09 Temmuz 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
  YAZARLARIMIZ
“ SAVAŞLAR OLMASIN, ÇOCUKLAR ÖLMESİN “
09 Ocak 2016 Cumartesi Bu yazı 21552 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

      Alevi Bektaşi Federasyonunca alınan karar doğrultusunda Alevi örgütlerince  “ SAVAŞLAR OLMASIN, ÇOCUKLAR ÖLMESİN “ Denilerek,  yurt içinde ve yurt dışındaki örgütlerinde Dönüşümlü olarak açlık grevleri yapılıyor. Yapılan grevlerin amacı; Güney doğuda meydana gelen ölümlerin durması, sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması, Silahların susması, Ölümlerin son bulması, için, Kalıcı barış ortamının yeniden sağlanması istenilmekte. Öncelikle Hükümet uyguladığı savaş politikalarında vazgeçmeli. Can kayıplarının önüne geçmelidir.

      Açlık, yoksulluk ve sefalete insanlar direniyor ancak Canlarını, yakınlarını kaybetmeyi ocaklarına ateş düşmesini kimse istemez. En değerli, herkesin öncelikli hakkı olan yaşam hakkına saygı duyulmalı.  Yaşam hakkı vazgeçilmez temel insan hakkıdır. Kuralı belli olmayan bir Savaş ortamını andıran, Olağanüstü dönemlerde dahi bu kadar hak ihlalinin yaşanmadığını biliyoruz. Her gün can kayıpları artarak devam ediyor. Asker, Güvenlik güçleri, çoğunlukla çocuklar ve anneler yaşamlarını kaybediyorlar. Hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum, yakınlarına ve dostlarına sabırlar diliyorum. Saldırılar durdurulsun, Ortak akıl Hâkim olsun. Savaş ve can kayıplarında kimsenin çıkarı olamaz, bunun çaresi barıştır.

“ Savaşa Hayır Barış ve Kardeşlik İstiyoruz. “

     Biz İnsanları abluka ve esaret altına alan ortaçağ anlayışlarını kınıyoruz.  bu sorunların bir an önce çözüme ulaşmasını, Ülkemizin kalıcı barış ortamına kavuşmasını istiyoruz. Umarız AKP hükümeti insanların bu haklı taleplerini duyar ve Barış ortamını tesis eder.

    Barışın hâkim olması için açlık grevlerinde olan canlarımız bir araya geliyorlar. Birlikte Barış içerisinde kardeşçe yaşamak için, Semahlarını dönüp, barış için lokmalarını dağıtıyorlar.  Örgütlerimizin, canların, dostlarımızın bu iyi niyetlerine bizde katılıyoruz, destekliyoruz.   Başarıya ulaşmasını diliyoruz. Sevgiyle kalın 08 / OCAK /  2016

                                                                                                 Hüseyin Güney


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ali Dursun  -  10-01-2016 - 21:29
Hiçbir savaş sivillerin ölmesini çocukların ölmesini haklı kılmaz.Hele hele insan cenazesinin yerde kalmasını hiçbir gönül kabul etmez.Bakın suriyeye savaş çözüm mü?Bakın Iraka savaş çözüm mü?En çok kim zarar görüyor.Siviller.Evet sayın yazar savaşlar olmasın çoçuklarda sivilerde ölmesin.Aslında en kötü barış en iyi savaştan yeğdir bence.En azından kimse ölmemiş olur.Sözün yerini silahlar almamış olur.Yanlış mı!
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net