27 Mayıs 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
  YAZARLARIMIZ
İĞNEYİ KENDİNE ÇUVALDIZA BAŞKASINA BATIR
16 Kasım 2015 Pazartesi Bu yazı 16984 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kıymetli okuyucularım,

Bugün ki yazımızda biraz öz eleştiri yapmak gerekli olduğuna inanarak kaleme alıyorum. Kırıkkale’nin çarşı ve pazarlarında dolaşıyorum, esnafların ziyaretinde bulunuyorum, alışverişler yapıyorum. Berberlerinde tıraş oluyorum, çay ocaklarında sohbetler edip çay içiyorum. Ve şu tespitlerde bulunuyorum:

Şehir halkının her köşesinde manevi ve milli duyarlılığın çok yüksek olduğunu gözlemliyorum. İnsanlarımızın milliyetçi ve ülkücü kadroların vatanseverliğinden hiçbir kuşkularının olmadığını hatta pek çoğunun “bizde milliyetçiyiz, ülkücüyüz” dediklerini bir kısmının da “biz de eski ülkücüyüz” sözlerini bizzat kendi ağızlarından duymaktayım. Öyle ise bu insanların “seçme ve seçilme zamanı” nereye kaybolduklarını tercihlerinin neden milliyetçi, ülkücü görüşten yana kullanmadıklarını iyi analiz edebilmeliyiz. Böylesine duyarlı ve hassas olan bir şehirde niçin milliyetçi kadrolar seçilmiş milletvekili çıkaramıyoruz? Neden belediye başkanları çıkaramıyoruz? Sorusunun cevaplarını bulmalıyız ve halkımıza bunların cevaplarını anlatabilmeliyiz.

Saygıdeğer okuyucularım, asıl olan dava ve inançlardır elbette ki bu dava ve inançların temsilcisi olan liderlerde çok önemlidir. Fakat insanoğlu nasıl fani ise lider olan insanlar da öyle fanidir. Liderler gider veya değişir fakat hakka ve hakikate dayalı davalar kalıcıdır. O halde davaya sahip çıkmak lazım gerekmektedir. Eski ülkücüyüm lafındaki eski atılarak samimiyetle ülkücüyüm demek lazımdır.

“Ülkünün ulaşılacak son hedef olduğunu, ülkücülüğün ise bu  hedeflere ulaşabilme noktasındaki bütün zorluklara sabırla göğüs geren bir birey olduğu unutulmamalıdır.”

Milliyetçi ve ülkücü kadroların yaşantıları ve hareketleri ile yüce dinimiz İslamin ahlaki çizgisinde Müslüman Türk ecdadımızın örf ve adetlerinin temsilcileri olması gerekmektedir. Şahsen ben milliyetçi ve ülkücü kadroların samimi inançlarının halkımıza iyi anlatılması ve yaşantımızla bunun gösterilebilmesi durumunda tablonun çok farklı olacağına canı gönülden inanmaktayım.

Takdir rabbimden tedbir biz kullardandır. Selam ve saygılarımla.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sevda Vapur
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Musa Hacıbaloğlu
Gülüş Teke
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net