17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
YENİDEN ŞEKİLLENEN ÜLKEM
11 Kasım 2015 Çarşamba Bu yazı 29414 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Seçimlerin sonuçlanması ile benim güzel ülkem yeni bir yapılanma ile yoluna devam kararı aldı.

            Bu yeni yapılanmanın içerisinde her şeyden önce mutat faaliyetler var. Nedir bunlar dendiğinde; Meclisin en yaşlı üye başkanlığında açılması ve daha önce mecliste olan veya meclis genel kurulunun hayalini kurup sıfır kilometre ile meclise ayağını basan vekillerin yemini var.

            Meclis başkanını seçecek ilk adımda. Belki bu ilk adım yeni dönemin de ilk sinyallerini verecek. Yani Mevcut sistemden yani parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçme taraftarı olan biri meclis başkanı olacak ve bu yolda parlamento içinde çalışmalarına başlayacak.

            Yâda meclisin devamından yana olan biri meclis başkanı seçilecek ve partisi zorlasa bile başkanlığa geçmeyi ağırdan alacak.

            Bir sonraki mutat faaliyet ise hükümeti kurma görevini verilmesi ve hükümetin kurulması. Burada sürpriz bir durum yaşanması olası değil. Zira Akparti çok büyük çoğunlukla mecliste hükümeti kurma görevini zaten garantilemiş ve buna bağlı olarak mevcut Başbakan yine Başbakanlık koltuğuna oturacak.

            Bir diğer aşama hükümetin kurulması aşamasıdır ki daha öncede belirttim inşallah meclise üç vekil göndermiş ve dördüncü defa seçilen vekilimiz başta olmak üzere vekillerimizden birini bakan görmek hakkımız diye düşünüyorum. Daha önce bu talebi ilk dile getirdiğimde gelen yorumlar “daha önce bakanımız vardı da ne oldu” yönünde idi ve ben bunlara şimdi girmek istemiyorum. Girmemem bu konudan uzak kalmak veya yorumları haklı aksız çıkarmamak için değil sadece bu aşamada bunlardan uzak ilime bakanlık beklemememdendir.

            Evet bunlar mutat faaliyetlerdi.

            Birde yeni dönemde beklenen veya olması gerekenler vardır.

            Bunların başında bölücü terör örgütüne karşı yapılan bitirme operasyonlarıdır. Her seferinde dedim ve diyeceğim ben çözümden yanayım. Ömrünün büyük kısmını vatan savunmasında görevlere vermiş ve devletten tarafa tarafı olan biriyim ama bu terör artık bitsin diyenlerdenim. Tabii ki ver kurtul ile değil. Ama samimi çözme gayreti ile bu iş bitmeli.

            Ancak; bu işi vatanı bölme sevdasından geri adım atmayan terör örgütü sürdürmek isterse yeni dönemde onlara da mevcutta olduğu gibi en ağır şeklide gereken yapılmalıdır.

            Bir diğer konu ise paralel yapılanma ile devletin bekası üzerinde oyun oynama gayretinde olanlara karşı mücadeledir. Bu mücadele de hızla yargılama yapılarak ve hızla sonuç alınacak şekilde devam etmelidir. Suçlu ile suçsuzun ivedi tespiti ile suçlu olan devlet içinde devlet olanlara ağır şekilde ceza verilmelidir.

            Bir başka mutat olmayan ise galiba içte ve dışta devletin tökezlemesi için dua eden entrikalar çevirenlere birlik olara en ağır cezanın verilmesidir. Seçimlerden önce devlet olduklarını unutan bazı devletçiklerin ülkem üzerinde nasıl oyunlar oynadığını ve bu oyunları oynarken ne denli içten özellikle medyadan destek aldıklarını gördük. İşte bu ittifakın çökmesi için devletin tüm kurum ve kurulları ile birlik içinde olduğunu dosta düşmana göstermesi lazımdır.

            Seçimler ile yeniden şekillenen ülkemde mutat faaliyetler bir türlü rayına girer ve yürür. Ancak mutat olmayan iç ve dışa karşı hainlerin bertaraf olduğunu da inşallah Rabbim herkese gösterir. Birlikten kuvvet doğar ve bu kuvveti ne terör ne farklı yapılanma yıkabilir.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Çimen Çetin M.  -  16-11-2015 - 23:21
Yazılarınızı uzun zamandır belki altı yedi yıldır takip ediyor ve takdir ediyorum. Yeni Türkiye yeni hükümet dilerim bu devlete mutluluk getirir ve bunun için herkes elinden geleni yapar. Sizde inşallah artık paralel yapı ve terör Hakkı\'nda artık yazı yazmak zorunda kalmazsınız.
Serkan Canl  -  16-11-2015 - 14:15
Eğer birileri bu Türkiye\'nin geliştiğini büyüdüğünü nasıl dünya üzerinde kendini kabul ettirdiğini görmüyorsa bu onların eksikliği. Helal olsun ülkem ve onların kahraman yöneticilerine. Tabi olarak mücadele edecek her türlü devlet düşmanlarıyla.
Fazlı  -  16-11-2015 - 12:02
Saygıdeğer İsa Bey; Evet. Ama bu evette çok şey var. herşeyden önce Basının susturulnasına karşıyım.Basın özgür olmalı. Ama bu özgürlükte devletin organlarına hakaret mi olmalı? Efendim hakaret eden mi var denilebilir. Lütfen bir yorumu bir haberi dinlerken okurken izlerken tarafsız bir gözle bakın. Kim kime neler diyor. Hangi taraftan olursa olsun devletin ve milletin birliğine bir hakaret varsn ben buna karşıyım. En azılı terör örgütüiçinde bu böyledir ama aynı zamanda kişisel yorumdur dediğiiz hakretler içinde bu böyledir. Yani devletin organları ile alay edip hakaret ediyorsa biri veya bir kuruluş ben buna da evet yapsın ne olacak dermiyim diyebilirmiyim? Benim ölçüm vatan millet devlet bayrak ve ezan dır tıpkı siz ve sizin gibi düşünenlerin olduğu gibi. Birde siz biz meselesini kaldırmak lazım derken hala siz 49.5 aldınız ama karşınızda 50.5var dendiği gibi. Bir bütün olursak dünyaya biz varız deriz. Bölünüp parçalanarak değil. Şimdibu sözlerim doğrumu değil mi. Evet veya hayır.
İsa  -  15-11-2015 - 01:22
Doğru Yeni Türkiye yeniden şekilleniyor ama nasıl basına tv ye kayyum atılarak kanallar paralı parasız kanallardan Türksat denen kime hizmet ettiğı belli olmadan tv ve radyoları çıkarılarak yapılıyor.Bu kanallar illa ki birilerinin fikirinde olmak zorunda değil bugün bu kanallar kapatılır yarın bu kanalları kapatanların ve yan tutanların hep gazeteleri hem tv leri kapatılı.Türkiye bu kafayla değil ileri çok çok geriye gider ve nefret tohumlarıni ekenler birgün bu tohumların büyüyüp kendine döndüğünü görürler.Siz ve sizin gibilere gönlünü ve ekranını açan gazetelerinde kapattıgında eyvah demeyin Çünkü benim fikrimde olmayanı sustururum ve elimdeki imkanı bu şekilde kullanırım denirse bundan bütün ülkedeki basında halka tv lerce nasibini alır ama bunun sonu neye gider kestirmek zor olur.Evet buyrun sizin ya sizlerin istediği yasaklarla bütünleşmis bir Türkiyemi.Benim istediği bu şekilde bir Türkiye değil.Benim fikrimde değil diye kapatılması taraftarı olman,Siz ve bu gazeteyi okuyanlar buyrun tepkiniz nedir?Evet ya ds Hayır.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net