08 Temmuz 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
  YAZARLARIMIZ
İĞNEYİ KENDİMİZE
12 Ocak 2016 Salı Bu yazı 17480 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülkemiz öyle günlerden geçiyor ki ne desek nereden başlasak bilemez durumdayım aslında bu güzide ülkem tarihin her döneminde ta ki kurulduğu devlet olduğu ilk zamanlardan beri rahat yüzü görmedi. Genç Cumhuriyet döneminde de ülkemin başından bela eksik olmadı.

            Elbette bunun nedenleri var. Bizim paratoner gibi belaları üzerimize çekmemizden değil tabi ki. Bulunduğumuz coğrafya cadı kazanı gibi kaynıyor ve özellikle batının iştahını kabartacak ölçüde yer altı kaynaklarına sahip olması başlıca nedenleridir.

            Biraz durup düşündüğümüzde bizim dinimizi dejenere ederek maneviyatımızla oynayarak bu bizi dizayn etme gayretinde olanlara bizim meydan verdiğimiz kaçınılmaz bir gerçektir.

            En ufak bir sıkıntıda benimde yaptığım gibi pek çoğumuz hemen dış mihrakları suçlarız. Hele Avrupa ve Amerika’yı dilimize dolar onları tüm olumsuzlukların müsebbibi sayarız.

            Ha haksız mıyız?

            Kesinlikle haklıyız. Onlar gerçekten o kadar çok şeyin başıdır ki adeta dünyada görünen şeytandırlar.

            Ama tek neden onların şeytanlıkları mı?

            Ona da kesinlikle hayır.

            Biz meydan veriyoruz. Hani bazı insanlar vardır. Şakacıdır, esprilidir, etrafına ve hayatına daha alaycı bakar. Onlara el şakası daha rahat yapılır, daha rahat eleştirilir. Bazıları da vardır ciddidir. Bir iki şaka girişiminde bulunursunuz. Baktınız yüzünde tebessüm yoktur geri durusunuz.

            İşte bizim coğrafyanın insanları birinci tipe benziyor. Kendimiz veriyoruz bu fırsatı. Onlarda iç işlerimize karışınca başlıyoruz kendimizden başka herkesi suçlayıp adeta gömmeye.

            Hele bu bölgede bir güçseniz işte o zaman temelli hedeftesiniz.

            Benim değeri hiç bir şeyle ölçülmez ülkem ne zaman palazlanmış biraz kendine gelmişse en başta dediğim gibi o zaman başına bir bela, bir musibet sarılmıştır.

            Yarım Asır’a yaklaşan bir süredir uğraştığımız terör belası çözüm aşamasına yaklaşınca hemen tekrar alevlendirildi. Hemen burnumuzun dibine bir İşid belası yerleştirildi. Zaten Irak müdahalesi ile ve halkını katleden Suriye diktatörü ile sınırlarımız etrafında karışık had safhada idi. Bu işid belası ile de kendilerinin daha rahat bölgeye yerleşmesini sağladılar. Şimdi uçakları ile resmi ve gizli birlikleri ile saklı olarak bölgede güç gösterisine girişmiş durumdalar.

              İşte tamda başa dönecek olursak bunlar tabi olarak şeytanlıklarını yapacaklar ve ellerinden geldiği kadar hem bölgeyi hem ülkemizi zayıflatmak ve alt etmek için uğraşacak buna eyvallah.

Peki bize düşen ne?

Oyuna bir olarak, beraber olarak, can olarak kısaca kendimiz olarak karşı durmamız gerekiyor. Bunun içinde muhalefet siyasiler ile iktidar arasında her alanda ciddi bir iş birliği gerekli. Siyasilerden başlayan bu beraberlik ile kutuplaşmanın önüne geçmek, vatan, millet, devlet, eza, bayrak sevgisi aşılayarak olmalı bu beraberlik.

Devletin üzerinde güç olmadığını, ne bölücü terör gibi silahlı ve ne paralel yapılanma gibi silahsız hiçbir şekilde bu rejimin ve bu devletin yıkılamayacağını halka anlatıp, bu hainlere de gerekli en ağır cezayı vermeye devam ederek olmalı.

Her şeyden önce birbirimizi insanca severek ve saygı göstererek olmalı.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net