27 Mayıs 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
  YAZARLARIMIZ
BİZİ BÖYLE BOZDULAR
24 Aralık 2015 Perşembe Bu yazı 21943 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Dünyanın ilk Türk güzeli Hristiyanlığın zaferidir!

 

1932 yılında Cumhuriyet gazetesi bir güzellik yarışması tertipler. Türkiye’nin bu ilk güzellik yarışmasını Keriman Halis kazanır. Türkiye’nin ilk güzellik yarışmasını kazanan 19 yaşındaki Keriman Halis, aynı yıl 28 ülkenin katılmasıyla Belçika’nın Spa şehrinde gerçekleştirilen dünya güzellik yarışmasına Türkiye’yi temsilen gönderilir.

İlk kez bir Türk kızı dünya güzellik yarışmasına katılmıştır. Herkes yarışmanın sonucunu merak etmektedir. Her ülkeden gelen katılımcılar günlerce Belçika’nın Spa şehrinde çeşitli kişilerle görüşür ve konuşurlar. Derken yarışma günü gelir ve ülkelerini temsil eden kızlar jürinin önüne sırayla gelip, puan toplamaya çalışırlar. Bütün katılımcıları izleyen jüri üyeleri puan değerlendirmesi yapmak üzere başka bir salonda toplanırlar. Başkan kürsüye gelir ve jüri üyelerine şu konuşmayı yapar;

“Sayın jüri üyeleri, bugün Avrupa’nın, Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 

 

1400 senedir dünyâ üzerinde hâkimiyetini sürdüren İslâmiyet artık bitmiştir. 

 

Onu Avrupa Hıristiyanları bitirmiştir. Elbette Amerika’nın ve Rusya’nın hakkını inkar edemeyiz. 

 

Neticede bu, Hıristiyanlığın zaferidir. 

 

Müslüman kadınların temsilcisi, Türk güzeli Keriman, mayo ile aramızdadır. 

 

Bu kızı zaferimizin tacı kabul edeceğiz, onu kraliçe seçeceğiz.

 

Ondan daha güzeli varmış, yokmuş bu önemli değil

 

Bu sene güzellik kraliçesi seçmiyoruz.

 

Bu sene Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz.

 

Avrupa’nın zaferini kutluyoruz.

 

Bir zamanlar Fransa’da oynanan dansa müdâhale eden Kanûnî Sultan Süleyman’ın torunu işte mayo ve sütyen ile önümüzdedir. 

 

Kendini bizlere beğendirmek istemektedir.  Biz de bize uyan bu kızı beğendik, Müslümanların geleceği böyle olması temennisiyle, Türk güzelini dünya güzeli olarak seçiyoruz.

Fakat kadehlerimizi Avrupa’nın zaferi için kaldıracağız.”

Bu konuşmadan sonra jüri üyeleri toplandıkları salondan çıkarlar ve Türkiye’yi temsilen dünya güzellik yarışmasına katılan Keriman Halis’i dünya güzeli olarak seçtiklerini açıklarlar.

 

Vaktiyle Türklere uyguladıkları bu öç alma ve asimilasyonu şimdide Irak ta uygulamaya koydular. Irak’ta yapılan yarışmada Irak güzeli seçilen 20 yaşındaki Kerküklü Şeyma Kasım, dünya güzellik yarışmasında ülkesini temsil edeceği söylendi.

Onlar hiç vazgeçmediler, biz de vazgeçmeyelim, Onların İslam ve Osmanlı ile olan savaşları bitmedi. İslam ülkelerinde içeriden çok rahatlıkla buldukları hainler ile el ele tutuşup dinimize, gelenek ve göreneklerimize saldırdılar ve ahirete kadar da saldırmaya devam edecekler.

 

Sosyal medyada eğer dikkat ettiyseniz inkılap ve Osmanlı tarihimiz arasında bir kavga çıkmış ve tam hızıyla devam ediyor. Herkes birbirini suçluyor, birinin kabul ettiğini öteki kabul etmiyor. Farkına varmamız gereken şu inkılap ve Osmanlı tarihimizde dinimize, vatanımıza ve milletimize hizmet etmiş kim varsa hepsinden Allah razı olsun. Tabi ki hiçbir insan hatasız değildir, mükemmel değildir. Bize düşen geçmişte yapılan hatalardan ders çıkararak önümüzdeki yıllarda daha güçlü bir Türkiye nin inşası için ele ele verip canla başla çalışmaktır. Yoksa; ilerleyen yıllarda, şu an nasıl ki düşürdüğümüz Rusya uçağına misilleme olarak Rusya nın ne yapacağı bekliyoruz ve neden bizimde nükleer silahlarımızın olmadığı konusunda birbirimizi suçlamaktan öteye gidemiyoruz? İşte geçmişten ders alıp geleceğe bu topraklar üzerinde yaşayan kardeşlerimizle kenetlenerek hazırlanmazsak, 3. Dünya Savaşı’nın kapımızda olduğu şu günlerde ülkemizin başından bela eksik olmayacaktır.

 

İmam Şafii'ye sormuşlar: “Fitne zamanı hakkı tutanı nasıl anlarız? Demiş ki: Düşman okunu takip edin, o sizi Hak ehline götürür.”

Sevgili dostlar artık birbirimizi suçlamayı bırakıp bir ucu akıl diğer ucu vicdan olan pergelin çizdiği çember içerisinde doğrunun etrafında birleşelim. Yetmedi mi İslam dünyasının çektiği çile.

 

Dua ile kalın dostlar.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sevda Vapur
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Musa Hacıbaloğlu
Gülüş Teke
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net