01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
KAYNAYAN KAZAN CHP
27 Aralık 2015 Pazar Bu yazı 21532 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

7 Haziran seçimleri ile zafer kazanmış edasına bürünen CHP, 1 Kasım Seçim sonuçları ile kaynamaya başladı. Seçim sonuçlarının hemen ardından parti içi muhalefet harekete geçti. Muharrem İnce, Umut Oran, Ümit Kocasakal, Mustafa Balbay gibi isimler adaylık konusunda açıklamada bulundular.

 

Sonuç itibarı ile şu anda; Cumhuriyet Halk Partisinde 16 – 17 Ocak Tarihlerinde yapılacak olan 35. Olağan kurultayda hangi isimlerin adaylığa ismini koyacağı son zamanların en çok merak edilen konularından birisi oldu.

Cumhuriyet Halk Partisinde genel başkan adayı olabilmek için en yüksek karar organı olan kurultayda delegelerin onda birinin imzası gerekiyor. CHP de şuana kadar resmi olarak adaylığını açıklayan tek isim Mustafa Balbay oldu. Balbay’ın ardından gözler Ümit Kocasakal, Muharrem İnce ve Umut Oran’a çevrildi.

 

Öte yandan Genel Merkez böylesine kaynarken yerel yönetimlerin güllük gülistanlık olmasını beklemek doğru olmaz. Kırıkkale’de bu durumdan etkilenen şehirlerin başında geliyor. Kırıkkale’nin 6 üst kurul delegesi bulunmakta. Bu delegeler İl Başkanı Ahmet ÖNAL, Merkez İlçe Başkanı Yücel KIZIK, Mustafa DEMİRAL, Yücel DEMİRHAN, Osman ERSAYAR Ve Bülent USLU.

 

Bu 6 delegenin 2’si Genel Başkan Kemal Kılıçtaroğlu lehine oy kullanması, diğer 4’ü ise muhalefetten yana tavır sergilemekte olduğu siyasi kulislerde sesli olarak konuşuluyor. Parti iç siyaseti bu kadar kaynarken iç çatışmalarda tabi ki kaçınılmaz oluyor.

 

Son olarak Kadın Kulları Merkez İlçe Başkanı Meral Yalçıntaş’ın aday olmaması ve Yıldız Yılmaz’ın Kadın Kolları Merkez İlçe Başkanlığı seçimleri alelacele toparlanarak yapılmış bir seçim olarak ifade ediliyor. Öte yandan Atama ile Kadın Kolları İl Başkanlığı görevini yürüten Suna Andıran’ın yerine Güllü Aydın’ın seçilmesi ile ilgili seçimler Kırıkkale CHP’de ana gündem maddesi olarak görülüyor. İl Kongresinde delegelere duyururunun yapılmadığı, ilçe kadın kolları delegelerinin kongrede yer almadığı iddiaları sürerken yetkili organlar bu konuya açıklık getireceğini düşünüyorum. Ama bu kongrenin gizli saklı tutularak yapılıyor söylentisi bile parti içi muhalefetin ne denli büyük olduğunu gösteriyor.

 

Unutmadan birkaç konuya daha değinmek istiyorum…

CHP’de Ziya Kavlak döneminde partiye kazandırılan seçim aracı arızalı olması dolayısı ile çürümeye terk edilmesi mantığa aykırı…

Öte yandan Parti organlarında görev alan 4 ismin kesin ihraç talebi ile disiplin Kuruluna sevk edildiği…

Yönetim Kurulundan istifalar olduğu iddiası da parti içerisinde huzursuzluk veriyor…

Bunlar CHP’nin kurmaylarının bildikleri konular arasında yerini alsınlar biz konumuza dönelim…

 

Gelelim asıl konumuza; CHP’nin olağan Kurultay’ında Kılıçtaroğlu’nun işi hiç olmadığı kadar zor. Bu durum yerel muhalefetleri daha cesur duruma getiriyor. Aslında bu durum CHP’de yeni bir durum değil. Ve bu durumlar CHP’ye hep büyük yaralar açmakta.

 

CHP’de hiçbir şeyin değişmediğini, entrikaların bitmediğini görüyoruz. Üst kurul delegelerinin, il başkanı ve yönetiminin, bir birine girmekten başka bir şey yapmadıklarına tanık oluyoruz. Bir birleri ile kavga etmekten fırsat bulup sahaya inemediklerine tanık oluyoruz.

 

Küçük olsun benim olsun mantığından ayrılmadıklarını seyrediyoruz. Sonuç olarak hiç birinin bir Sahir Koçak etkisi yapıp yıllar sonra anılmayacaklarını şimdiden görebiliyoruz.

 

Peki nereye kadar böyle devam eder? Ecevit gibi bir lider çıkıp yeni bir sol parti kurana kadar bu böyle gider. Olmaması halinde CHP hep ana muhalefet olur Kırıkkale’de de hep 3. Sıradaki yerini korur(!)


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net