım atmalıdır. İnşallah yüz yüzede konuşuruz. selamlar
YORUMCU  -  04-11-2015 - 13:15
Fazlı bey; \" inşallah bakanlık ile de taçlanır\" diyorsunuz. Peki Kırıkkale geçtiğimiz yaklaşık 10 yıllık süreçte bakanlık ve hatta başbakan yardımcısı çıkartmadı mı? Elinizi vicdanınıza koyup Kırıkkale\'de şunu yaptılar diyebileceğiniz en ufak bir faydaları oldu mu? İki cami restorasyonu dışında.. Koskoca adamlar Kırıkkale için mi çalışsınlar yahu diyorsunuzdur belki de.. Peki bu adamların ülke için neler yaptıklarına bakalım isterseniz birlikte.. Yıllarca ayağınızda postal peşinden koştuğunuz, mücadelemiz uğruna yüz binlerce silah arkadaşınızı şehit verdiğimiz, devletine kurşun sıkan terör mensuplarını davul zurnayla karşılayanlar kimlerdi? \"Montaj\" denilen ama araştırılması için verilen meclis önergelerini reddeden partinizin tapelerinde \"ben o kıytırık şehirden aday olmam\" diyenler kimlerdi? Sonra memleketi değil de -neredeyse- özerkliğini sayelerinde ilan ettikleri şehirlerin birinden aday olanları hatırlayabildiniz mi? Tutarsızca başladığınız yazınızın son satırlarında da tutarsızca devam ettiğinizi esefle okumaktayım. Tıpkı kazananın ülkemiz olmasını temenni edip hemen ardından bu ülkeye hizmet etmek dışında gayesi bulunmayan insanları, yıllarca kol kola yürüyüp sonrasında vatan haini ilan eden, yahu o halde araştıralım diye meclis araştırması açılsın tekliflerine hayır oyu kullanan partinizin tutarsızlığı gibi... Vesselam..
Fazlı  -  04-11-2015 - 10:02
Sevgili Ali Dursun Bey yine Bazı kelimeler mükerrer olmuş ama dikkat çemek gerek diye düşündüğümdenir.Selam saygılar
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net