26 Ocak 2021 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
  YAZARLARIMIZ
Düzeltme ve Cevap Metni
28 Kasım 2015 Cumartesi Bu yazı 19885 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kalehaber.net isimli internet gazetenizde 12.11.2015 tarihinde yazar Oktay KlRLANGIÇOGLU'nun "Her Telden" adlı köşesinde yayımlanan "Türk Milletinin Kanını Emen Yahudi" başlıklı köşe yazısında M60A1 Tank Modernizasyon Projesi ile ilgili müvekkil Kurum aleyhine yer alan bilgilerde gerçeğe aykırı ifadeler kullanılarak kuşku yaratılmaya ve gerçekler saptırılmaya çalışılmaktadır.

Bu noktada, aşağıda açıklayacağımız hususlar göz ardı edilerek köşe yazısında yer alan salt iddia ve varsayımlar barındıran ifadelerle Müvekkil Kurum ve personelinin itham edilmesi internet gazetenizin kötü niyetinden başka bir anlam ifade etmemektedir.

Keza, MKE Kurumu 2007 ve 2008 yıllarında, 8 ay boyunca, Başbakanlık, Maliye, Sanayi ve Ticaret Bakanlıkları müfettişlerinden oluşan bir heyet tarafından proje ile ilgili iş yapan Fabrikalardan Genel Müdürlüğe kadar proje kapsamında derinlemesine incelemeye tabi tutulmuş, inceleme sonucunda; "Kurumun söz konusu projede zarar etmediğini, Kuruma proje kapsamında 26 milyon $Tık yatırım yapıldığını, Kurumun en kötü senaryoya göre dahi 8 Milyon TL kâr ile projeyi kapatacağını" ortaya koyan müfettiş raporu hazırlanarak Başbakana sunulmuş ve rapor onay almıştır.

Ayrıca, M60A1 Tank Modernizasyon Projesi 10 Nisan 2008 tarihinde TBMM KİT Komisyonunda tekrar görüşülmüş, proje kapsamındaki işlemler bir kez daha ibra edilmiştir.

MKE Kurumu Genel Müdürlüğü, 08/06/1984 tarihli ve 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname kapsamında bir İktisadi Devlet Teşekkülü olarak kendisine verilen görev, yetki ve sorumlulukları, yürürlükte bulunan kanun ve mevzuat çerçevesinde yerine getirmekte olup, ülkemiz sanayisinin gelişmesinde bir EKOL oluşturmuş ve sanayimizde LOKOMOTİF rolü üstlenmiştir.

"Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırması çerçevesinde İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından Türkiye'deki şirketlerin üretimlerinden yaptıkları satışları veri alarak yapılan sıralamaya göre 500 büyük şirket içinde Kurumumuz, 2014 yılında 139. büyük sanayi kuruluşu olmuş, Kamu Kuruluşları sıralamasında da 8. sırada yer almıştır.

Bu nedenle, kaynağı belli olmayan bilgilerle müvekkil Kurum ve yöneticilerini suçlayan ifadeler içeren köşe yazısı ile ilgili iş bu cevap ve düzeltme metnini kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Ocak 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net