29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
  YAZARLARIMIZ
1128
27 Ocak 2016 Çarşamba Bu yazı 32489 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hükümet, son günlerde “Bu suça ortak olmayacağız”  sloganı ile 89 farklı Üniversiteden 1128 akademisyenin  aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin PKK ile yaptığı mücadeleyi  insanlık suçu gibi gösteren ama gerçekte  PKK terör örgütüne destek amaçlı açıklamaları karşısında ülkeyi ayağa kaldırdılar.

 

Hemen  rektörler bu akademisyenlere suç duyuruları, soruşturmalar ve görevden almalar başlattı. Gündem değişti birden bire, AKP’nin milliyetçi salvoları ile hepimiz hain avına çıktık. Hattı zatında ben de bu akademisyenlerin vatana ihanet içinde oldukları ve bu memleketin ekmeğini hak etmediklerini  düşünüyorum.

 

Ama akademisyenlerin imzaladıkları bildirinin ekinde iktidarın sözde “akil adamları”nın raporları bulunuyor ve bundan birkaç yıl evvel iktidarın söylemleri ile akademisyenlerinin bildirileri aşağı yukarı aynı şeylerdi. Ama kimse hükümete tepki göstermedi. Şimdi birileri Akademisyenlerin bildirileri sebebi  ile ortalığı karıştırmaya başladı.

 

Hatta son üç yılda “açılım” adı altında yürütülen PKK’ya yol verme projesinde yapılanları gördükten sonra bu akademisyenlerin yaptığı ne var ki ? diye sormaktan edemiyorum.     

 

Bu süreçte; Habur’da teröristleri çadır mahkemelerde affedenler siz değil miydiniz?

 

PKK’lı teröristleri dağ kıyafetleri ile Diyarbakır’da otobüslerin üzerinde binlerce kişi ile gövde gösterileri yapmalarına izin veren siz değil miydiniz?

 

Bebek katilinin mektubunu Nevruz’da okutan, Dolmabahçe’de Teröristbaşının şartlarını heyet olarak kuzu kuzu dinleyen siz değimliydiniz?

 

Siz açılım sürecinde teröristlerin şehre yerleşmesine göz yummadınız mı?

 

Valilere “operasyon yapmayın” emrini “ben verdim” diyen sizlerdiniz.

 

63 karanlık adamla “Heyet-i Nasiha” lar kurarak halka ihaneti hoş gördürmeye çalışmadınız mı?

 

Barış treni adı altında teröristlere yol vermediniz mi?

 

Vatan için kan veren, can veren polisimizi aleni tokatlatmadınız mı?

 

Bu kadar müsamahadan sonra “Terörü bitirmek için yeni bir yol denenmeliydi, silahlı mücadele ile olmadığını gördük.” Gibi bahanelerle teröriste yüz verdiğiniz gerçeğini değiştiremezsiniz. Terör örgütü ile masaya oturulamayacağı gerçeğini maalesef verdiğimiz şehitlerle tecrübe ediyoruz.

 

Güya Avrupa’ya hoş görünme adına yapılan bu göz yummalar teröristlerin hedefini ve mücadele şekillerini değiştirmek ve geliştirmekten başka bir işe yaramamış. PKK’lı belediye başkanlarının marifeti ile yollara döşenen mayınlar bugün askerimizin, polisimizin canına mal olmaktadır. Şehirlerde açılan hendekler, kurulan barikatlar hep bu ihanet projesinin ürünleri maalesef.

 

O halde ülkeyi yönettiğini iddia edenlerle ülkeyi bölmeye çalışanlar aynı amaca hizmet mi etmektedir.” iddialarını düşünmeden de edemiyor insan.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net