28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
Büyük fareler
05 Ocak 2016 Salı Bu yazı 25338 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Atalarımız her ne söylemişse boşa söylemmiş. Mutlaka bir olayın ardından bir atasözü çıkmış ortaya. Büyük başın büyük derdi olur dediğinde de fiziki büyüklükten öte manen büyüklükten söz etmişler.

Hani bazı dostlarınız vardır. Uzaktadır, her istediğinizde erişmeniz zordur veya çok değer veriyorsunuz ve önemsediğiniz için ondan her söz ettiğinizde gözleriniz yaşarır, sevginiz öyle duygularınızın önüne geçer ki içiniz her ondan söz ettiğinizde ıpıl ıpıl eder.

Ben vatanımdan söz ederken gerçekten ben öyle oluyorum. Size fazla duygulu gelebilir veya fazla abartı gibi de olabilir. Ama cidden vatanım benim için fazla kutsaldır. İçime bir heyecan doğar, sevinç olur, nedenini bilmem gözlerim yaşarır.

İşte bu gözlerimin yaşardığı vatanım, milletim, bayrağım, ezanım kısaca devletimin büyüklüğü nedeniyle maalesef derdi de büyük oluyor.

Bazılarına göre diyeceğim ama bu bazılarının bir kısmı belki hükümete veya devletin başkanına muhalefet olsun diye yapıyor ama bazıları gerçekten hainlik derecesinde olan insanlardan oluşuyor. Sözüm muhalefete değil onlar baş tacıdır. İşte bu diğer bazılarına göre herkesle, her devletle veya etrafımızla kötüyüz.

Evet, kötü gibi görünüyoruz.

Önce içte ki hainlere değinecek olursak bu hainlerin iki kısımdır.

Birincisi bölücü örgüt ve onun siyasi uzantısı. Kırk yıla yakındır hainlikleri tescilli olan bu kesimde devleti tökezletmek için askere polise sivile herkese silah çekenler var. Bunlar silah zoruyla bu işi kotaracaklarını sandılar ama devletin büyüklüğü ile amaçlarına ulaşamadılar. Hala kemirme derdinde olan bu büyük farelere dış ülkelere de yardımlarını esirgemiyor. Bize dost gibi görünen pek çok ülke ardımızdan iş çevirip o hainlere birlik olmaya devam ediyorlar. Şimdilerde hainliklerini hendek kazarak yapan bu kesim kemirmeye devam edecek ama benim güzide devletim de onların kafasını ezmeye devam edecek şükürler olsun.

İkinci hain ise paralel devlet hevesinde olan farelerdir. Bu kesim devleti kandırmış, devletin yönetimini kandırmış bunların hepsine tamam. Ama bu öyle bir yapıymış ki kendi içindekileri bile kandırmış. Devleti ele geçirmek için her şeyi mubah görüp, devletin içine sızmışlar ve her birimde paralel bir yapı oluşturmuş. Bu yapıların yeri geldiğinde canlanması ile amaçlarını gerçekleştireceklermiş. Şükürler olsun ki devletin basiretli yöneticileri, sağduyulu polisi, savcısı, hâkimi bu kesimdeki farelerin kuyruğuna basıp, kafasına vurmaya başladılar. Bu kesimin lider konumunda olanlarının öyle tehlikeli olduğunu görüyoruz ki çekinmeden onlara hizmet eden alt konumdakilerini harcarlar. Bu devletin büyük devlet olduğunu bilmeyen bu hainlerin hesap etmediği bir şeyler vardı. Onlar da bu devlete canını verirken tebessümü gözlerinde olan bekçileridir.

İçteki iki hain grup bölücü örgüt ve onların siyasi uzantıları ve de sadece paralel yapılanma ile bitmiyor tabi ki. Bu iç hainlerin içinde devletin milletin yaptığı her hayırlı işe istemezuk diyenlerde var. Muhalefet elbet olacak ve elbet devletin bugünkü yöneticileri her şeyi doğru yapar anlayışı da yanlıştır. Ama mesela üçüncü köprüye, mesela havaalanına veya hızlı trenlere karşı çıkmak neyin nesi. Muhalefet olsun diye değil hainlik olsun diye yapanları affetmemek lazımdır.

Artık bu iç hainleri uzatmıyorum. Bu konuda diyecek çok şey var ama hainler hainlikleri ile yaşayacak ve benim güzide devletimde şamarını o farelerin üzerine vurmaya devam edecektir.

Aslında hainlerin dışta olanlarını da yazacaktım bu yazıda ama malum yazının yayınlanacağı bir kapasite var ve o kapasite zorlanınca yayınlayacakları zor duruma düşürüyoruz. İşte bu nedenle dış fareleri veya dış hainleri yazmak bir başka yazıya kaldı. Ama o hainler de unutulmadı elbette.

Selam ve dua aile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Cemil  -  06-01-2016 - 17:28
“Vatan”; yurt, bir kimsenin doğup büyüdüğü yer, vatandaşlık bağı ile üzerinde yaşanılan ülke olarak tanımlanabilir. Bu kavram kutsal olup, her yerde özel koruma görür. “İhanet” kavramı ise; kutsal sayılan değerlere el uzatma, kötülük etme, karşı gelme, hainlik, güveni kötüye kullanma, aldatma ve vefasızlık olarak açıklanabilecek bir genişliğe sahiptir. Bir kimsenin; yurduna, doğup büyüdüğü veya vatandaş olarak bağlandığı ülkesine hainlik yapmasına “vatana ihanet” denir. Allah bu hainlerden korusun eline sağlık üstat
Faruk batıka  -  06-01-2016 - 10:21
Fazlı kardeşim çeyrek asırlık dostluk ile vatan sevgisinden millet Aşkından devlet bağından şüphemiz olmadığı gibi örnek oldu bu devlet millet bayrak aşkınız. Helal olsun düşüncelerini yazmaya devam etki gençler faydalansın.
Galip kaya  -  06-01-2016 - 09:26
Erzurumlu şehidin babasına Paşa soruyor; \'\'Bizler oğlunun silah arkadaşlarıyız; bizden bir emrin olur mu babacığım?\'\' Babanın cevabı bütün dünya milletlerine parmak ısırtacak cinstendir; \'\'Yavrum, gidin o Diyarbakır Sur\'daki esnafa bir sorun bakalım; oğlum vatan borcunu ödemeden evvel Sur\'un esnafına herhangi bir borcu var mıdır? Var ise biz onu ödeyelim; babalığın gereği budur!\'\'İşte biz böyle babanın evladıyız. Vatana can feda.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net