16 Temmuz 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
İlmek İlmek Dokuyoruz
İlmek İlmek Dokuyoruz
834 Konut Satıldı
834 Konut Satıldı
Yiğit'e Son Görev
Yiğit'e Son Görev
Şampiyona Görkemli Kutlama
Şampiyona Görkemli Kutlama
  YAZARLARIMIZ
İMAJ
26 Kasım 2015 Perşembe Bu yazı 15027 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bu adam kim ?                                                                                                                     Kısa bir süre önce katıldığımız bir yakınımızın nikah töreninde çektirdiğimiz fotoğrafı elime aldığımda böyle bir cümle döküldü  gayri ihtiyari dudaklarımdan. Hani nikah salonlarında onayınızı aldıktan sonra anında basılan fotoğraflar var ya onlardan söz ediyorum.                                               

Çerçevenin kapağını kapattığınızda üzerinde şehrin belediye başkanının kallavi bir resmi var. İçeriğe uygun iki satır şii , esprili birkaç çizim yada insanın içini açan güzel bir manzara ,bir buket çiçek resminin  çok yakışacağı yerde... Muhtemelen pekçok kişinin güzel bir anı olarak saklayabilecekken  içindeki fotoğrafı aldıktan sonra yırtıp atacağı kapaklı bir karton  çerçeve işte. Bilmiyorum ki günümüzde seçim  kampanyalarında görsel ve yazılı basının sayesinde kendilerini yeteri kadar tanıtan belediye başkanları neden böyle bir şey yapar. Sokağa çıkıp bir dolaşsalar zaten vatandaşların yüzde doksan beşinin onları tanıdıklarını görecekler. Belki bazılarına önemsiz gibi gelebilir bu ince ayrıntı. Ama karşınızdaki kişinin görüntüsüyle değil  vasıfları ile kendisini tanıtması açısından önemli bir detay         Madem bir incelik bir jest yapıyorsunuz, bunlar sizin görüntünüzü  değil vizyonunuzu yansıtacak, estetik, göze hoş gelen şeyler olmalı değil mi? Daha doğrusu yıllar sonra nasıl hatırlanmak istersiniz? Mesela asırlarca cihana hükmeden padişahlar sağa sola resimlerini astırmak yerine herbiri bir sanat harikası olan tuğralar kullanmışlar. Sanata sanatçıya sahip çıkmışlar. Bu gün onların sayesinde ecdadımız hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Geleceğe unutulmaz eserler bırakan büyük sanatçıların tercihi ise genellikle “Alamet-i Farika” denilen küçücük işaretler koymak olmuş, eserlerinin bir köşesine. Konunun uzmanı olmayanların ilk bakışta fark bile edemediği küçücük işaretler...  Ortaya güzel, iyi bir iş çıkarmışsanız zaten ilk görüşte insanlar soruyorlar: Bunu kim yapmış? diye. Yapılanı yapanı araştırıp öğreniyor,takdir de ediyorlar.(Malumunuz olduğu üzere ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz!)                                   İyi bir siyasetçinin de yapması gereken budur sanırım. Tarihe nasıl bir iz bırakmak istiyorsanız, o temayı öne çıkarmak daha doğru değil mi? Vizyonunuz, duyarlılığınız nedir ? Çevre sorunları mı? Sağlıklı yaşam mı? Doğal güzellikleri mi seversiniz? Yoksa sportmen misiniz ? Sanatsever misiniz? Edebiyata düşkünlüğünüz mü var? Kimsiniz siz? Yoksa niye yırtıp atmasınlar ki! Müslüman memleketiyiz  Elhamdülillah! İnsanlar babalarının resmini bile asmıyor çoğu zaman.                


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşçı YIKILMAZ
İdris Aykul
Şevket ÖZSOY
Nesrin Bulat
Nusret Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net