16 Temmuz 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
İlmek İlmek Dokuyoruz
İlmek İlmek Dokuyoruz
834 Konut Satıldı
834 Konut Satıldı
Yiğit'e Son Görev
Yiğit'e Son Görev
Şampiyona Görkemli Kutlama
Şampiyona Görkemli Kutlama
  YAZARLARIMIZ
KIRIKKALE ANKARA ARASI
01 Ocak 2016 Cuma Bu yazı 24025 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Artık ne zaman düzeleceğini merak ediyorum. Bu şehirde neden bir taşımacılık ve turizm kültürü oluşturulmadı.  İşim gereği hafta sonu Ankara’dan Kırıkkale ye gitmem gerekti. Sabah saatleri idi Keçiören Fatih Köprüsünün altında duran ilk araca bindim. Şoför,  abi hemen kalkıyoruz dedi. Tabi benden önce arabaya binen diğer yolculara da aynen hemen kalkıyoruz denmiş.  Geçmişte ki  Kırıkkale Ankara arası yolculuklardan edindiğim tecrübe ile olanlara hiç şaşırmadım. Araç bir türlü hareket etmedi, sonra arkaya farklı bir firmanın aracı yanaştı. Yolcularla birlikte hep beraber arkadaki diğer araca bindik. Bu sefer 2 şoför arasında sözlü olarak kavga başladı. Seviye dersen hak getire ona hiç değinmiyorum.  Neyse ki  yolculuk başladı, şoför ve muavinin sohbetini bütün yolcular rahatlıkla dinledi. Kırıkkale ye kadar şoför ve muavinin ne derdi var ne kadar borçları var bayağı öğrendik. Bu araçlar ve bu araçları kullanan personellerle ilgili zannedersem hiçbir denetim mekanizması yok. Olsa idi eğer bu beyefendiler bu kadar rahat hareket edemezlerdi.  Her zaman söyledim yine söylüyorum. Türkiye nin bir ucundan bir ucuna rahatlıkla gidebilirsiniz. Ancak Ankara’dan Kırıkkale’ye seyahat etmek geçmişte sıkıntılı idi, halen sıkıntılı ama gelecekte sıkıntılı olmasın. Şehrin yöneticilerine buradan sesleniyorum Kırıkkale Ankara arasında çalışan bu firmaları dolmuşçu mantığından kurtarın.  Bakın, günlük Ankara dan Kırıkkale ye ciddi sayıda öğrenci gelip gidiyor, bu öğrenciler ilerleyen yıllarda devletin çeşitli kademelerinde görev alacaklar, ama Kırıkkale hakkında hafızalarına kötü anılar kazınıyor.

Yukarıda bahsettiğim sıkıntılar terminal yapılmadan öncede vardı. O zaman ki yetkililer terminal yapıldıktan sonra bu problemlerin aşılacağını söylemişti. Terminal yapıldı, eskimeye yüz tuttu ama değişen pek bir şey olmadı.

Şu an ki kullanılan Terminal binasının yapılacağı yer açıklandığında yerin yanlış seçildiğini, kısa zamanda atıl bir duruma geleceği konusunda düşüncelerimiz beyan etmiştik halk olarak. Tabi ki de bizi aşan konular olduğu için söylediklerimiz hiçbiri dikkate alınmadı.  Zaman maalesef haklı olduğumuz gösterdi, tavanlar akmış, içeride garip bir tadilat yapılmış, tuvaletler leş, garip bir terkedilmişlik havası var. Önümüzdeki ilk belediye seçimlerinde parti gözetmeksizin belediye başkan adaylarının yeni bir terminal sözü verdiğini duyarsanız hiç şaşırmayın.

Sonuç olarak sevgili dostlar; doğup büyüdüğümüz, her sokağında farklı bir hatıramızın bulunduğu Kırıkkalemiz  Büyükşehir olma yolunda ki önüne gelen ilk kavşaktan U dönüşü yaparak ilçe olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bu yolda emeği geçen şehrin siyasi, bürokrasi ve iş dünyasındaki bütün büyüklerine ve yıllarca onları sırtında taşıyan siz masum kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.

Dua ile kalın dostlar…

(Değerli dostlar daha fazla kişiye ulaşmak için lütfen paylaşınız…)


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Akmet71  -  03-01-2016 - 09:15
Kırıkkale-Ankara arasındaki günübirlik yolcu trafiğini rahatlatmak için devletin Ankara\'daki banliyö treni gibi veya raybus sistemi gibi demiryolu ağırlıklı bir çözüme odaklanarak bizleri sizin yazınızda bahsettiğiniz denetimsiz taşımacılığın eline bırakmaması lazımdır. Aynı sıkıntıları yaşayan birisi olarak demiryolu seçeneğinin ön plana çıkarılması taraftarıyım.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşçı YIKILMAZ
İdris Aykul
Şevket ÖZSOY
Nesrin Bulat
Nusret Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net