19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
NERDEYDİNİZ O ZAMAN
17 Aralık 2015 Perşembe Bu yazı 26924 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Söze nereden başaklayacağımı düşünürken bazen yıllar öncesine gidip, Bulgaristan’da Türklere yapılan zulüm ile zamanın ileri görüşlü Türk devlet adamlarının kapıları açıp yol vermesiyle lada marka araçlarına alabildikleri yatak yorgan ve giysileri ile ülkemize sığınanları düşündüm.

            Bazen ülkemize sığınan Suriye vatandaşlarının her köşedeki kırmızı ışıkta geç kızlarını, daha yürümeye yeni başlamış ağzı süt kokan çocuklarını nasıl dilenmek zorunda kaldıklarını düşündüm.

            Bazen ise Aylan bebeği düşündüm ve tabi ağabeyini ve tabi aynı yaştaki arkadaşlarını düşündüm nasıl dalgaların cansız bedenini kıyıya vurduğunu düşündüm.

            Ve ekranlarda sırtına bir yorgan sarıp, birkaç parça eşya ile Diyarbakır sokaklarında Sur ilçesinden kaçıp yeni bir kalacak yer arayanları.

            İşte o haberleri gazeteden okuyup ekranlardan gördüğümüzde karşımıza birde Silopi ve Cizre’den kendilerine gelen mesaj ile hizmet içi eğitime çağrılan öğretmenlerin nasıl ellerinde bavulları birkaç günlüğüne de olsa memleketlerine analarının sıcak çorbasını içmeye gittiklerini düşündüm.

            Arkadaş hangi ülke de yaşıyoruz. Hangi memleketin çocukları bu okula gidemeyenler. Hangi memleketin içinde bu kadar okul yakıp, cami yakıp insanları rahatsız eden hain vardır.

            Babalar dükkanı açacak ticaret yapacak ki evine bulgur alsın pirinç alsın yağ alsın ki evdeki anne bebelerine bunu yemek yapıp aş eylesin sofra kursun. O çocuklar karnını doyursun ki okullarına gittiklerinde zihinleri açık olsun.

            Efendim hendek siyaseti yapıyorlarmış. Yere batsın sizin siyasetiniz. Bu siyaset ile okul yakıp çocukları eğitimsiz bırakmak, bebeleri mamasız, anneleri çaresiz bırakmak kimin işine gelir.

            Efendim öğretmenler bölgeyi terk etmemelilermiş. Bölgede kalmalılarmış. Elbette doğrusu bu öğretmenler tatil ve zorunluluk dışında eğitim verdikleri çocukları terk etmemeliler. Terk etmesinler diye kim söylüyor. Bölgede hendek siyasetini direne direne kazanacağız diyen ve batıyı karanlığa gömmeyle tehdit eden meclisteki siyasi uzantıları. Peki adama sormazlar mı bu bölgede kaç öğretmen öldürüldü, kaç öğretmen dağa kaçırıldı, kaç öğretmen tehdit edildi, kaç öğretmen eğitim verdikleri bölücü örgütçe kandırılmış çocuklar tarafından dövüldü. İşte o zaman nasıl ortalığı birbirine katıp, Kandile gidip, sokaklarda gösteri yapıp, destekçi yayın organlarına çıkıp, Diyarbakır’da grup toplantısı yapıp neden demediniz bu öğretmenler bizim evlatlarımızın ışığı, bu polisler, bu askerler bizim emniyetimiz için buradalar onlara dokunmayın dokundurmayız diye neden demediniz.

            Sokaklara hendek kazıp bu devlete meydan okuyanlar elbet cezasını bulacak, hendekle cami yakmakla okul yakmakla bir yere varamayacaklar bu da kesindir. Onlara destek verip yarım ekmeğini onlara verenlere yada bebelerini polise taş atmaya gönderen Molotof kokteyli ile çocuklarını kardeş edenlere değil sözüm ama o bölgede birde masum insanlar var. Yazık bu insanlara. Ellerinde birkaç eşya ile bilinmeyene yolculuk yaptırılmak zorunda kalanlara. Bunlara yazık.

            Bu olaylar ve hendek siyaseti bölge halkına hizmet etmiyorsa bu bölücü örgüt ve onun siyasi uzantısı kime hizmet ediyor acaba?

            Bugün şehit olan kahramanlarımızdan biri Kırıkkaleli. İçimize kor düşürenlerin akıbetini Rabbim’in kahhar sıfatının etkisine bırakıyorum. Rabbim mekanını cennet eylesin ve başımız sağ olsun. İnşallah son olur. Şahadet konusunda bir kez daha ve uzunca yazacağım düşüncelerimizi inşallah.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Doktor  -  29-12-2015 - 20:53
emin yalçınkaya istiyorki yazar tüm yazılarını onun istediği gibi yazsın. Yani kişiye özel. Herhalde bilmiyor yazarlar siyasal sosyal ve kültürel konularda kendi görüş ve düşüncelerini yazıya dökerler. Okuyucu kitlesi bunu beğenir yada beğenmez düşüncesi varsa karşıt fikrini yazar. ama bu arkadaş öyle değil ille de su ya sabuna dokunacaksın diyor da başka bir şey demiyor.
Fazlı  -  29-12-2015 - 14:29
Sayın A.Vural size sadece sonsuz teşekkür ettiğimi bildirmek isterim. Eyvallah. Allah razı olsun. Sayın Yalçınkaya yapsın yorumunu yapsın ama haksızlık yapmasın benim sıkıntım yanlış anlaşılmak. Tekara teşekkür ederim.
a.vural  -  28-12-2015 - 20:58
sayın emin yalçınkaya yazarımıza haksızlık yapıyorsunuz suya sabuna dokunsa ne olacak sanki yazarımızdan bahsederken Türkiyede yetkili biriside suya sabuna dokununca bir şeyler duzelecek yazarımız bencede gunluk yazı yazıyor vede gayet guzel konularada değiniyor tabi yıllarca akp içindede yönetici olarak çalıştığı içinde taraflı olması da gayet normal ki tarafsız yazı yazmak içinde azami gayreti gösteriyor siz üzum yemek istemiyorsunuz bağcıyı dövmeye gelmişsiniz ama yazarın bilgisi sizden fazla gibi sizde benim gibi dört tane yorum yapınca Türkiyeyi kurtaracağını zannediyorsun haydi hodri meydan gunluk gazete yazısı yaz sen suya sabuna dokunda görelim saygılar
İsa  -  26-12-2015 - 23:19
A.Emin Yalçınkayanın fikrine aynen katılıyorum.İstikrar diyenler nerede kaldı istikrar.500.000 e yakın insan göç etti deniyor doğruysa Kırıkkalenin iki katından fazla insan demek çözüm bu mu?Sadece ögretmenler mi göç ediyor.......
A.Emin YALÇINKAYA  -  24-12-2015 - 13:57
dugusal ve güzel şeyler yazıyorsunuzda size her zaman söylediğim gibi suya sabuna dokunmuyorsunuz sayın yazar. öncelikle ülkemizde şu an yaşanan sıkıntılardan bahsediyorsunuz ama bu sıkıntılara sebep olan çözüm sürecinden bahsetmiyorsunuz,askeri ve polisi karakollara baglayıp operasyon yaptırtmayan yöneticilerden bahsetmiyorsunuz,asfalt yolların altına bomba döşeyen müteahit görünümlü şerefsizlerden bahsetmiyorsunuz,çözüm diyerek pkk militanları karakolların önünden elini kolunu sallaya sallaya gitmelerine izin verenlerden bahsetmiyorsunuz 2004 yılında apoyu idamdan kurtaran siyasilerden bahsetmiyorsunuz, siyaseti akp de ögrenen sizlerin ögrenecek daha çok şeyi var. vesseelam............
Suçlu polis mi öğretmen hanım!  -  21-12-2015 - 14:56
Soyadını vermeyen Sevgül öğretmen, evine döndüğünü ama şimdi vicdan azabı çektiğini söylüyor: \"Aslında son bir hafta oldukça sakindi. Çok tuhaf geliyordu ama her şey normale dönmeye başladı diye düşündük. Öyle ki İnsanlar artık akşamları da dışarıya çıkıyordu. Pazartesi sokağa çıkma yasağı ilan edilecek diye bir söylenti çıktı. \"Okul müdür yardımcımız bizlere mesaj gönderdi. Biz de yasak çıkar burada kalırız endişesiyle apar topar çıktık. Otogara gittik. Herhangi bir sorun yoktu ama bir anda tomadan gaz atıldı, havaya ateş açıldı. Sokak aralarından ilçe dışına beş km yol yürüdük. \"İnsanlar bize \'Gitmeyin, neden bizi terk ediyorsunuz\' diye tepki gösteriyordu. Çocuklar da \'Öğretmenim gitmeyin, siz giderseniz bu sefer çok daha kötü saldıracaklar\' diyordu. \"Kendimi çok kötü hissettim. Ailem Diyarbakır\'da. İki arada kaldım. Şimdi de Cizre\'yi terk ettim diye vicdan azabı çekiyorum.\"
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net